głód

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Głód (Film (2008)[Hunger] Reż.Steve McQueen) ,

Artykuły - Głód (130)

 • To fatalny splot. Są kraje, gdzie krzyżują się trzy epidemie

  To fatalny splot. Są kraje, gdzie krzyżują się trzy epidemie

  W 2021 roku pomocy humanitarnej będzie potrzebowało 235 mln osób na całym świecie - wynika z raportu "Global Humanitarian Overview 2021". To prawie 40-proc. wzrost w stosunku do roku 2020. W krajach Globalnego Południa pandemia nosi dopełniacz nie tylko koronawirusa, ale i głodu.
 • Przekąska na spacer

  Przekąska na spacer

  Wybierasz się ze smykiem na dwór? Pamiętaj, by zabrać dla niego małe co nieco. Sprawdź, czym dokarmić malca w lesie i na placu zabaw.
 • Naukowcy wyhodowali sztuczne mięso - trwają prace nad innymi zamiennikami

  Naukowcy wyhodowali sztuczne mięso - trwają prace nad innymi zamiennikami

  Rewolucja technologiczna dotarła także do produkcji żywności. Firmy chcą zastąpić surowce z tradycyjnych gospodarstw rolno-hodowlanych wyrobami wytworzonymi dzięki zdobyczom nauki. Obok mięsa produkowanego w laboratorium, pojawiają się nowe rozwiązania, np. laboratoryjnie wytwarzane wino czy czekolada. Sztucznie produkowana żywność może w przyszłości rozwiązać problem głodu. Już w 2050 roku potrzeba będzie nawet dwukrotnie więcej żywności, by zaspokoić potrzeby 10 mld ludzi.
 • Naukowcy: W ciągu dziesięciu lat na świecie zapanuje głód

  Naukowcy: W ciągu dziesięciu lat na świecie zapanuje głód

  Naukowcy z Wielkiej Brytanii twierdzą, mając na uwadze wyniki najnowszych badań, że za 10 lat na naszej planecie zapanuje głód. Wszystko przez zmiany klimatyczne, które mają negatywny wpływ na czas trwania wegetacji roślin.
 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.
 • Za 25 lat zabraknie nam żywności?

  Za 25 lat zabraknie nam żywności?

  Z powodu braku żywności i niepokojów współczesne społeczeństwo upadnie w ciągu najbliższych 25 lat – wynika z raportu przygotowanego przez brytyjskich naukowców opublikowanego na łamach "The Independent".
 • Zlatan Ibrahimović zdjął koszulkę w szczytnym celu

  Zlatan Ibrahimović zdjął koszulkę w szczytnym celu

  Zlatan Ibrahimović zdjął koszulkę tuż po tym, jak strzelił gola w ostatnim meczu PSG z Caen, żeby zwrócić uwagę na problem głodu na świecie.

Filmy - Głód (18)

 • Głodny ptak. Głośno dał to do zrozumienia

  Głodny ptak, to zły ptak? Ten głośno wyraził swoje niezadowolenie do czasu, gdy nie dostał jedzenia.
 • Głód w Syrii. Dramatyczna sytuacja na Bliskim Wschodzie

  Głód w Syrii. Dramatyczna sytuacja na Bliskim Wschodzie
 • Jak oszukać głód? Poznaj proste triki

  Chcesz schudnąć, ale wciąż jesteś głodny i nie możesz przestać myśleć o jedzeniu? Pamiętaj, że w dużej mierze jemy oczami i… głową. Więc zamiast katować się drakońskimi dietami, wykorzystaj nasze wskazówki, dzięki którym skutecznie oszukasz głód. Jedz powoli. Przeżuwając dokładnie każdy kęs, ułatwiasz sobie proces trawienia, a im dłużej trwa posiłek, tym szybciej pojawi się uczucie sytości. Pij dużo wody! Szklanka wody z cytryną rano wypłucze toksyny, przyspieszając procesy trawienne. Wypita natomiast przed posiłkiem, wypełnia żołądek i daje uczucie sytości. Wy też słyszeliście w dzieciństwie kultowe słowa „Przy jedzeniu się nie gada, bo się w brzuszku nie układa?" Nasze babcie miały rację! Mówiąc podczas jedzenia, połykamy dużo powietrza, co wywołuje wzdęcia oraz kłopoty z przemianą materii.
 • Żeby nie umrzeć z głodu, jedzą liście!

  Mieszkańcom wschodnich regionów Sudanu Południowego, po okrucieństwach wojny domowej, grozi klęska głodu. Ludzie żywią się liśćmi z drzew i owocami. Niestety, zarówno dorośli jaki i dzieci po takim jedzeniu chorują. A w kraju brakuje także opieki medycznej i leków. ONZ bije na alarm. Dziesiątki tysięcy osób umiera z głodu. Prawie 1/3 mieszkańców potrzebuje natychmiastowej pomocy żywnościowej. Światowy Program Żywnościowy miał w 2016 roku objąć w tym kraju pomocą trzy miliony osób. Ale realizacja tego planu jest niepewna z przyczyn finansowych. Na najbliższe pół roku brakuje 240 milionów dolarów.