Greta Gerwig

Artykuły - Greta Gerwig (7)

 • Greta Gerwig: Buntownicza dusza, nadzieja i wielkie emocje

  Greta Gerwig: Buntownicza dusza, nadzieja i wielkie emocje

  Film "Małe kobietki" Grety Gerwig to adaptacja słynnej XIX-wiecznej powieści autorstwa Louise May Alcott, pionierki literatury kobiecej. Historia sióstr March uznawana jest za uniwersalną opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu własnej drogi i tożsamości. "Za każdym razem, gdy czytałam tę książkę, znajdowałam w niej coś nowego. Chciałam, aby film był pełen ruchu, gracji i piękna. Żeby emanowała z niego młodzieńcza energia" - mówi reżyserka.
 • "Lady Bird": Wchodzenie w dorosłość

  "Lady Bird": Wchodzenie w dorosłość

  "Lady Bird" to film, który opowiada o wkraczaniu w dorosłość w wyjątkowy sposób. Z powodu pandemii koronawirusa kina są wciąż zamknięte, a to jedna z tych produkcji, do których warto wracać. Debiut reżyserski Grety Gerwig można oglądać na platformach streamingowych.
 • ​Greta Gerwig: Jo March reżyserii

  ​Greta Gerwig: Jo March reżyserii

  Nie potrafię dziś stwierdzić, czy zawsze lubiłam Jo March, bo była podobna do mnie czy pewnego dnia uznałam, że chcę być taka jak ona - wspomniała Greta Gerwig, twórczyni filmu "Małe kobietki", zrealizowanego na podstawie powieści Louisy May Alcott. Nominowana do sześciu Oscarów opowieść o losach czterech sióstr już w polskich kinach.
 • Są razem od ośmiu lat. Mogą rywalizować o Oscara za reżyserię

  Są razem od ośmiu lat. Mogą rywalizować o Oscara za reżyserię

  Dwoje cenionych amerykańskich reżyserów opowiedziało szczerze o swoim życiowym i zawodowym partnerstwie. "Pojawia się czasem ochota na to, by się przed sobą popisywać" - wyznała Greta Gerwig. "Zawsze czuję się częścią tego, co nakręciła" - dodaje Noah Baumbach.
 • "Barbie" z nominowanymi do Oscara scenarzystami

  "Barbie" z nominowanymi do Oscara scenarzystami

  Nominowani do Oscara Greta Gerwig ("Lady Bird") i Noah Baumbach ("Walka żywiołów") napiszą scenariusz do filmu o lalce Barbie. Gwiazdą produkcji będzie Margot Robbie ("Wilk z Wall Street", "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"). Gerwig ma także duże szanse na wyreżyserowanie produkcji.
 • Emma Watson przedstawia ekipę "Małych kobietek"

  Emma Watson przedstawia ekipę "Małych kobietek"

  Trwają zdjęcia do najnowszej adaptacji "Małych kobietek" Louisy May Alcott. Grająca jedną z sióstr March Emma Watson podzieliła się na swoim Instagramie zdjęciem zza kulis.
 • Greta Gerwig o "Lady Bird": Życie toczy się gdzieś indziej

  Greta Gerwig o "Lady Bird": Życie toczy się gdzieś indziej

  "Kiedy masz 16 lat, masz przedziwną pewność, że życie toczy się gdzieś indziej, na pewno nie tu, gdzie jesteś" - wyznała Greta Gerwig, reżyserka filmu "Lady Bird". Tytuł zadebiutuje na ekranach polskich kin 2 marca 2018 roku.