Geert Wilders

Artykuły - Geert Wilders (14)

 • Geert Wilders: Moja partia już wygrała

  Geert Wilders: Moja partia już wygrała

  Przywódca populistycznej, antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders powiedział, że niezależnie od wyniku środowych wyborów parlamentarnych w Holandii jego ugrupowanie już wygrało, bo jego postulaty trafiły do szerokiej debaty publicznej.
 • Wybory w Holandii 2017: Kim jest Geert Wilders? [sylwetka]

  Wybory w Holandii 2017: Kim jest Geert Wilders? [sylwetka]

  Holendrzy 15 marca głosują w wyborach parlamentarnych. W ostatnim czasie dużą popularność w Holandii zyskała skrajnie prawicowa partia eurosceptycznego i antyimigranckiego Geerta Wildersa. Kim jest jej lider i założyciel, Geert Wilders?
 • Geert Wilders apeluje o wyjście Holandii z UE i strefy euro

  Geert Wilders apeluje o wyjście Holandii z UE i strefy euro

  Szef populistycznej i skrajnie prawicowej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders oświadczył w czwartek, że Holandia musi opuścić Unię Europejską i strefę euro, bo przyniesie jej to znaczne korzyści gospodarcze.
 • Kolejna antyimigracyjna akcja w Holandii

  Kolejna antyimigracyjna akcja w Holandii

  Najpierw na celowniku w Holandii byli Polacy, teraz są Rumuni i Bułgarzy. Nie chce ich w swym kraju ksenofobiczna i antyimigracyjna partia Geerta Wildersa.
 • "Pijany Polak zabiera waszą pracę". Raport holenderskiego portalu nienawiści

  "Pijany Polak zabiera waszą pracę". Raport holenderskiego portalu nienawiści

  Przywódca holenderskiej Partii Wolności Geert Wilders przedstawił raport podsumowujący działanie uruchomionego na początku roku portalu do składania skarg na imigrantów. Ogłosił, że 40 tysięcy nadesłanych informacji dotyczyło złego zachowania przybyszy z Polski. Zarzucano im głównie pijaństwo i hałasowanie, zdarzały się też oskarżenia o kradzieże i wandalizm.
 • Antyimigracyjna partia Geerta Wildersa za wyjściem z UE

  Antyimigracyjna partia Geerta Wildersa za wyjściem z UE

  Przywódca holenderskiej antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders zaprezentował we wtorek hasło, z którym jego ugrupowanie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Slogan brzmi: "Ich Bruksela, nasza Holandia".
 • Wilders zamierza zablokować ratyfikację funduszu ratunkowego UE

  Przywódca antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności Geert Wilders wystąpił we wtorek na drogę sądową w celu uniemożliwienia ratyfikacji przez parlament holenderski Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (EMS), który ma nieść pomoc finansową zadłużonym krajom strefy euro.
 • "Zrobił z Polaków kozłów ofiarnych, by nie popaść w zapomnienie"

  "Zrobił z Polaków kozłów ofiarnych, by nie popaść w zapomnienie"

  Holenderski populista Geert Wilders zrobił z Polaków kozłów ofiarnych, by nie popaść w zapomnienie - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując utworzenie przez Wildersa strony internetowej ze skargami na imigrantów.
 • Antypolski portal. "Pilnujcie swoich spraw"

  Antypolski portal. "Pilnujcie swoich spraw"

  Przywódca antyimigracyjnej, nacjonalistycznej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders odrzucił w środę krytykę strony internetowej jego partii, na której zachęca Holendrów do zgłaszania skarg na imigrantów, głównie Polaków, pracujących w Holandii.
 • Holandia: Geert Wilders uniewinniony

  Holenderski poseł Geert Wilders, znany z krytycznych wypowiedzi na temat islamu, został w czwartek uniewinniony przez sąd w Amsterdamie z zarzutów nawoływania do nienawiści rasowej i religijnej.

Filmy - Geert Wilders (1)