głód

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Głód (Film (2008)[Hunger] Reż.Steve McQueen) ,

Artykuły - Głód (129)

 • Przekąska na spacer

  Przekąska na spacer

  Wybierasz się ze smykiem na dwór? Pamiętaj, by zabrać dla niego małe co nieco. Sprawdź, czym dokarmić malca w lesie i na placu zabaw.
 • Naukowcy wyhodowali sztuczne mięso - trwają prace nad innymi zamiennikami

  Naukowcy wyhodowali sztuczne mięso - trwają prace nad innymi zamiennikami

  Rewolucja technologiczna dotarła także do produkcji żywności. Firmy chcą zastąpić surowce z tradycyjnych gospodarstw rolno-hodowlanych wyrobami wytworzonymi dzięki zdobyczom nauki. Obok mięsa produkowanego w laboratorium, pojawiają się nowe rozwiązania, np. laboratoryjnie wytwarzane wino czy czekolada. Sztucznie produkowana żywność może w przyszłości rozwiązać problem głodu. Już w 2050 roku potrzeba będzie nawet dwukrotnie więcej żywności, by zaspokoić potrzeby 10 mld ludzi.
 • Naukowcy: W ciągu dziesięciu lat na świecie zapanuje głód

  Naukowcy: W ciągu dziesięciu lat na świecie zapanuje głód

  Naukowcy z Wielkiej Brytanii twierdzą, mając na uwadze wyniki najnowszych badań, że za 10 lat na naszej planecie zapanuje głód. Wszystko przez zmiany klimatyczne, które mają negatywny wpływ na czas trwania wegetacji roślin.
 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.
 • Za 25 lat zabraknie nam żywności?

  Za 25 lat zabraknie nam żywności?

  Z powodu braku żywności i niepokojów współczesne społeczeństwo upadnie w ciągu najbliższych 25 lat – wynika z raportu przygotowanego przez brytyjskich naukowców opublikowanego na łamach "The Independent".
 • Zlatan Ibrahimović zdjął koszulkę w szczytnym celu

  Zlatan Ibrahimović zdjął koszulkę w szczytnym celu

  Zlatan Ibrahimović zdjął koszulkę tuż po tym, jak strzelił gola w ostatnim meczu PSG z Caen, żeby zwrócić uwagę na problem głodu na świecie.
 • Epidemia eboli: Milion osób zagrożonych głodem

  Epidemia eboli: Milion osób zagrożonych głodem

  Epidemia eboli poważnie odbiła się na zbiorach i ograniczyła źródła zaopatrzenia w żywność. Z tego powodu ponad milion osób jest zagrożonych głodem w trzech krajach Afryki Zachodniej - poinformowały agencje żywnościowe ONZ.
 • Żywność tania, jak nigdy, a 800 mln osób na świecie wciąż głoduje

  Żywność tania, jak nigdy, a 800 mln osób na świecie wciąż głoduje

  Farmerzy ze Stanów Zjednoczonych nie mają powodów do radości. Departament Rolnictwa USA zmniejszył prognozę ich tegorocznego zysku do 96 mld dol., czyli o jedną piątą wobec tego, co urzędnicy prognozowali w sierpniu. Przyczyna jest prosta: urodzaj zbóż, m.in. kukurydzy, który wymusił spadek cen.
 • "Rzeczpospolita": Więcej głodnych przedszkolaków

  "Rzeczpospolita": Więcej głodnych przedszkolaków

  Od 2008 r. o blisko 20 proc. wzrosła liczba dzieci z najmłodszej grupy wiekowej - do 7. roku życia -, które korzystają z rządowego programu dożywiania - pisze "Rzeczpospolita".
 • Marnujemy miliony ton żywności!

  Marnujemy miliony ton żywności!

  W ciągu roku około 1,3 miliarda ton pełnowartościowej żywności jest wyrzucana do śmieci. To szokujące dane biorąc pod uwagę blisko 800 milionów głodujących na całym świecie.

Filmy - Głód (29)

 • Ktoś tu jest bardzo głodny! Borsuk szuka pożywienia

  Ktoś tu jest bardzo głodny! Borsuk szuka pożywienia i puka do drzwi zaprzyjaźnionego domu. Tak naprawdę to jest tu częstym gościem i zawsze znajdzie się dla niego jakiś przysmak. (STORYFUL/x-news)
 • Głodny ptak. Głośno dał to do zrozumienia

  Głodny ptak, to zły ptak? Ten głośno wyraził swoje niezadowolenie do czasu, gdy nie dostał jedzenia.
 • Głodna kura nie daje za wygraną. Zbiera... jabłka!

  Ta kura o imieniu Bertha ma swój ulubiony przysmak i nie spocznie dopóki go nie dostanie. Jej właścicielka podzieliła się nagraniem, na którym ptak uparcie próbuje doskoczyć do rosnącego na drzewie jabłka. Udało mu się? (STORYFUL/x-news)
 • Jak oszukać głód?

  Dlaczego ciągle chce nam się jeść i co zrobić, by nie czuć głodu? Czy stres wpływa na łaknienie? Kiedy kończy się głód, a zaczyna łakomstwo? Na te pytania odpowiadała Magdalena Jarzynka. – Najlepiej byłoby zjeść śniadanie godzinę, półtorej po wstaniu – powiedziała dietetyk. – Generalnie dobrze jest zjeść coś białkowego, coś z dużą ilością błonnika – dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)