góry

Artykuły - Góry (143)

 • Działki inwestycyjne w górach nadal chętnie wybierane przez Polaków!

  Działki inwestycyjne w górach nadal chętnie wybierane przez Polaków!

  Dlaczego wybieramy nieruchomości ziemskie? Ponieważ wiemy, że są gwarancją bezpieczeństwa i stabilnego zysku. Dlaczego wybieramy działki w górach? Ponieważ chcemy mieć pewność, że każda z planowanych inwestycji nam się powiedzie.
 • ​Jak wybrać się z dzieckiem góry

  ​Jak wybrać się z dzieckiem góry

  Wakacje sprzyjają wycieczkom w mniejsze lub większe góry. Postaramy się podpowiedzieć, jak wybrać trasę i jakie rzeczy zabrać, aby wspólna wycieczka była przyjemnością.
 • Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Miłośnicy zimowych sportów z pewnością przyznają, że urlop w grudniu może być równie przyjemny jak ten w lipcu. Wystarczy zamienić strój kąpielowy na narciarski, a okulary przeciwsłoneczne na gogle – i już można pokonywać ośnieżone stoki europejskich gór. Gdzie się wybrać na narty? Oto nasze typy!
 • Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?
 • Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Zainteresowanie działkami zlokalizowanymi w rejonach górskich od wielu lat nie słabnie. Co przesądza o atrakcyjności takich nieruchomości? Gdzie warto szukać terenów pod inwestycję i na jakie aspekty zwracać uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?
 • Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  W ostatni weekend podczas targów Snow Expo prezentowały się stacje narciarskie z 5 krajów , hotele, producenci sprzętu, sportowcy, freestylowcy którzy szykują się do wojny o naszych narciarzy. Według analityków co roku w góry te krajowe i zagraniczne wyjeżdża ponad 2,5 miliona naszych rodaków.
 • Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  ​Mount Everest wcale nie jest najwyższym szczytem na świecie. Najnowsze wyniki badań z Francji i Ekwadoru wskazują na całkiem inny obiekt.

Filmy - Góry (23)

 • Przejście przez rzekę okazało się nie lada wyzwaniem

  Trójka przyjaciół wybrała się na wyprawę w góry. Niestety już na początku drogi natrafili na nie lada wyzwanie. Czy pokonają naturę? Oglądajcie.
 • Uwaga na trudne warunki w górach. "Planując wędrówki, zabierajmy ze sobą zdrowy rozsądek"

  Uwaga na trudne warunki w górach. W ostatnią sobotę (29.09) doszło do kolejnego obrywu skalnego z Niebieskiej Turni, położonej nad zamkniętym od maja odcinkiem szlaku pomiędzy Świnicą a Zawratem. Od kilku miesięcy Tatrzański Park Narodowy ostrzegał, że do takiego powtórnego obrywu może dojść i ten scenariusz się spełnił. To kolejny dowód na to, że lekceważenie zakazu i wędrowanie tym szlakiem może wiązać się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. (TVN24/x-news)
 • Nadeszła jesień, więc w Tatrach zima. TOPR przestrzega przed wędrówkami w najwyższe partie gór

  Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce spadł śnieg, a prędkość wiatru sięgała 130 kilometrów na godzinę. - W Tatrach zima. Szlaki powyżej 1500 m.n.p.m. będą zasypane i przez najbliższe dwa dni jeszcze nieprzetarte. Cała turystyka będzie wyglądać niefajnie, bo śnieg jest na tyle miękki, że będziemy zapadać się, wykręcać nogi, także nie polecamy wędrówek w najwyższe partie Tatr – ostrzegał Adam Marasek z TOPR. (TVN24/x-news)
 • Idziesz w góry? O tym nie możesz zapominać

  Wyjście w góry to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu na południu Polski. - Każda wyprawa musi jednak być porządnie przygotowana - przekonuje ratownik górski Mateusz Wiater. (TVN24/x-news)