hak

Artykuły - Hak (13)

 • Demontować czy zostawiać, jak to jest z tym hakiem?

  Demontować czy zostawiać, jak to jest z tym hakiem?

  Posiadanie haka holowniczego to większa wygoda oraz ładowność, a co za tym idzie, powiększenie możliwości transportowych, niezależność w podróży i szerszy wybór lokalizacji wakacyjnych. Wszystko za sprawą wyposażenia pojazdów w zaczep holowniczy i zainwestowania w przyczepę lub bagażnik.
 • Popek Monster - król prowokacji

  Popek Monster - król prowokacji

  Siedział w więzieniu, wytatuował sobie oczy, dał nabić się na hak. Co wymyśli w przyszłości? 16 listopada na rynku pojawiła się nowa płyta Popka "Monster 2".
 • Nowy hak na zyski z rajów

  Nowy hak na zyski z rajów

  Resort finansów ma nowy pomysł na unikanie opodatkowania przez firmy, które w rajach podatkowych utworzyły spółki - informuje "Puls Biznesu".
 • Hak na niesolidnego dłużnika

  Hak na niesolidnego dłużnika

  W najlepszym interesie wierzyciela leży zabezpieczenie się na wypadek niesolidności dłużnika. Przepisy prawa cywilnego przewidują szereg instytucji, którymi można się w tym celu posłużyć. Jedną z nich jest zastaw rejestrowy, uregulowany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, będący specyficzną odmianą zastawu zwykłego.
 • Wreszcie hak na ZUS

  Wreszcie hak na ZUS

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zakwestionował w czwartek polską ustawę pozwalającą ZUS-owi na zawieszanie wypłat niektórych świadczeń Polakom mieszkającym za granicą.
 • Mamy haka na Unię

  Mamy haka na Unię

  Rząd wymyślił fortel, który pozwoli zablokować albo mocno utrudnić uprawę w Polsce roślin genetycznie modyfikowanych, informuje "Gazeta Wyborcza". Pytanie co na to Komisja Europejska.
 • 23 haki na klienta

  23 haki na klienta

  21 grudnia 2007 r. weszła w życie nowa ustawa z 23 sierpnia 2007 r. - o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Akt ten ma na celu wdrożenie do polskiego prawa dyrektywy unijnej 2005/29/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 maja 2005 r. dotyczącej nieuczciwych praktyk handlowych stosowanych przez przedsiębiorstwa wobec konsumentów na rynku.
 • Prokuratura szuka haków na Agorę?

  Warszawska prokuratura tuż przed wyborami próbuje odgrzać sprawę, która może uderzyć w spółkę Agora - pisze "Polska".
 • Jest hak na markety

  Jest hak na markety

  Utworzenie sklepu o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kw. będzie wymagać zezwolenia gminy i sejmiku wojewódzkiego - zdecydował Sejm. Zezwolenie natomiast nie będzie wymagała budowa obiektu handlowego o powierzchni handlowej do 400 m kw.
 • Hak na porzucone auta

  Hak na porzucone auta

  Urzędy skarbowe ponoszą ogromne koszty związane z opłatami za porzucone auta. Wydatki te, wynoszące miliony złotych, pokrywają ostatecznie wszyscy podatnicy. Z licytacji niczyich pojazdów fiskus odzyskuje zaledwie kilka procent poniesionych kosztów.