góry

Artykuły - Góry (143)

 • Działki inwestycyjne w górach nadal chętnie wybierane przez Polaków!

  Działki inwestycyjne w górach nadal chętnie wybierane przez Polaków!

  Dlaczego wybieramy nieruchomości ziemskie? Ponieważ wiemy, że są gwarancją bezpieczeństwa i stabilnego zysku. Dlaczego wybieramy działki w górach? Ponieważ chcemy mieć pewność, że każda z planowanych inwestycji nam się powiedzie.
 • ​Jak wybrać się z dzieckiem góry

  ​Jak wybrać się z dzieckiem góry

  Wakacje sprzyjają wycieczkom w mniejsze lub większe góry. Postaramy się podpowiedzieć, jak wybrać trasę i jakie rzeczy zabrać, aby wspólna wycieczka była przyjemnością.
 • Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Miłośnicy zimowych sportów z pewnością przyznają, że urlop w grudniu może być równie przyjemny jak ten w lipcu. Wystarczy zamienić strój kąpielowy na narciarski, a okulary przeciwsłoneczne na gogle – i już można pokonywać ośnieżone stoki europejskich gór. Gdzie się wybrać na narty? Oto nasze typy!
 • Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?
 • Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Zainteresowanie działkami zlokalizowanymi w rejonach górskich od wielu lat nie słabnie. Co przesądza o atrakcyjności takich nieruchomości? Gdzie warto szukać terenów pod inwestycję i na jakie aspekty zwracać uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?
 • Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  W ostatni weekend podczas targów Snow Expo prezentowały się stacje narciarskie z 5 krajów , hotele, producenci sprzętu, sportowcy, freestylowcy którzy szykują się do wojny o naszych narciarzy. Według analityków co roku w góry te krajowe i zagraniczne wyjeżdża ponad 2,5 miliona naszych rodaków.
 • Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  ​Mount Everest wcale nie jest najwyższym szczytem na świecie. Najnowsze wyniki badań z Francji i Ekwadoru wskazują na całkiem inny obiekt.

Filmy - Góry (19)

 • Idziesz w góry? O tym nie możesz zapominać

  Wyjście w góry to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu na południu Polski. - Każda wyprawa musi jednak być porządnie przygotowana - przekonuje ratownik górski Mateusz Wiater. - Pogoda w górach lubi się bardzo szybko i gwałtownie zmieniać. Dlatego musimy być do wycieczki odpowiednio przygotowani. Przede wszystkim pod względem kondycyjnym. Musimy zaplanować wycieczkę do swoich możliwości. Trzeba też się odpowiednio ubrać. Ważne jest odpowiednie obuwie. Musimy mieć również mapę, naładowany telefon i coś kalorycznego. Wybierając się na wycieczkę, powiadamiajmy również o tym najbliższych - powiedział Mateusz Wiater, z Krynickiej Grupy GOPR. (TVN24/x-news)
 • Jak przygotować się do wyjścia w góry?

  O tym, jak zachować bezpieczeństwo w górach, opowiedzieli w "Dzień Dobry Wakacje" ratownicy GOPR-u Sebastian Szymanek i Dawid Golonka. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo w górach?

  Wielu turystów w wakacje wybiera się na górskie szlaki. Trzeba jednak pamiętać, że pogoda w górach bywa zmienna i nieprzewidywalna i trzeba odpowiednio się przygotować. (TVN/x-news)
 • Andrzej Bargiel tuż przed kolejną wyprawą na K2

  Skialpinista i himalaista Andrzej Bargiel zamierza zjechać na nartach z K2. Jak przygotowuje się do tej wyprawy? Co będzie dla niego największym wyzwaniem? (Dzień Dobry TVN/x-news)