góra

Synonimy:
Górze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Góra (481)

 • Uroczy dom w górach

  Uroczy dom w górach

  Górskie miejscowości tętnią życiem przez cały rok - odwiedzają je miłośnicy pieszych wędrówek, narciarze, oraz wszyscy, którzy chcą na chwilę odetchnąć od miejskiego życia w biegu. Polskie góry coraz częściej odwiedzają także obcokrajowy. Oferta noclegowa w najpopularniejszych górskich miejscowościach jest bardzo bogata, turyści mogą wybierać wśród małych klimatycznych pensjonatów, jak również luksusowych hoteli, czy kompleksów wypoczynkowych. Bardzo kuszącą opcją wydaje się być zakup domu w górach.
 • Od Antarktydy oderwała się gigantyczna góra lodowa

  Od Antarktydy oderwała się gigantyczna góra lodowa

  ​Od Antarktydy oderwała się gigantyczna góra lodowa. Zjawisko zostało zarejestrowane przez satelitę, który zrobił dokładne zdjęcia.
 • Obawy wzięły górę

  Bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy nie pomogły w piątek bykom. Przeważył strach przed rozwojem sytuacji w Europie, gdzie trudno o dobre informacje.
 • W Europie wyżej ścigać się już nie można

  W Europie wyżej ścigać się już nie można

  O sporcie, w którym Polacy nie mają sobie równych, czyli szybkościowym wejściu na Elbrus, portalowi INTERIA.PL opowiada Nikołaj Szustrow, rosyjski alpinista, himalaista i organizator rajdu na najwyższy szczyt Europy i Kaukazu.
 • Powojenne tajemnice Twierdzy Kłodzkiej

  Powojenne tajemnice Twierdzy Kłodzkiej

  Zanim wiosną 1962 r. część zakamarków Twierdzy Kłodzkiej udostępniona została zwiedzającym, ten najcenniejszy w Polsce zespół fortyfikacji XVII-XVIII wiecznych był przedmiotem licznych legend oraz domysłów rozpowszechnianych przez okolicznych mieszkańców. W obiegu krążyły opowieści o ukrytych w Twierdzy dobrach kultury materialnej, zrabowanych przez Niemców w okupowanych państwach oraz depozytach bankowych. Snuto domysły o ukrywających się w kazamatach Twierdzy, zaraz po wojnie, hitlerowskich maruderach oraz o istnieniu niezbadanych podziemnych przejść prowadzących niewiadomo jak daleko poza obrys fortyfikacji. Choć część przekazów nie przetrwała próby czasu i została wyjaśniona, to jednak tajemnice Twierdzy wciąż budzą emocje wśród poszukiwaczy i miłośników historii. Spróbujmy prześledzić, co działo się w Twierdzy Kłodzkiej od zakończenia II wojny światowej aż do utworzenia podziemnej trasy turystycznej niemal równo 17 lat później.
 • RAPORT MIESIĘCZNY ELEKTROMONT S.A. - WRZESIEŃ 2010

  Zarząd Elektromont S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze, działając w oparciu o postanowienia punktu 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31 października 2008 roku "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect", przekazuje niniejszym do publicznej wiadomości raport miesięczny za wrzesień 2010 roku. I.Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu rynkowym Spół
 • Podpisanie znaczącej umowy na roboty budowlane - budowa centrum handlowego w Jeleniej Górze.

  Raport bieżący nr 68/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Erbud S.A. informuje, że w dniu 29 września 2010 roku podpisał umowę na roboty budowlane z inwestorem - ARIADNE Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie ul. Mieszka I 73 na budowę Galerii Handlowo - Usługowej CENTRUM w Jeleniej Górze. Wartość robót budowlanych to 26.397.243,37 zł. Rozpoczęcie prac nastąpi w ciągu 28 dni po podpisaniu umowy. Roboty muszą zostać zakończone w ciągu
 • Burza uczuć w Leśnej Górze

  Burza uczuć w Leśnej Górze

  Lekarze będą walczyć o zdrowie i życie swoich pacjentów, ale także o własne szczęście. Ruszają nowe odcinki "Na dobre i na złe".
 • Śniadek: Nie damy sobie zamknąć ust

  Śniadek: Nie damy sobie zamknąć ust

  Nie damy się podzielić ani zamknąć sobie ust oskarżeniami o mieszanie się do polityki, a uśmiercanie Solidarności to uśmiercanie marzeń Polaków o sprawiedliwej, solidarnej Polsce - mówił w niedzielę na Jasnej Górze szef krajowych struktur tego związki Janusz Śniadek.
 • Dzisiaj wielki finał: Falubaz broni tytułu, Unia faworytem

  Broniący mistrzowskiego tytułu żużlowcy Falubazu Zielona Góra zmierzą się dzisiaj z Unią Leszno w pierwszym meczu wielkiego finału CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi. Początek ekstraligowego klasyku o godz. 18.00. Rewanż za tydzień w Lesznie.