wydarzenia - Haiti

Artykuły - Haiti (226)

 • Premier Haiti podał się do dymisji

  Premier Haiti podał się do dymisji

  Premier Haiti Jack Guy Lafontant podał się w sobotę do dymisji. Rezygnacja nastąpiła tydzień po rozruchach ulicznych w kilku miastach tego kraju. W zamieszkach zginęły cztery osoby.
 • Haiti: Gwałtowne starcia z policją podczas antyrządowych demonstracji

  Haiti: Gwałtowne starcia z policją podczas antyrządowych demonstracji

  Podczas antyrządowych demonstracji na przedmieściach stolicy kraju Porte-au-Prince w sobotę doszło do wielu aktów przemocy - obrzucano kamieniami samochody, wybijano witryny sklepów i budowano barykady. Doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego.
 • Sfałszowano wybory na Haiti? Stolica kraju w ogniu

  Sfałszowano wybory na Haiti? Stolica kraju w ogniu

  Zamieszki przed drugą turą wyborów w Haiti. Uczestnicy demonstracji oskarżali władze o fałszowanie wyników głosowania.
 • Haiti: Zamieszki po ogłoszeniu wyników wyborów

  Po ogłoszeniu częściowych wyników wyborów parlamentarnych w kilku rejonach Haiti doszło do demonstracji protestacyjnych i rozruchów, na skutek których jedna osoba poniosła śmierć - poinformowały w sobotę władze.
 • ​Haiti: Wybory do parlamentu w atmosferze przemocy i masowych naruszeń

  ​Haiti: Wybory do parlamentu w atmosferze przemocy i masowych naruszeń

  Na Haiti odbyły się w niedzielę, od dawna odkładane, wybory do parlamentu. Jednak ich przebieg był zakłócany przez liczne incydenty, w tym akty przemocy. Zanotowano liczne opóźnienia w otwarciu lokali wyborczych, a frekwencja była niska.
 • Na wschód od Bahamów zatonęła łódź z imigrantami z Haiti

  Co najmniej 18 nielegalnych imigrantów z Haiti zginęło w środę, gdy ich przeładowana łódź wywróciła się w pobliżu wysp Turks i Caicos, na wschód od archipelagu Bahamów - poinformowali przedstawiciele władz tego terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii.
 • Bahamy: Przewróciła się łódź z uchodźcami z Haiti

  Bahamy: Przewróciła się łódź z uchodźcami z Haiti

  U wybrzeży Bahamów przewrócił się w poniedziałek w nocy jacht, którym płynęło około stu nielegalnych imigrantów z Haiti; co najmniej 10 osób zginęło, trwa akcja ratunkowa - poinformowała straż przybrzeżna wysp.
 • ONZ pozwana do sądu za Haiti

  ONZ pozwana do sądu za Haiti

  Wniosek do sądu złożyły rodziny ofiar epidemii cholery na Haiti sprzed trzech lat. Epidemia dotknęła kraj w kilka miesięcy po tragicznym trzęsieniu ziemi.
 • Haiti: 22 zabitych w wypadku drogowym

  22 osoby zginęły w piątek wieczorem na Haiti, gdy ciężarówka wioząca pielgrzymów spadła w przepaść - poinformowała haitańska służba zdrowia. 30 ludzi jest rannych.
 • Isaac sieje spustoszenie. Teraz zagraża USA

  Isaac sieje spustoszenie. Teraz zagraża USA

  Burza tropikalna Isaac dotarła w niedzielę po południu (czasu lokalnego) do Florida Keys, łańcucha wysepek położonych w pobliżu południowego cypla półwyspu Floryda. Stan wyjątkowy ogłoszono w kolejnych stanach: Luizjanie, Missisipi i Alabamie.