Giertych

Artykuły - Giertych (509)

Filmy - Giertych (6)

 • G. Schetyna o zatrzymaniu S. Gawłowskiego: To początek kampanii PiS. Tak traktuje się opozycję na Białorusi i w Turcji

  Odbieramy całą tę sprawę jako początek kampanii wyborczej PiS. Tak na Białorusi i w Turcji i Rosji traktuje się opozycję polityczną. Nie możemy pozwolić, żeby ze sprawy Gawłowskiego tworzyć oręż polityczny - mówił Grzegorz Schetyna po spotkaniu w Szczecinie władz PO i klubu parlamentarnego. - Wierzę w niewinność Gawłowskiego. Oddał się do dyspozycji władz Platformy - dodał lider PO. - Wiemy, że ten nacisk na sąd, ostatnie zmiany w prawie uderzają w praworządność - oświadczył przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. - Dziś mówię do was, Polacy. Jeśli Polska ma wyglądać jak cywilizowany kraj europejski, to wy, Polacy, w najbliższych wyborach samorządowych i potem parlamentarnych odsuniecie tych szkodników od władzy! - apelowała wiceprzewodnicząca partii Ewa Kopacz. Szczeciński sąd zdecydował w niedzielę (15.04) o trzymiesięcznym areszcie wobec sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego z powody obawy matactwa w związku z postawionymi posłowi zarzutami korupcji.
 • Giertych o przyspieszonych wyborach

  Ja na miejscu Donalda Tuska poważnie rozważyłbym opcję przyspieszonych wyborów, jeżeli nie na jesieni to wczesną wiosną - powiedział adwokat i były wicepremier Roman Giertych (TVN24/x-news).
 • Kaczyńscy i Giertych to prowokacja

  Panowie Kaczyńscy i Giertych to dla mnie prowokacja, że oni w ogóle istnieją, Nie widzę powodów, żeby się uginać przed publicznością, która jęczy w kościele i uważa Giertycha za gieroja - powiedział reżyser Andrzej Żuławski.
 • Giertych obchodzi jubileusz

  - To już dziesiąta nagonka medialna na moją osobę w ciągu roku mego urzędowania - powiedział podczas konferencji prasowej Roman Giertych.