Grand Theft Auto

Artykuły - Grand Theft Auto (12)

 • Kolejne badanie potwierdza brak związku między grami i przemocą

  Kolejne badanie potwierdza brak związku między grami i przemocą

  ​Kolejne badanie naukowe potwierdza, że gry wideo nie przekładają się na większą agresję wśród ich fanów. Tym razem mowa o całkiem interesującym eksperymencie, który prowadzono przez całe dziesięć lat, by sprawdzić, jak nastolatkowie - grający od najmłodszych lat - wchodzą w dorosłe życie.
 • Producent GTA opuszcza Rockstar po niemal 20 latach

  Producent GTA opuszcza Rockstar po niemal 20 latach

  ​Trwa zmiana warty i wymiana pracowników najwyższego szczebla w studiu Rockstar. Firmę opuścił Lazlow Jones, przez niemal 20 lat producent oraz scenarzysta serii Grand Theft Auto, znany najlepiej zapewne z roli radiowego didżeja - także o imieniu Lazlow - czyli przerysowanej wersji samego siebie.
 • 11-letni fan GTA złapany za kółkiem prawdziwego auta

  11-letni fan GTA złapany za kółkiem prawdziwego auta

  Co zrobić, jeśli mamy dość faktu, że nasze 11-letnie dziecko spędza całe dnie przed telewizorem, grając w Grand Theft Auto? Rodzic z Lancashire w Wielkiej Brytanii wpadł na szalenie interesujący pomysł: zaproponował, że zaoferuje podopiecznemu naukę prowadzenia samochodu w prawdziwym świecie.
 • Twórcy GTA unikają płacenia podatków

  Twórcy GTA unikają płacenia podatków

  ​W życiu pewne są tylko dwie kwestie: śmierć oraz to, że największe korporacje na świecie zrobią wszystko, co w ich mocy, by tylko uniknąć płacenia podatków. Najnowszym potwierdzeniem tej drugiej tezy jest studio Rockstar North, słynące na całym świecie z Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption.
 • Państwo Islamskie stworzyło własną wersję Grand Theft Auto!

  Państwo Islamskie stworzyło własną wersję Grand Theft Auto!

  Seria Grand Theft Auto od lat cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. I nie chodzi tu wyłącznie o Stany Zjednoczone, Europę czy Japonię.
 • Co sprzedaje się najlepiej? Oczywiście, że przemoc!

  Co sprzedaje się najlepiej? Oczywiście, że przemoc!

  Polska znowu podzieliła się na obozy - tym razem jednak nie za sprawą żadnej katastrofy, ale zwykłych (a może nie do końca?) gier.
 • Grand Theft Auto: Twórca pracuje nad "jedynką" w 3D

  Grand Theft Auto: Twórca pracuje nad "jedynką" w 3D

  Żywot pierwszej części Grand Theft Auto jeszcze się nie zakończył. Jeden z twórców oryginału - korzystając z programu GameMaker Studio - pracuje nad przeniesieniem "jedynki" w środowisko trójwymiarowe. Szykuje się miły powrót do wspomnień?
 • 2 dzień wiosnobrania w muve digital

  2 dzień wiosnobrania w muve digital

  Muve digital informuje o drugim dniu wiosnobrania - wiosennej promocji, która odbywa się w dniach 21 do 27 maja, do godziny 12:00.
 • Grand Theft Auto: "Jedynka" i "dwójka" trafią na konsole Sony?

  Grand Theft Auto: "Jedynka" i "dwójka" trafią na konsole Sony?

  Seria GTA prawdziwą popularność zaczęła zyskiwać dopiero po wydaniu trzeciej części. Wcześniej jednak pojawiły się dwie, kultowe już odsłony cyklu, w których akcję obserwujemy z lotu ptaka w 2D.
 • Grand Theft Auto: Muzyka z prawie wszystkich części za darmo

  Grand Theft Auto: Muzyka z prawie wszystkich części za darmo

  Muzyka jest niezwykle ważnym elementem serii Grand Theft Auto - teraz, żeby się nią cieszyć nie trzeba nawet włączać gry: Rockstar przeniósł bowiem playlisty ze swojego sztandarowego cyklu do serwisu Spotify.