giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (120)

 • Cła nadal straszą

  Bieżący tydzień inwestorzy rozpoczęli w kiepskich nastrojach. Nadal nie milkną echa piątkowej decyzji prezydenta Trumpa o wprowadzeniu 25 proc. ceł na produkty chińskiego eksportu do USA o łącznej wartości 50 mld USD.
 • Test minimów

  Poniedziałek przyniósł kontynuację piątkowej wyprzedaży i w efekcie WIG20 ponownie znalazł się w okolicach minimum z przełomu maja i czerwca. Jest to obecnie najbliższy poziom wsparcia, jego pokonanie może otworzyć niedźwiedziom drogę w kierunku 2000 pkt. O poranku sytuacja na świecie zdaje się sprzyjać stronie podażowej.
 • Wojny handlowe ponownie straszą

  W ubiegłym tygodniu kalendarium było wypełnione po brzegi ważnymi wydarzeniami na czele z posiedzeniami kluczowych banków centralnych. Nie wywołały one jednak większych perturbacji na GPW. Zmieniło się to dopiero w piątek wraz z kolejnym akordem wojny Donalda Trumpa z całym światem na polu wymiany handlowej. Dzisiaj obserwowaliśmy kolejnego tego negatywne skutki, które ostatecznie zaprowadziły indeks WIG na nowe tegoroczne minima.
 • Dzień trzech wiedźm w cieniu banków centralnych

  Wczoraj GPW kończyła w ogonie Europy. Gołębi odbiór komunikatu EBC istotnie podniósł notowania w Europie. Dla nas słabsze euro to niestety mocniejszy dolar, co zdecydowanie odbija się na zachowaniu rynków wschodzących. Kluczowe dla EUR/USD w ostatnich dwóch dniach były decyzje banków centralnych: Fed i EBC.
 • Doskonałe dane makro to za mało

  Podane przed sesją dane makro sprawiły serię pozytywnych niespodzianek. Cotygodniowe dane o zasiłkach dla bezrobotnych po raz kolejny okazały się lepsze niż prognozy.
 • Fed nie wystraszył rynków

  Wyczekiwane przez cały finansowy świat środowe posiedzenie Zarządu Rezerwy Federalnej zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami podwyżką stóp procentowych o 25 pb. To, na co rynki czekały, to komunikat i projekcja kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA, których do końca roku należy spodziewać się jeszcze dwóch.
 • Banki centralne bez większego wpływu na GPW

  Z czysto informacyjnego punktu widzenia dzisiejsza sesja była najważniejszą w tym tygodniu. O poranku bowiem inwestorzy reagowali na wczorajszą decyzje FOMC o zaostrzeniu polityki pieniężnej, a po południu analizowali doniesienia z EBC. W Europie Zachodniej i na rynku walutowym wygenerowało to sporą zmienność, ale na warszawskim parkiecie tak istotnej reakcji nie zaobserwowano.
 • Niepewność w Europie

  Dzisiejsze nastroje na europejskich parkietach giełdowych najlepiej opisuje słowo "mieszane". Większość głównych indeksów ze Starego Kontynentu zanotowała mocne zniżki tuż po otwarciu notowań. Wraz z upływem czasu sytuacja ulegała poprawie, jednak pod koniec handlu do głosu ponownie doszły niedźwiedzie.
 • Wyczekiwanie na Fed

  Zwyżka WIG20 na wczorajszej sesji została uznana przez część optymistów za sygnał do kontynuacji odbicia z zeszłego tygodnia, ale szara rzeczywistość szybko zweryfikowała te oczekiwania. WIG20 od momentu otwarcia zaczął się osuwać i szybko osiągnął 1-procentową skalę spadku. Zachowanie indeksu blue chipów było zbieżne z postawą innych giełd europejskich z naszego "koszyka", aczkolwiek skala przeceny w Ankarze i Budapeszcie była wyraźnie mniejsza.
 • Sesja dwóch spółek

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w neutralnym dla rynku kontekście. Na większości giełd akcji i na rynku walutowym pojawiły się rozdania klasyczne dla dnia, w którym inwestorzy czekają na komunikat kończący dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Filmy - Giełdy (6)