Greenpeace

Artykuły - Greenpeace (280)

Filmy - Greenpeace (3)

  • Niezwykłe ujęcia Arktyki. Greenpeace promuje ochronę lodowców

    Arktyka. Greenpeace opublikowało film z Arktyki: obszary zagrożone przez zmiany klimatu, odwierty naftowe i rybołówstwo. Ma on na celu promowanie ochrony Arktyki. Na nagraniu można podziwiać m.in. foki, niedźwiedzie polarne, a także lodowiec od wewnątrz. Film został zrealizowany w technologii 360 stopni. Greenpeace jest zaangażowany w kampanię, która ma na celu przeciwdziałaniu zmianom klimatu, które powodują topnienie lodu i podniesienie się poziomu mórz. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
  • Kopalniom odkrywkowym mówią "nie"

    10 mld zł rocznie wyniosą koszty związane z pogorszeniem zdrowia, stratami w uprawach czy zniszczeniami budynków, jeśli uruchomione zostaną nowe kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego na złożach Gubin i Legnica. Dziś w stolicy mieszkańcy z czterech województw zagrożonych budową odkrywek zaprotestują przeciwko tym planom. Komentuje Iwo Łoś, koordynator kampanii Greenpeace Klimat i Energia.
  • "On nie będzie rzecznikiem Greenpeace"

    Marcin Korolec to obecny wiceminister gospodarki, jedna z najbardziej kompetentnych osób w Unii Europejskiej - powiedział premier Donald Tusk ogłaszając skład nowego rządu. Dodał, że "minister środowiska nie będzie rzecznikiem Greenpeace".