giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (120)

 • Fed pozwolił złapać oddech bykom

  Czwartkowa sesja rozpoczęła się dla nowojorskich indeksów negatywnie, gdyż solidarnie otworzyły się one lukami bessy, a następnie zaczęły pogłębiać spadki. Na ratunek przeceniającym się aktywom przybył prezes Fed, który stwierdził, że w przyszłym roku może wystąpić pauza w cyklu podwyżek stóp procentowych.
 • Europa z niepokojem spogląda na Wielką Brytanię

  Oczy europejskich inwestorów są zwrócone na ostatnie wydarzenia związane z brexitem. Jeden z liderów frakcji eurosceptycznych Torysów J. Rees-Mogg podpisał list, w którym domaga się głosowania nad wotum nieufności dla premier May. Rynki obawiają się, że dotychczasowa premier może stracić niebawem stanowisko i że Wielka Brytania opuści UE bez zawarcia porozumienia.
 • KNF z obniżonym zaufaniem

  Wczorajsze dotkliwe spadki w USA częściowo tylko przełożyły się na Azję, gdzie tylko giełda tokijska zanotowała znaczny, 2-proc. minus. Europa dołowała już wczoraj, więc dzisiejsze otwarcia wypadły na plusie.
 • Spadkowy początek tygodnia na GPW

  Po dwóch dniach intensywnej wyprzedaży amerykańskich akcji powrót inwestorów w Warszawie po przedłużonym świątecznym weekendzie zapowiadał się nerwowo. Początkowa skala przeceny na GPW okazała się jednak bardziej niż ograniczona, a część papierów wręcz zyskiwała na wartości.
 • Wybory w USA rozstrzygnięte

  Środa okazała się bardzo udana dla inwestorów na amerykańskich parkietach. Zgodnie z przewidywaniami wybory do Kongresu zakończyły się przejęciem Izby Reprezentantów przez Demokratów, którzy utrzymali jednak większość w Senacie.
 • Przypływ kapitału na dużych tematach

  W środę dobre nastroje utrzymywały się w Europie od rana. Zgodny z oczekiwaniami wynik wyborów do amerykańskiego Kongresu, gdzie Republikanie stracili większość w Izbie Reprezentantów, osłabiał dolara. Wykorzystaliśmy to w szczególności w pierwszej części sesji będąc najlepszym indeksem w Europie.
 • Szansa na lepszy listopad

  Wczoraj inwestorzy na GPW odpoczywali, niemniej na głównych rynkach akcyjnych handel toczył się jak zwykle. Nastroje były całkiem dobre. W Europie DAX zyskał 0,2 proc., za oceanem S&P500 dołożył 0,8 proc., a w Azji o poranku widzimy wzrosty sięgające 1 do nawet ponad 3 proc. (Hang Seng). Porównywalny z nami KOSPI zyskuje 2,5 proc.
 • Ocieplenie

  Dość głębokie spadki wczoraj w USA wynikały z informacji jakoby administracja USA szykowała nałożenie ceł na pozostałe chińskie wyroby do początku grudnia, w przypadku gdyby planowane na listopad spotkanie Trumpa z przywódcą Chin, nie przyniosło rezultatów. Ale w końcówce sesji w USA część strat została odrobiona. Natomiast indeksy azjatyckie zachowały się w nocy już całkiem pozytywnie. Tokio zakończyło notowania z 1,5 proc wzrostu.
 • Drugi wzrost z rzędu

  Drugie w tym tygodniu notowania w Warszawie przebiegały przez większość dnia w atmosferze niezdecydowania. Rodzimi inwestorzy mogli być zdezorientowani przebiegiem sytuacji na rynkach zagranicznych. Chociaż na wczorajsze spadki za oceanem wzrostami odpowiedziała Azja, to już rynki europejskie niezbyt kwapiły się do zwyżek.
 • GPW zaczęła tydzień od skromnego odbicia

  Po katastrofalnym zakończeniu ubiegłego tygodnia na GPW, kiedy to główne barometry poddały się silnej przecenie, której efektem były nowe roczne minima WIG20, poniedziałkowa sesja przyniosła odreagowanie. Na poprawie nastrojów tradycyjnie w największym stopniu skorzystały akcje największych spółek, które w przeciwieństwie do szerokiego rynku próbowały niwelować straty poniesione na poprzednich sesjach.

Filmy - Giełdy (6)