góra

Synonimy:
Górze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Góra (496)

 • Uroczy dom w górach

  Uroczy dom w górach

  Górskie miejscowości tętnią życiem przez cały rok - odwiedzają je miłośnicy pieszych wędrówek, narciarze, oraz wszyscy, którzy chcą na chwilę odetchnąć od miejskiego życia w biegu. Polskie góry coraz częściej odwiedzają także obcokrajowy. Oferta noclegowa w najpopularniejszych górskich miejscowościach jest bardzo bogata, turyści mogą wybierać wśród małych klimatycznych pensjonatów, jak również luksusowych hoteli, czy kompleksów wypoczynkowych. Bardzo kuszącą opcją wydaje się być zakup domu w górach.
 • Od Antarktydy oderwała się gigantyczna góra lodowa

  Od Antarktydy oderwała się gigantyczna góra lodowa

  ​Od Antarktydy oderwała się gigantyczna góra lodowa. Zjawisko zostało zarejestrowane przez satelitę, który zrobił dokładne zdjęcia.
 • 11 oskarżonych o handel narkotykami

  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 11 osobom oskarżonym o handel narkotykami o wartości ponad 200 tys. zł - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.
 • Dramat w filharmonii w Jeleniej Górze. Przeprowadzą sekcje zwłok

  Dramat w filharmonii w Jeleniej Górze. Przeprowadzą sekcje zwłok

  Dziś przeprowadzone zostaną sekcje zwłok 27-letniej kobiety, harfistki Wiktorii J. oraz 60-letniego pracownika ochrony Pawła K. Ciał ofiar znaleźli w piątek pracownicy filharmonii w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Zarzuty podwójnego zabójstwa usłyszał 29-letni Michał M. - poinformowała prokuratura.
 • Tragedia w Jeleniej Górze. Znaleziono ciała 2 osób

  Tragedia w Jeleniej Górze. Znaleziono ciała 2 osób

  Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok dwóch ofiar morderstwa w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Ofiary to: 60-letni ochroniarz i 27-letnia harfistka z Warszawy, która gościnne miała wystąpić w filharmonii.
 • GOPR obniża poziom zagrożenia lawinowego na Babiej Górze

  Zmniejszyło się zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR ogłosili w sobotę drugi jego stopień, w pięciostopniowej rosnącej skali.
 • Jasna Góra: 40-godzinna modlitwa przed Wielkim Postem

  40-godzinna adoracja najświętszego sakramentu rozpoczęła się w niedzielę na Jasnej Górze. Nabożeństwo jest bezpośrednim przygotowaniem do Wielkiego Postu.
 • Włamanie do cerkwi na Św. Górze Grabarce

  Włamanie do cerkwi na Św. Górze Grabarce

  Policja z Siemiatycz (woj. podlaskie) szuka złodziei, którzy włamali się do cerkwi Przemienienia Pańskiego na Św. Górze Grabarce, w najważniejszym w Polsce prawosławnym sanktuarium. Skradli złote i srebrne łańcuszki i medaliony - wota przynoszone przez pielgrzymów.
 • Karkonosze - nie tylko góry

  Karkonosze - nie tylko góry

  Z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen Polska wynika, że 48% Polaków wyjechało w tym roku na urlop. Ponad 40% badanych respondentów zdecydowało się na pobyt w górach. Oprócz popularnych Tatr i ich stolicy - Zakopanego, ankietowani wybierali Karkonosze. Region zdobywa coraz większą popularność wśród turystów, dzięki bogatej bazie noclegowej i szerokiej ofercie atrakcji turystycznych.
 • Symboliczny cmentarz ludzi gór w Tatrach

  W Wysokich Tatrach pod skalnym masywem Osterwy na wysokości 1523 m n.p.m. wśród kosodrzewiny znajduje się wyjątkowy Symboliczny Cmentarz ludzi gór. Malowane i rzeźbione w motywy ludowe krzyże oraz tabliczki upamiętniają tych, którzy tragicznie zginęli w górach.