gaz LPG

Artykuły - Gaz LPG (21)

 • Fiskus chce ograniczyć oszustwa olejowe

  Fiskus chce ograniczyć oszustwa olejowe

  W ubiegłym tygodniu do RCL,trafił projekt rozporządzenia mający ograniczyć m.in. oszustwa podatkowe przy sprzedaży oleju roślinnego - wynika z informacji zamieszczonych na stronie Rządowego Centrum Legislacji. W uzasadnieniu wyjaśniono, że celem takiego procederu jest zawyżenie przez nieuczciwego sprzedawcę stawki podatku i pobranie tego podatku od nabywcy w wyższej wysokości, przy czym podatek ten nie zostaje odprowadzony do budżetu państwa.
 • Rząd za zerową akcyzą na CNG i LNG

  Rząd za zerową akcyzą na CNG i LNG

  Zerowa stawka akcyzy na gaz do silników spalinowych - taki ma być efekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, której projekt - jak wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - przyjął we wtorek rząd.
 • PGNiG i Lotos widzą potencjał rozwoju rynku LNG i CNG

  PGNiG i Lotos widzą potencjał rozwoju rynku LNG i CNG

  Polskie spółki, PGNiG Oddział Detaliczny (PGNiG OD) i Lotos, dostrzegają potencjał rozwoju rynku LNG i CNG - poinformowali przedstawiciele firm na konferencji "Perspektywy rozwoju rynku LNG w Polsce", zorganizowanej przez Grupę Lotos.
 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją Europę swoimi produktami.
 • Inwestycje, których nie widać

  Inwestycje, których nie widać

  Tymi inwestycjami trudno się chwalić. Miliardy na nowe projekty w branży gazowej... znikają pod ziemią. Nie zmienia to faktu, że są to pod wieloma względami najważniejsze przedsięwzięcia infrastrukturalne w kraju.
 • Jaki gaz łupkowy w Polsce? Amerykański czy krajowy?

  Jaki gaz łupkowy w Polsce? Amerykański czy krajowy?

  Wkrótce będziemy w Polsce mogli korzystać z gazu niekonwencjonalnego. Wszystko wskazuje na to, że mimo trudności i przeszkód stawianych przez oponentów, gaz łupkowy w Polsce "wypłynie". Pytanie tylko: skąd? Z istniejących na terenie Polski złóż czy amerykańskiego terminala LNG w Świnoujściu?
 • Gaz LPG rekordowo tani. Jak długo?

  Gaz LPG rekordowo tani. Jak długo?

  Na stacjach nastąpiła stabilizacja cen - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego Refleks, które obserwuje rynek paliwowy.
 • Gaz LPG cały czas drożeje. Kiedy przestanie?

  Gaz LPG cały czas drożeje. Kiedy przestanie?

  Polska Izba Paliw Płynnych informuje, że średnia cena detaliczna benzyny Pb 95 wynosiła wczoraj w Polsce 5 złotych 23 grosze za litr.
 • Ile można bez problemów przejechać na gazie LPG?

  Ile można bez problemów przejechać na gazie LPG?

  "Motor" nr 34/2011 od poniedziałku w sprzedaży, a w nim m.in.:
 • Szatański pomysł podwyższenia akcyzy na LPG

  Szatański pomysł podwyższenia akcyzy na LPG

  W UE ktoś wpadł na szatański pomysł, żeby podwyższać akcyzę na gaz LPG - powiedział dziennikarzom wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Dodał, że Polskę czeka batalia przeciw tej podwyżce.