Gladiator

Artykuły - Gladiator (15)

 • "Gladiator": Mija 20 lat od premiery. Czego nie wiemy o tym filmie?

  "Gladiator": Mija 20 lat od premiery. Czego nie wiemy o tym filmie?

  Niezapomniany film Ridleya Scotta "Gladiator", z Russellem Crowe w tytułowej roli, wszedł na ekrany kin 1 maja 2000 roku, czyli dokładnie 20 lat temu. Zanim po raz kolejny obejrzycie ten film, poznajcie garść ciekawostek na temat tej produkcji.
 • Ridley Scott kręci sequel "Gladiatora"

  Ridley Scott kręci sequel "Gladiatora"

  Ruszyły prace na planie filmu "Gladiator 2". Za kamerą, podobnie jak miało to miejsce w wypadku produkcji z 2000 roku, stanie Ridley Scott.
 • Tajemnice poszukiwaczy podwodnych skarbów

  Tajemnice poszukiwaczy podwodnych skarbów

  Zwykle o tym, że znaleziono jakiś artefakt dowiadujemy się z mediów, gdy cała operacja jest na ukończeniu. Wyciągnięcie wraku, czy jego fragmentu, to tylko wierzchołek góry lodowej.
 • Crowe apeluje o ratowanie grobowca "Gladiatora"

  Crowe apeluje o ratowanie grobowca "Gladiatora"

  Gwiazdor Hollywood Russell Crowe apeluje do władz Włoch , by nie zasypywały ziemią odkrytego cztery lata temu grobowca rzymskiego dowódcy Marka Noniusza Makrynusa. To właśnie jego historia zainspirowała w dużej części autorów superprodukcji "Gladiator".
 • Russell Crowe u Aronofsky'ego

  Russell Crowe u Aronofsky'ego

  Russell Crowe wystąpi prawdopodobnie w nowej produkcji Darrena Aronofsky'ego, zatytułowanej "Noah". Aktualnie prowadzone są negocjacje dotyczące współpracy obu panów.
 • Kiedyś gladiator, teraz "nędznik"

  Kiedyś gladiator, teraz "nędznik"

  Russell Crowe dołączył do obsady ekranizacji "Nędzników" Victora Hugo, przygotowywanej przez Toma Hoopera. Gwiazdor pojawi się w roli inspektora policji Javerta.
 • Groził zabiciem producenta

  Groził zabiciem producenta

  Russell Crowe groził producentowi "Gladiatora" Branko Lustigowi, że "zabije go gołymi rękoma" - takie rewelacje przynosi książka o historii wytwórni DreamWorks autorstwa Nicole LaPorte.
 • Jak wyglądałby "Gladiator 2"?

  Jak wyglądałby "Gladiator 2"?

  Jak wyglądałby sequel "Gladiatora" według scenariusza Nicka Cave'a? Teraz możemy się o tym przekonać - streszczenie kontynuacji przygód Maximusa wyciekło do internetu.
 • "Gladiator": PRODUKCJA – SKOMPLIKOWANY PROCES

  Trwająca trzy pory roku i przebiegająca w czterech krajach produkcja "Gladiatora", przestawiała wiele logistycznych problemów. Branko Lustig powiedział: "To było jak robienie czterech różnych filmów, ponieważ musieliśmy koordynować wysiłki czterech oddzielnych ekip: w Londynie, na Malcie, w Maroku i jednego centralnego zespołu, który przemieszczał się w czasie produkcji.” Za priorytet twórcy przyjęli bycie wiernym duchowi tego okresu, a nie zachowanie wierności faktom. "Najważniejszą rzecz
 • "Gladiator": DOBÓR OBSADY

  Twórcy filmu zdawali sobie sprawę, że aktor wybrany do roli Maximusa – generała, który zmienił się w gladiatora, którego sława zagraża następnie władzy cesarza – będzie miał decydujące znaczenie dla powodzenia całego projektu. „Maximus to rdzeń tego filmu” - twierdzi Douglas Wick. „Było ważne, by znaleźć aktora, który wyposażyłby tę postać nie tylko w olbrzymią siłę fizyczną, ale też zasady moralne i charakter. Dość szybko na naszej liście znalazł się Russell Crowe.

Zdjęcia - Gladiator (1)

 • film.interia.pl
  Aktorzy, którzy zginęli tragicznie na planie filmowym