godne zarobki

Artykuły - Godne zarobki (40)

 • Nauczyciel powinien zarabiać 10 tys. zł brutto. Praca z klasą to zarządzanie projektem

  Nauczyciel powinien zarabiać 10 tys. zł brutto. Praca z klasą to zarządzanie projektem

  - Tyle zarabia project manager w firmie. A praca z klasą to jest zarządzanie projektem. Odpowiedzialność ogromna. Do zawodu nauczyciela powinno się rekrutować najlepsze 5‒10 proc. absolwentów polskich uniwersytetów - mówi w wywiadzie dla "DGP" prof. Jan Fazlagić z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kierownik przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości projektu „Szkoła dla innowatora”, który opisywaliśmy na łamach "DGP".
 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  Od 10 do 19 tys. zł netto - tyle zdaniem Polaków powinna zarabiać osoba, którą można już uznać za zamożną. W porównaniu z innymi europejskimi krajami, w Polsce takich osób wciąż jest stosunkowo niewiele. Biorąc jednak pod uwagę, że nasze społeczeństwo stopniowo się bogaci, można liczyć, że z każdym rokiem grono to będzie rosło.
 • Gramy o więcej. Cała prawda o polskim rynku pracy

  Gramy o więcej. Cała prawda o polskim rynku pracy

  Narzekanie na polski rynek pracy - przede wszystkim na niskie płace - traci sens. Nasze płace rosną w tempie, o którym na przykład Niemcy, a właściwie cały świat Zachodu, może tylko marzyć.
 • Henryk Kowalczyk: Będzie ustawa o opodatkowaniu pracowników sezonowych

  Henryk Kowalczyk: Będzie ustawa o opodatkowaniu pracowników sezonowych

  Ryczałtowy podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie za zatrudnienie pracownika sezonowego - takie ma być założenie ustawy, której projekt rząd przyjmie do końca tego roku - mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, który koordynuje prace nad projektem.
 • Rząd: W 2018 r. płaca minimalna wyniesie 2100 zł

  Podniesienie minimalnego wynagrodzenia w 2018 r. do 2100 zł i stawki godzinowej do 13,7 zł - takie rozwiązania przyjęła we wtorek Rada Ministrów, poinformował we wtorek wieczorem CIR.
 • Protest pracowników medycznych, czyli nie chodzi tylko o pieniądze

  Postulaty Porozumienia Zawodów Medycznych dotyczą nie tylko największych grup zawodowych w ochronie zdrowia - lekarzy i pielęgniarek - i nie sprowadzają się jedynie do podwyżek. PZM reprezentuje prawie 600 tys. osób pracujących w zawodach medycznych, a każda specjalność tworzy nieodłączną część kadrowego "ekosystemu" opieki zdrowotnej.
 • Pracuje dla pieniędzy, mniej dla doświadczenia. Student w Polsce zarabia 1,8 tys. złotych

  Pracuje dla pieniędzy, mniej dla doświadczenia. Student w Polsce zarabia 1,8 tys. złotych

  Zmienia się model pracy studenta. Dziś młodzi ludzie wybierają proste zajęcia i szybkie pieniądze zamiast staży i startu w korporacyjną karierę - tak mówią wyniki najnowszego badania "Student w pracy 2016". To ważny sygnał dla przedsiębiorców skarżących się na brak rąk do pracy.
 • Rządowe plany wprowadzenia stawki godzinowej dla umów cywilnoprawnych

  Rządowe plany wprowadzenia stawki godzinowej dla umów cywilnoprawnych

  Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej dla umów cywilnoprawnych oraz zniesienie zróżnicowania minimalnego wynagrodzenia za pracę - to najważniejsze zmiany, jakie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 • Branża ochroniarska za nową stawką minimalną 12 zł, ale od 2017 r.

  Branża ochroniarska za nową stawką minimalną 12 zł, ale od 2017 r.

  Branża ochroniarska jest za minimalną stawką godzinową 12 zł, bo "ucywilizuje to pozycję pracownika", ale postuluje, by wprowadzono ją 1 stycznia 2017 r., by mieć czas na dostosowanie. Polska Izba Ochrony przekaże w środę MRPiPS list w tej sprawie.
 • Już za 15 lat mamy zarabiać tyle, co obywatele UE. Sprawdzamy, ile wynosi płaca minimalna w Europie

  Już za 15 lat mamy zarabiać tyle, co obywatele UE. Sprawdzamy, ile wynosi płaca minimalna w Europie

  Przeciętny Kowalski w Polsce będzie zarabiał tyle, co przeciętny obywatel w UE za 15 lat - zapowiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Taki jest m.in. cel planu rozwojowego, przygotowanego przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, a przyjętego we wtorek przez rząd.