glowne

Artykuły - Glowne (264)

 • Morizon zadebiutuje na Głównym Rynku GPW 5 lipca

  5 lipca 2017 roku Morizon S.A. zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Po przeniesieniu swoich notowań z rynku NewConnect głównym celem Grupy będzie dokończenie budowy platformy OneStopShop integrującej wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościowym.
 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o poziomie bezrobocia w kwietniu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o poziomie bezrobocia w kwietniu

  Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 7,7 proc. wobec 8,1 proc. w marcu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Dane są zgodne z szacunkami analityków.
 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu, stopa bezrobocia wyniosła 8,1 proc. Podane dane są lepsze niż wcześniejsze szacunki resortu rodziny i pracy mówiące o 8,2 procentowej stopie bezrobocia. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.324,2 tys. wobec 1.383,4 tys. osób przed miesiącem.
 • M Food w drodze głowny rynek GPW

  Holding zajmujący się międzynarodowym obrotem miodem i produktami pszczelarskimi planuje debiut na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Spółka, której akcje od sześciu lat notowane są na rynku NewConnect przygotowuje dwie emisje akcji: w ramach pre-IPO i IPO oraz wprowadzenie ich do obrotu na rynku regulowanym do końca tego roku. Walne Zgromadzenie w tej sprawie zaplanowano na 16 maja.
 • Złoty słabnie wobec głównych walut

  Złoty słabnie wobec głównych walut

  Podczas czwartkowej sesji złoty osłabił się wobec głównych walut, co analitycy tłumaczą m.in. umacnianiem się dolara. Przed godz. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,30 zł, za dolara 4,08 zł, za franka 4,04 zł, a za funta 5,01 zł.
 • Główny Urząd Statystyczny potwierdza dobre dane o bezrobociu

  Główny Urząd Statystyczny potwierdza dobre dane o bezrobociu

  Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 8,6 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jest to odczyt lepszy od prognoz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które szacowało, że bezrobocie wyniosło 8,7 procent. Oznacza to, że w styczniu wskaźnik bezrobocia był o 0,3 punktu procentowego wyższy niż w grudniu ubiegłego roku i o 1,6 punktu procentowego niższy niż w styczniu 2016 roku.
 • Oblicza głównych walut

  Dzisiejsza sesja jawi się jako wzrostowa na głównej parze walutowej. Mieliśmy minimum przy 1,0640 - ale końcówka dnia rozgrywana jest przy 1,07. Wygląda to więc na wzmocnienie euro.
 • Trump pozostaje głównym rozgrywającym

  Trump pozostaje głównym rozgrywającym

  Po wczorajszym wyraźnym cofnięciu na rynkach dzisiejszy dzień mógł przynieść uspokojenie się sytuacji. Jednak ostatnie kilka godzin handlu w Europie oraz początek sesji w Stanach Zjednoczonych upływa pod znakiem sporej wyprzedaży na rynku.
 • Od nowego roku Rynek Główny pod specjalną ochroną

  Od nowego roku Rynek Główny pod specjalną ochroną

  Od przyszłego roku płyta Rynku Głównego i otaczające ją ulice będą bardziej chronione przed skutkami imprez masowych. Ich organizatorzy będą zobowiązani do wpłacenia kaucji i wykupienia ubezpieczenia - poinformował we wtorek krakowski magistrat.
 • Co dalej z zabytkowym dworcem Kraków Główny?

  Co dalej z zabytkowym dworcem Kraków Główny?

  Wciąż nie są znane dalsze losy budynku starego dworca kolejowego Kraków Główny. Upadła koncepcja adaptacji pomieszczeń na kino. PKP prowadzi rozmowy m.in. z Urzędem Miasta Krakowa.