giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (120)

 • Kolejne cła Trumpa

  Czwartek z pewnością zalicza się do takich dni, o których posiadacze amerykańskich akcji chcieliby szybko zapomnieć. Sesja wystartowała wyraźnie poniżej środowych poziomów zamknięcia. W pierwszych godzinach popyt próbował jeszcze walczyć, jednak druga odsłona dnia przyniosła już tylko pogorszenie nastrojów.
 • A więc wojna!

  Obecnie nastroje na giełdach są pod silnym wpływem doniesień na temat wojny handlowej między USA, a Chinami. Wczoraj prezydent Trump podpisał dekret na mocy którego wprowadzone zostały cła na dobra importowane z Państwa Środka. Szacuje się, że nowe taryfy obejmą towary o wartości 60 mld USD rocznie.
 • WIG 20 kończy sesję 2-proc. spadkiem

  WIG 20 kończy sesję 2-proc. spadkiem

  Mocnymi spadkami zakończyły czwartkową sesję główne indeksy na GPW, a WIG 20 znalazł się poniżej 2300 pkt. Wśród blue chipów najmocniej zniżkowała wycena CCC i PGE.
 • Powrót spadków na GPW

  Imponujących rozmiarów odbicie do jakiego doszło w trakcie środowej sesji na GPW mogło dać inwestorom nadzieję na trwalszą poprawę nastrojów na warszawskim parkiecie. Tym bardziej, że wczorajsza decyzja Zarządu Rezerwy Federalnej w USA, który zgodnie z oczekiwaniami podniósł stopy procentowe o 25 punktów bazowych, nie była niespodzianką.
 • Potencjalna wojna handlowa starszy inwestorów

  Koniec tego tygodnia obfituje w istotne z punktu widzenia inwestorów wiadomości. Dzisiaj nagromadziła się ich spora dawka i nie budziła ona większego optymizmu. Ponownie straszyć bowiem zaczęła perspektywa wojny handlowej, a publikowane dane wieszczyły koniec przyspieszenia wzrostu gospodarczego na Starym Kontynencie. W konsekwencji nastroje na parkietach były złe i po wczorajszych wzrostach GPW musiała się do nich dostosować.
 • Odreagowanie w Warszawie

  W trakcie wczorajszej sesji po raz pierwszy od niemal tygodnia byliśmy świadkami nieco większej aktywności strony popytowej, co zaowocowało dzienną zwyżką. Po dzisiejszym trochę nieśmiałym otwarciu, byki poszły za ciosem i po kilkunastu minutach handlu WIG20 rósł niemal 0.50 proc.
 • Zakład o dobry czwartek

  Po słabej końcówce poprzedniego tygodnia i poniedziałkowym spadku sesja wtorkowa przyniosła GPW odreagowanie, którego częścią była korelacja z rynkami bazowymi. W środę rano na rynkach światowych pojawiło się jednak oczekiwanie na komunikat kończący posiedzenie władz monetarnych w USA, które nie zachęcało graczy do robienia poważnych zakładów. Na rynkach nie ma bowiem zgody, czy Fed pod nowym przewodnictwem stanie się bardziej jastrzębi, czy jednak kontynuowana będzie polityka małych kroków w normalizacji polityki monetarnej w USA.
 • Łatwe odreagowanie

  Wczorajsza sesja na GPW była krwawa z powodu przełamania w piątek bariery 2300 pkt. Sprzyjały temu nastroje na zagranicznych parkietach. W Azji doszło do stonowania nastrojów, większość parkietów zakończyła się na zielono i dzięki temu otwarcie w Europie było neutralne ze wskazaniem na zwyżkę.
 • Przerwana czarna seria

  Po pięciu spadkowych sesjach z rzędu nad warszawskim parkietem we wtorek w końcu zaświeciło słońce. Początki sesji przyniosły jeszcze strach i niepewność po słabej wczorajszej sesji za oceanem oraz braku zdecydowania inwestorów na wiodących parkietach w Europie. W miarę upływu czasu coraz większą ilość spółek zaczęła jednak wykazywać brak chęci do dalszej przeceny.
 • Lepsze nastroje przed decyzją Fed

  Wczoraj obserwowaliśmy ogromne cofnięcie na większości rynków giełdowych na świecie. Spadki w pierwszej sesji w tygodniu nie były bezpośrednio związane z oczekiwaniami co do najważniejszego wydarzenia tygodnia, czyli decyzji Rezerwy Federalnej na temat stóp procentowych, jednak z pewnością dołożyły małą cegiełkę do niepewności na rynkach. Czego można oczekiwać po Rezerwie Federalnej oraz jaki będzie skutek jej decyzji?

Filmy - Giełdy (6)