Grupa PZU

Artykuły - Grupa PZU (108)

 • PZU Zdrowie chce wykorzystać nowoczesne technologie

  PZU Zdrowie chce wykorzystać nowoczesne technologie

  Konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, badania laboratoryjne i obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne. To szeroka oferta kompleksowej opieki medycznej dostępna w nowej warszawskiej placówce PZU Zdrowie na ulicy Chmielnej. Twórcy oddziału postawili na innowacje.
 • PZU GO: Bo liczy się każda sekunda

  PZU GO: Bo liczy się każda sekunda

  PZU GO działa i ratuje życie. Niewielkie urządzenie, które kierowcy naklejają na przedniej szybie samochodu komunikuje się z aplikacją w telefonie w celu wykrycia niebezpiecznych sytuacji. Rozwiązanie sprawdziło się na drodze, pomagając m.in. nieprzytomnym ofiarom wypadków drogowych.
 • Nawet PZU nie jest ubezpieczony od pandemii

  Nawet PZU nie jest ubezpieczony od pandemii

  Zysk grupy PZU w I kwartale tego roku byłby o 8 proc. wyższy niż rok wcześniej, gdyby nie wirus. Pandemia wywołała lawinę zdarzeń, które zepchnęły wynik netto do 116 mln zł z 747 mln zł w I kwartale zeszłego roku. Rentowność zamiast 19,5 proc. wyniosła w I kwartale 2,9 proc.
 • Grupa PZU sfinansuje namioty barierowe dla szpitali

  Grupa PZU sfinansuje namioty barierowe dla szpitali

  Pracownicy Grupy PZU zebrali 200 tys. złotych na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Kolejne 200 tys. dołożą spółki z Grupy PZU. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup prawie 2 tys. namiotów barierowych dla zakażonych.
 • ​Ernest Bejda członkiem zarządu PZU

  ​Ernest Bejda członkiem zarządu PZU

  15 kwietnia 2020 r. rada nadzorcza PZU SA powołała Ernesta Bejdę w skład zarządu PZU SA. Członkiem zarządu nie będzie Małgorzata Kot.
 • Patrycja Kotecka w zarządzie Link4

  Patrycja Kotecka w zarządzie Link4

  Dotychczasowa szefowa pionu marketingu Towarzystwa Ubezpieczeń Link4 Patrycja Kotecka została powołana do zarządu i dołączyła do prezes Agnieszki Wrońskiej oraz Katarzyny Wojdyły - poinformowała w komunikacie spółka.
 • Wielkie zmiany w Grupie PZU

  Wielkie zmiany w Grupie PZU

  Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska, bez podania przyczyn - poinformowała w czwartek spółka. Rezygnację złożył również Roman Pałac z zarządu PZU Życie. Beata Kozłowska-Chyła będzie na razie pełnić obowiązki prezesa firmy.
 • PZU reaguje na skutki koronawirusa

  PZU reaguje na skutki koronawirusa

  Czy pandemia koronawirusa, która uderzy mocno w polską gospodarkę, da się we znaki także największemu polskiemu ubezpieczycielowi, który pochwalił się rekordowymi wynikami za zeszły rok? Tak - przyznaje prezes PZU Paweł Surówka. Zobaczmy w jaki sposób.
 • PZU chwali się rekordami

  PZU chwali się rekordami

  Najwyższy zysk netto od 2010 roku, najwyższa sprzedaż, czyli wzrost składki - tym chwali się grupa PZU i twierdzi, że choć na skutki epidemii koronawirusa nie jest całkowicie odporna, jednak nie spodziewa się, żeby w bardzo dużym stopniu zagroziły one ubezpieczycielowi.

Filmy - Grupa PZU (1)

 • Grupa PZU chce rosnąć poprzez przejęcia i rozwój organiczny

  Grupa PZU chce zwiększać udziały w rynku dzięki kolejnym przejęciom. Potencjalnych celów szuka głównie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nie wyklucza także akwizycji na terenie Europy Zachodniej. Zakłada również wzrost organiczny, który zapewnić ma spółka Link 4. Nie rezygnuje przy tym z konsolidacji sektora bankowego. Będzie wspierać kapitałowo Alior Bank, którego jest głównym udziałowcem. Ubezpieczyciel przewiduje również efekty synergii pomiędzy spółkami. Dzięki nim klienci mają otrzymać lepszą i łatwiej dostępną ofertę. – Kontynuujemy nasz projekt bankowy. Nie będziemy budowali wielkiej grupy bankowo-ubezpieczeniowej, ale jako akcjonariusz Alior Banku będziemy wspierali go w konsolidacji sektora bankowego – przede wszystkim kapitałowo – mówi Przemysław Dąbrowski, członek zarządu Grupy PZU. Oprócz aktywności związanej z sektorem bankowym grupa PZU zakłada także wzrost w swoim podstawowym segmencie działalności, czyli branży ubezpieczeniowej. Realizacja celu ma być możliwa przede wszystkim dzięki kolejnym akwizycjom.