Geena Davis

Synonimy:
Davis Geena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Geena Davis (8)

 • Geena Davis: Za stara? "Chcemy zmieniać świat!"

  Geena Davis: Za stara? "Chcemy zmieniać świat!"

  Gwiazda filmu "Thelma i Louise", w najnowszym wywiadzie zasugerowała, że starzejące się aktorki są dyskryminowane w branży filmowej. Laureatka Oscara stwierdziła, że od momentu, gdy skończyła 40 lat dostaje coraz mniej interesujących ról do zagrania. "Czuję się tak, jakbym spadła wtedy z klifu" - wyznała Geena Davis.
 • Geena Davis walczy o prawa kobiet

  Geena Davis walczy o prawa kobiet

  63-letnia Geena Davis nigdy nie czuła się tak młoda. Honorowy Oscar za pracę na rzecz równouprawnienia kobiet, który aktorka odebrała 27 października 2019 roku w Hollywood, utwierdził ją w przekonaniu, że może zmienić świat.
 • Geena Davis: Inteligencja godna Oscara

  Geena Davis: Inteligencja godna Oscara

  Geena Davis - znana z takich kinowych hitów, jak "Thelma i Louise", "Przypadkowy turysta", "Mucha" i "Tootsie" - to aktorka niezwykła. Ma na swym koncie Oscara, płynnie włada językiem szwedzkim, gra na flecie i organach oraz jest członkiem Mensy - zagwarantował jej to wynik IQ 140! W czwartek, 21 stycznia, hollywoodzka gwiazda kończy 60 lat!
 • Niezależna Geena Davis

  Niezależna Geena Davis

  Geena Davis zadebiutowała w niezależnej produkcji, którą zaprezentowano na tegorocznym Tribeca Film Festival. Gwiazda uważa, że kino niezależne daje więcej szans na interesujące role dla "starszych kobiet" jak ona.
 • Mieszkańcy przeciw filmowcom

  Mieszkańcy przeciw filmowcom

  Geena Davis ("Thelma i Louise") musiała zmienić swoje plany. Zdjęcia do jej nowego filmu zostały skrócone, bo zbuntowali się mieszkańcy jednej z dzielnic handlowych Sydney.
 • Hawajskie wyznania gwiazd

  Hawajskie wyznania gwiazd

  W niedzielę, 15 czerwca, zakończył się czwarty festiwal filmowy na wyspie Maui. Wśród jego gości jak zwykle nie zabrakło wielkich gwiazd kina, choć nie wszyscy zapowiedziani goście zdołali dotrzeć na Hawaje. Nie zjawił się Anthony Hopkins ("Bad Company", "Czerwony smok"), pojawili się natomiast inni znakomici goście.
 • Geena Davis: Mysz, mój syn

  Geena Davis: Mysz, mój syn

  Geena Davis ("Stuart Malutki", "Długi pocałunek na dobranoc") w filmie "Stuart Malutki 2" zagrała nadopiekuńczą matkę myszy o imieniu Stuart. W postać pani Little aktorka wcieliła się po raz drugi i w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów wyznała, że czuje się integralną częścią rodziny Stuartów. Gwiazda dodała także, iż jest dumna z tego filmu.
 • Powstanie "Stuart Malutki 2"!

  Powstanie "Stuart Malutki 2"!

  Rob Minkoff, reżyser "Stuarta Malutkiego", ubiegłorocznego przeboju o rezolutnej myszce, podpisał wstępną umowę z wytwórnią Columbia, dotyczącą realizacji drugiej części przygód małego bohatera. Umowa Minkoffa oraz Jasona Clarka (producenta "Stuarta Malutkiego") z wytwórnią przewiduje nie tylko realizację sequela filmu, ale gwarantuje także obu autorom wspólne prace nad kolejnymi rysunkowymi, a także aktorskimi filmami produkowanymi przez Columbię w ciągu kilku najbliższych lat.