Glass

Artykuły - Glass (16)

 • "Glass" [recenzja]: (Nie)zniszczalni

  "Glass" [recenzja]: (Nie)zniszczalni

  Gdyby prawa do dystrybucji "Glass" zamiast Disneya przejął Warner Bros. przynajmniej dwóch z trzech zmutowanych bohaterów filmu mogłoby zasilić szeregi słynnego "legionu samobójców". Bezwzględni i nieobliczalni superbohaterowie z nowego filmu M. Nighta Shyamalana zdecydowanie bardziej przystają do mrocznego kinowego świata DC, niż do kolorowego uniwersum Marvela. Reżyser ma jednak jeszcze inny pomysł - zamiast wrzucać swoich "avengersów" w karton z nadrukiem konkretnego wydawcy, on z komiksów stroi sobie żarty...
 • W pierwszym kwartale 2020 r. Guardian uruchomi drugą hutę szkła w Częstochowie

  W pierwszym kwartale 2020 r. amerykańska firma Guardian Glass uruchomi w Częstochowie drugi zakład, wyspecjalizowany w produkcji szkła m.in. dla budownictwa. Pracę znajdzie ponad 150 osób. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę. Inwestor modernizuje też swoją pierwszą hutę.
 • "Puls Biznesu": Press Glass chce podbić Amerykę

  "Puls Biznesu": Press Glass chce podbić Amerykę

  Polski producent szyb zespolonych zbuduje w USA fabrykę za ponad 43,5 mln dolarów. Za kilka lat chce być jednym z czołowych graczy na amerykańskim rynku - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
 • Guardian uruchomi w Częstochowie drugą hutę szkła za ok. 200 mln euro

  W trzecim kwartale 2019 r. amerykańska firma Guardian Glass uruchomi w Częstochowie swój drugi zakład, wyspecjalizowany w produkcji szkła m.in. dla budownictwa. Pracę znajdzie ponad 150 osób. W poniedziałek oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie tej wartej w sumie ok. 200 mln euro inwestycji.
 • W 2019 r. Guardian uruchomi w Częstochowie drugi zakład produkcji szkła

  W 2019 r. Guardian uruchomi w Częstochowie drugi zakład produkcji szkła

  W trzecim kwartale 2019 r. amerykańska firma Guardian Glass, wyspecjalizowana m.in. w produkcji szkła dla budownictwa, uruchomi swój drugi zakład w Częstochowie. Pracę znajdzie ponad 150 osób - wynika z poniedziałkowej informacji firmy.
 • Krynicki Recykling dostarczy Ardagh Glass surowiec o wartości 16 mln zł netto

  Podpisany właśnie przez Krynicki Recykling kontrakt obejmuje dostawy stłuczki do Ardagh Glass w roku 2017. Jego wartość oszacowano na nieco ponad 16 mln zł netto. Oznacza to około 10-procentowy wzrost zamówienia od tego klienta w stosunku rocznym.
 • Rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż KHS "Krosno"

  Rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż KHS "Krosno"

  Sąd gospodarczy w Krośnie (Podkarpackie) zatwierdził w czwartek wybór oferty na sprzedaż Krośnieńskich Hut Szkła "Krosno" dokonany przez syndyka masy upadłościowej. Za ponad 121 mln zł "Krosno" ma kupić spółka Krosno Glass.
 • Krynicki Recykling: Umowy na dostawę stłuczki szklanej

  Krynicki Recykling - podpisał dwa kontrakty na dostawę stłuczki szklanej. Strategiczna współpraca Krynicki Recykling z CP Glass obejmuje umowę o wartości 10 mln zł netto. Szacunkowa wartość kontraktu z Ardagh Glass wynosi natomiast 14,47 mln zł netto.
 • Otrzymanie decyzji na użytkowanie budynku hali produkcyjnej w Zakładzie Uzdatniania Stłuczki Szklanej Krynicki Glass Recycling OÜ w Estonii.

  Raport bieżący nr 4/2015Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd Krynicki Recykling S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 29 stycznia 2015 roku powziął informację o otrzymaniu przez podmiot zależny Krynicki Glass Recycling OÜ pozwolenia na użytkowanie hali produkcyjnej zlokalizowanej przy ul. Saeveski 2 w Järvakandi. Niniejsza decyzja została wydana w dniu 28 stycznia 2015 roku przez Zarząd Miasta Järvakandi.
 • Dlaczego inteligentne gadżety nie robią furory? Bo ich nie potrzebujemy

  Dlaczego inteligentne gadżety nie robią furory? Bo ich nie potrzebujemy

  Mijający rok miał być rokiem technologii ubieralnej (ang. wearable technology). Eksperci wieszczyli, że już wkrótce na naszych rękach zagoszczą inteligentne zegarki i opaski, a okulary Google Glass staną się obowiązkowym wyposażeniem każdego wielbiciela nowych technologii. Co poszło nie tak?