giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (10045)

 • Zapasy ropy spadają obawy o popyt

  Zapasy ropy spadają obawy o popyt

  ​Ceny ropy idą w górę po największym spadku zapasów w tym roku. Analitycy obawiają się że popyt na surowiec może się nie odbudować w najbliższej przyszłości.
 • Rekordowy dzień w USA

  Pierwszy lipca był w USA dniem rekordowym. Po pierwsze, technologiczny indeks Nsadaq100 osiągnął historyczne maksimum. Po drugie, rekordowa była też dzienna liczba przypadków koronawirusa. Po trzecie, ADP w rekordowej skali skorygował majowy raport z rynku pracy. Dziś to właśnie dane z rynku pracy, w postaci raportu NFP, przyciągać będą uwagę inwestorów.
 • Mieszana sesja na rynku akcji

  Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji mogliśmy obserwować sporą zmienność. Główne parkiety w Europie rozpoczęły handel na niższym poziomie, a niedługo po wystartowaniu handlu we Frankfurcie, notowania zostały wstrzymane.
 • Rynki zamknęły szalony kwartał

  Drugi kwartał był pod każdym względem spektakularny. Niemal na pewno był to najgorszy gospodarczo kwartał po wojnie. Jednocześnie na rynkach był to najlepszy kwartał od wielu lat. Już samo pogodzenie tych faktów wielu osobom przysparza problemów. Dochodzi jednak rozprzestrzeniająca się pandemia. Czy trzeci kwartał będzie zatem okresem zejścia na ziemię?
 • Dane makro plus Boeing

  Po słabej końcówce zeszłego tygodnia, poniedziałek przyniósł poprawę nastrojów. Bykom pomogły nieco lepsze od oczekiwań dane makro. Indeks podpisanych umów kupna domów w maju wzrósł o 44,3 proc. m/m wobec szacowanych +19,7 proc. m/m.
 • Rekordy zachorowań nie powstrzymały Wall Street

  Pierwsza sesja nowego tygodnia dla polskich blue chipów zakończyła się zwyżką indeksu o 0,6 proc., tym samym zatrzymał się na poziomie 1769,5 pkt.
 • Najlepszy kwartał na giełdzie, najgorszy gospodarczo

  Kończy się jeden z najlepszych kwartałów na giełdzie w historii. Odbicie na rynkach, które miało miejsce w ostatnich trzech miesiącach było naprawdę imponujące. Inwestorzy wierzyli, że sytuacja związana z pandemią zostanie szybko opanowana i po jednym kwartale recesji będziemy mieli do czynienia z ożywieniem. Czy rynki w obecnym kształcie nie są zbyt mocno nadmuchane?
 • Spokojny początek wakacji

  Dzisiejsza sesja na krajowym parkiecie zainaugurowała sezon wakacyjny, co może sugerować w najbliższych tygodniach słabnącą zmienność wycen instrumentów ryzykownych.
 • Kapitał ucieka z rynku akcji

  Przez większość dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji, spadki przybrały jednak na sile po rozpoczęciu handlu za oceanem.
 • Wyprzedaż w końcówce

  Piątkowa sesja naznaczona była wyraźną przewagą obozu podażowego, która zmaterializowała się w końcowych kwadransach handlu.

Filmy - Giełdy (7)

 • Czy maj zakończy się wielkimi przedwakacyjnymi wyprzedażami na giełdzie

  Sell in May and go away to popularna w londyńskim city i za oceanem maksyma, związana z występującym na giełdzie efektem kalendarzowym, związanym z mniejszą aktywnością inwestorów w okresie wakacyjnym. Na GPW zwykle jest inaczej.
 • Brexit zachwiał notowaniami giełd na całym świecie

  Brexit zachwiał wynikami giełd na całym świecie.
 • K. Rybiński: W tym roku może nas czekać krach giełdowy

  Biliony dolarów i euro pompowane od kilku lat przez banki centralne w rynki finansowe nie trafiają do realnej gospodarki, tylko napędzają spekulacje – uważa profesor Krzysztof Rybiński. Stąd wzrosty na wielu światowych giełdach w ubiegłym roku, ale i groźba pęknięcia bański spekulacyjnej i spektakularnego krachu.
 • Za 20 lat inwestycje na giełdzie staną się powszechne

  Za 15-20 lat inwestowanie na giełdzie może nie będzie tak popularne, jak zakładanie lokat w banku, ale stanie się realną formą oszczędzania pieniędzy. Dziś handel akcjami uważa się za działalność bardzo ryzykowną, choć to zależy od sposobu inwestowania. W ciągu dwóch dekad zmieni się profil inwestora giełdowego – bardzo dużo osób będzie oszczędzać długoterminowo. Rodzice będą kupowali akcje na lata z myślą o przekazaniu ich dzieciom. Dziś to brzmi jak science fiction, ale właśnie tak będzie się zmieniać polski inwestor – mówi w rozmowie z Newserią Biznes Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.