giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (10087)

 • MF szykuje wprowadzenie nowej ulgi podatkowej

  MF szykuje wprowadzenie nowej ulgi podatkowej

  Jak podał wiceminister finansów Jan Sarnowski, likwidacja podatku od zysków kapitałowych nie jest rozważana, możliwe jest wprowadzenie ulg i zwolnień w przypadku inwestycji długoterminowych.
 • ​Reaktywacja najbardziej poturbowanych

  Środowa sesja na GPW była podobna do wcześniejszej. W obydwu przypadkach zaczynaliśmy na czerwono z pozytywnym zakończeniem, choć wczoraj wzrosty były skromniejsze i wypracowane z większym "potem".
 • ​Konsolidacja złota i srebra po mocnym wzroście

  ​Konsolidacja złota i srebra po mocnym wzroście

  Kiedy rozpoczynałem urlop w połowie lipca, cena złota była stabilna i plasowała się w okolicach 1 800 USD/oz. Zaledwie trzy tygodnie później jego wartość poszła w górę o ponad 250 dolarów, z czego jedną czwartą skorygowano w dół. Równocześnie srebro zyskało na wartości 50 proc., a jego relacja do złota zbliżyła się do dziesięcioletniej średniej.
 • Kontynuacja ruchu bocznego

  Wydarzenia na serii wrześniowej ponownie rozgrywają się w rytmie naprzemiennych ruchów cenowych, wpisujących się w schemat klasycznego trendu bocznego. Cały czas górnym ograniczeniem konsolidacji pozostaje węzeł fibo: 1887-1890 pkt, który nie tak dawno odegrał bardzo ważną rolę. W ostatnich opracowaniach zwracam jednak przede wszystkim uwagę na klaster: 1873-1876 pkt, utworzony na bazie projekcji pro-spadkowego układu XABCD. W moim odczuciu jest to obecnie kluczowa zapora podażowa fibo.
 • Mocne wzrosty na nowojorskich giełdach

  ​Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się mocnymi wzrostami, a S&P 500 znajduje się już tylko minimalnie poniżej swojego historycznego rekordu. Inwestorzy nadal liczą na uchwalenie kolejnego pakietu stymulacyjnego w Kongresie. Prezydent USA Donald Trump ogłosił we wtorek, że rząd USA kupi 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki Moderna na koronawirusa. Testy przeprowadzane na ludziach znajdują się obecnie na końcowym etapie.
 • Dobra atmosfera

  Wtorkowa sesja na GPW w Warszawie zakończyła się przekonującym zwycięstwem obozu popytowego, choć z widoczną zadyszką mieliśmy do czynienia w segmencie małych spółek. Już od początku notowań można było obserwować presję kupujących, a WIG20 po neutralnym starcie ruszył żwawo na północ.
 • ​Wyniki weryfikują wartość "covidowych grzanek"

  We wtorek nastroje na rynkach akcyjnych były dobre. WIG20 po 1,3 proc. wzroście skierował się w okolice górnego ograniczenia ponad dwumiesięcznej konsolidacji (1740-1860  pkt).  Straty odrabiały  mocno  przecenione  banki  (Alior)  czy  energetyka  po  korekcie  w  ostatnich  2 tygodniach. Po zgodnych z oczekiwaniami wynikach 4,5 proc. stracił Play. Wśród maluchów trwała korekta na "covidowych tematach", co obrazuje 22 proc. przecena Biomed-Lublin. 8,5 proc. straciła druga gwiazda mWIG40
 • Skromne wzrosty potrafią cieszyć

  Rozpoczynający się tydzień wita inwestorów skromnymi wzrostami na światowych parkietach. Zyskują nie tylko ryzykowne aktywa, ale również srebro, które w piątek ulegało dość silnej wyprzedaży.
 • Wzrostowa seria trwa

  Czwartkowa sesja przyniosła piątą z rzędu zwyżkę S&P500, ponownie przybliżając indeks do historycznego rekordu. Po neutralnym początku sesji indeks dość dynamicznie zszedł poniżej pułapu 3.320 pkt., wywierając tym samym presję na finiszu notowań giełdowych na Starym Kontynencie.
 • Przerwa we wzrostach

  Czwartkowa sesja przyniosła przewagę podaży na GPW, przerywając tym samym wzrostową serię WIG20 trwającą od piątku. Po neutralnym starcie indeks największych spółek ruszył na północ, dając nadzieję na podtrzymanie dobrej passy.

Filmy - Giełdy (7)

 • Czy maj zakończy się wielkimi przedwakacyjnymi wyprzedażami na giełdzie

  Sell in May and go away to popularna w londyńskim city i za oceanem maksyma, związana z występującym na giełdzie efektem kalendarzowym, związanym z mniejszą aktywnością inwestorów w okresie wakacyjnym. Na GPW zwykle jest inaczej.
 • Brexit zachwiał notowaniami giełd na całym świecie

  Brexit zachwiał wynikami giełd na całym świecie.
 • K. Rybiński: W tym roku może nas czekać krach giełdowy

  Biliony dolarów i euro pompowane od kilku lat przez banki centralne w rynki finansowe nie trafiają do realnej gospodarki, tylko napędzają spekulacje – uważa profesor Krzysztof Rybiński. Stąd wzrosty na wielu światowych giełdach w ubiegłym roku, ale i groźba pęknięcia bański spekulacyjnej i spektakularnego krachu.
 • Za 20 lat inwestycje na giełdzie staną się powszechne

  Za 15-20 lat inwestowanie na giełdzie może nie będzie tak popularne, jak zakładanie lokat w banku, ale stanie się realną formą oszczędzania pieniędzy. Dziś handel akcjami uważa się za działalność bardzo ryzykowną, choć to zależy od sposobu inwestowania. W ciągu dwóch dekad zmieni się profil inwestora giełdowego – bardzo dużo osób będzie oszczędzać długoterminowo. Rodzice będą kupowali akcje na lata z myślą o przekazaniu ich dzieciom. Dziś to brzmi jak science fiction, ale właśnie tak będzie się zmieniać polski inwestor – mówi w rozmowie z Newserią Biznes Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.