Gepard

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
gepard ,

Artykuły - Gepard (10)

 • Ten robot biega szybciej niż Usain Bolt

  Ten robot biega szybciej niż Usain Bolt

  Robot Cheetah (z ang. gepard) stworzony przez Boston Dynamics osiągnął w biegu prędkość 45,54 km/h. Pobił tym samym rekord należący do najszybszego sprintera świata.
 • Myszka Omega Gepard!

  Myszka Omega Gepard!

  Firma Platinet wprowadziła do oferty kolejną myszkę dla graczy marki Omega.
 • Usain Bolt adoptował geparda

  Usain Bolt adoptował geparda

  Rekordzista świata na 100 i 200 m - Jamajczyk Usain Bolt, adoptował w Kenii trzymiesięcznego geparda. Najszybszy ssak świata otrzymał imię Lightning Bolt ("Błyskawica"), którym sam określa się także trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie.
 • Cheetah SUV, czyli gepard

  Cheetah SUV, czyli gepard

  Na salonie w Szanghaju firma Changfeng, chiński partner Mitsubishi zaprezentował prototyp SUV-a przyszłości.
 • Gepard atakuje rynek samochodowy

  Nie sposób nie zauważyć ofensywy medialnej przygotowanej przez GEpard - czyli sieć autoryzowanych przez GE Capital Bank Dealerów Samochodów.
 • Gepard czy guziec, czyli jak zachowujemy się podczas zakupów?

  Gepard czy guziec, czyli jak zachowujemy się podczas zakupów?

  Początek roku to, niemal już tradycyjnie, okres wyprzedaży i obniżek cen. Wielu ludzi czeka na takie "okazje". Często zdarza się, że kupujemy wtedy rzeczy zupełnie nam niepotrzebne. W większości z nas gorączka zakupów wyzwala zwierzęce instynkty? Wyniki najnowszych badań odsłaniają istną miejską dżunglę w centrach handlowych.
 • Rosja: Nowy okręt podwodny - "Gepard"

  Rosyjska marynarka wojenna ma nowy supernowoczesny, atomowy okręt podwodny - "Gepard". Banderę na jego maszt wciągnął prezydent Władimir Putin. Areną tego wydarzenia była stocznia wojskowa w Siewierodwinsku nad Morzem Białym. Jak twierdzą rosyjscy admirałowie, "Gepard" ma zająć miejsce "Kurska", do którego katastrofy doszło w sierpniu zeszłego roku.
 • Rosja: Gepard zastąpi Kursk

  Niemal w rok po katastrofie okrętu podwodnego Kursk rosyjska marynarka otrzyma nowy, jeszcze nowocześniejszy podwodny krążownik atomowy. Nowy okręt będzie się nazywać "Gepard". Już teraz określa się go "prezentem Putina".
 • Seagate: Nowe gepardy

  Seagate: Nowe gepardy

  Firma Seagate wprowadza na rynek dwa nowe modele dysków twardych z rodziny Cheetah - Cheetah 36ES (stworzony dla mniejszych serwerów przedsiębiorstw, serwerów oddziałowych, serwerów internetowych, sieci lokalnych (LAN) i profesjonalnych systemów RAID, a także najwydajniejszych stacji roboczych) oraz Cheetah X15-36LP (dysk drugiej generacji z rodziny Cheetah X15 - 15.000 obr./min.).
 • Rosja: "Gepard" gotowy do służby!

  Zakończono próby morskie najnowocześniejszego rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego "Gepard". Już za kilka miesięcy okręt powinien rozpocząć bojową wachtę.

Filmy - Gepard (5)

 • Niezwykle przyjacielski gepard

  Ten 14-letni gepard uwielbia obcować z ludźmi. Kiedy tylko nadarzy się okazja, nadstawia grzbiet do głaskania. Sam też z przyjemnością tuli się do innych. Trzeba przyznać, że jak na drapieżnika, to wyjątkowo przyjacielski osobnik. (STORYFUL/x-news)
 • Groźny drapieżnik pozwolił sobie na chwilę zapomnienia

  Belinda to jeden z jaguarów mieszkających w ośrodku Criadouro Onca Pintada w Brazylii. Wolontariusze pracujący w placówce zapewniają, że drapieżna kocica ma potulny charakter i bardzo lubi się przytulać. Gdy nie ma w pobliżu nikogo, kto zapewniłby jej odpowiednią porcję pieszczot, Belinda pozwala sobie na chwile zapomnienia i turla się w trawie. (STORYFUL/x-news)
 • Zoo w Virginii świętuję narodziny gepardzich siedmioraczków

  Ogród zoologiczny w Moseley w stanie Virginia powiadomił o narodzinach siedmiu gepardów. Siedmioraczki to zaledwie jeden procent urodzeń u gepardów. Wszystkie maluchy z Moseley są zdrowe. Mają apetyt i większość czasu spędzają z matką imieniem Vaila. To już dziewiąty miot gepardów w zoo w Virginii. W sumie na świat przyszło tam 47 gepardów. (STORYFUL/x-news)
 • Kąpiel w basenie w towarzystwie geparda

  Kiedy ten turysta postanowił wziąć kąpiel w basenie, nie sądził, że będzie miał takie towarzystwo. Ku jego zdziwieniu nad wodą pojawił się... gepard! Spragnione zwierzę, zamieszkujące pobliski rezerwat, przyszło się napić. Okazało się, że dziki kot był tak przyjacielski, że mężczyzna postanowił go pogłaskać. (STORYFUL/x-news)