haka

Artykuły - Haka (74)

 • Wojna patentowa - Apple ma haka na Samsunga?

  Wojna patentowa - Apple ma haka na Samsunga?

  Do materiału dowodowego w sądowej wojnie patentowej między Apple i Samsungiem został właśnie włączony wewnętrzny dokument koreańskiej firmy z marca 2010 roku, w którym na 132 stronach opisane są i zilustrowane różnice w wyglądzie i funkcjonalności między ówczesnym Galaxy S a iPhonem. Dokument zawiera też wyraźne zalecenie dla projektantów Samsunga, by szli śladami Apple.
 • Grecy znaleźli haka na pozostałych

  Grecy znaleźli haka na pozostałych

  Redukcja greckiego zadłużenia u prywatnych wierzycieli o przeszło 100 mld euro, nie spowoduje gwałtownego uderzenia w sektor finansowy - uważają ekonomiści. Ich zdaniem banki już dawno odpisały te starty.
 • Schetyna: Zeznania potwierdzają, że PiS zbierał "haki" na opozycję

  Schetyna: Zeznania potwierdzają, że PiS zbierał "haki" na opozycję

  Były marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) uważa, że zeznania prokuratora Marka Wełny potwierdzają "obiegową wiedzę", że w latach 2005-2007 - za rządów PiS - były zbierane "haki" na opozycję i że prokuratura zajmowała się walką polityczną.
 • Test bagażników do rowerów

  Zabierasz rower na urlop? Jak go przetransportować? Lepszy będzie bagażnik dachowy czy montowany do haka holowniczego? I przede wszystkim: Które bagażniki rowerowe są naprawdę bezpieczne? Okazało się, że przy wyprzedzaniu wiele bagażników nie utrzymało prawidłowo rowerów. Które?
 • Ziobro: J. Kaczyński nie zbierał "haków" na konkurencję

  Ziobro: J. Kaczyński nie zbierał "haków" na konkurencję

  Jarosław Kaczyński nie zbierał "haków" na polityków, interesowały go śledztwa ważne dla bezpieczeństwa państwa - zeznał były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, świadek w sprawie wytoczonej przez Kaczyńskiego b. koalicjantowi Romanowi Giertychowi.
 • Engelking: J. Kaczyński nie zbierał "haków" na konkurencję

  Engelking: J. Kaczyński nie zbierał "haków" na konkurencję

  Nic nie wiem o tym, by premier Jarosław Kaczyński chciał zbierać "haki" na polityków - zeznał b. wiceprokurator generalny Jerzy Engelking. Jest on kolejnym świadkiem w procesie wytoczonym przez Kaczyńskiego b. koalicjantowi Romanowi Giertychowi.
 • Sony znalazło haka na piratów?

  Sony znalazło haka na piratów?

  Podstępni konsolowcy! Zabrali posiadaczom PC-tów FPS-y, łypią na strategie, a nawet chcą ich ograbić z numerów seryjnych, które trzeba przepisać z instrukcji po zainstalowaniu każdej gry.
 • Święczkowski i Kamiński: Kaczyński nie zbierał "haków"

  Święczkowski i Kamiński: Kaczyński nie zbierał "haków"

  Jarosław Kaczyński nigdy jako premier nie zbierał "haków" na polityków - zeznali w sądzie b. szef CBA Mariusz Kamiński i b. szef ABW Bogdan Święczkowski. Są oni świadkami w procesie wytoczonym przez Kaczyńskiego b. koalicjantowi Romanowi Giertychowi.
 • Kaczyński: Giertych kłamał ws. "haków" na opozycję

  Kaczyński: Giertych kłamał ws. "haków" na opozycję

  Roman Giertych kłamał, mówiąc jakobym jako premier miał zbierać "haki" na opozycję, w tym na Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego - zeznał we wtorek b. premier Jarosław Kaczyński podczas procesu, jaki wytoczył mu Giertych.
 • Powiesili go na haku...

  Powiesili go na haku...

  Dokładnie 297 lat temu, 17 marca 1713 r., Janosik przyznał się przed sądem do zbójowania i zabójstwa księdza. Legendarny karpacki rozbójnik, który ponoć zabierał bogatym i oddawał biednym, skończył tego samego dnia powieszony na haku...

Filmy - Haka (2)

 • Taniec policjantów stał się hitem internetu

  W nietypowy sposób uczcili przyjęcie do służby funkcjonariusze z nowozelandzkiego Auckland. Policjanci podczas ślubowania wykonali... efektowną hakę, maoryski taniec wojenny, rozpropagowany na świecie przez "All Blacks", reprezentację Nowej Zelandii w rugby. (STORYFUL/x-news)
 • Policjant po ciemnej stronie mocy?

  Do zabawy typu "Flash mob", w tym przypadku odtańczenia tzw. "Haka", dołączają nawet policjanci na służbie.