gapowicze

Synonimy:
gapowicz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gapowicze (8)

 • Mandatem w gapowicza. Polskie miasta są coraz bardziej bezwzględne

  Mandatem w gapowicza. Polskie miasta są coraz bardziej bezwzględne

  Ile trzeba zapłacić za jazdę bez biletu w polskich miastach? Sprawdziliśmy. Wśród miast wojewódzkich najwyższe kary za jazdę bez biletu są w Szczecinie, Olsztynie, Poznaniu, Bydgoszczy, Białymstoku, Łodzi i Warszawie.
 • Długi gapowiczów przekraczają 354 mln zł

  354,5 mln zł to kwota, na jaką zadłużyli się gapowicze, czyli osoby, które jechały bez ważnego biletu transportem publicznym - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Dodano, że wśród gapowiczów dominują mężczyźni.
 • Prawie milion niezapłaconych mandatów!

  Prawie milion niezapłaconych mandatów!

  300 tys. gapowiczów, przyłapanych na jeździe bez biletu, musi zwrócić miejskim przewoźnikom w całej Polsce prawie 350 mln zł; zalegają oni z zapłatą za ponad 915 tys. mandatów, a w ciągu roku kwota tego zadłużenia wzrosła o 30 proc. - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.
 • Pasażerowie na gapę są winni kolejom ponad 197 mln złotych

  Pasażerowie na gapę są winni kolejom ponad 197 mln złotych

  Przed laty popularna piosenka namawiała do tego, aby nie tylko wsiąść do byle jakiego pociągu, ale też nie dbać ani o bagaż, ani o bilet. Jak pokazują dane Krajowego Rejestru Długów, słowa te stały się inspiracją dla wielu Polaków - szczególnie, gdy chodzi o jazdę koleją bez ważnego biletu. Obecnie w bazie danych biura informacji gospodarczych KRD notowanych jest prawie 240 tysięcy osób, których łączny dług wobec kolei wynosi ponad 197 mln złotych.
 • Bileciki do kontroli! Co grozi gapowiczom w różnych krajach?

  Bileciki do kontroli! Co grozi gapowiczom w różnych krajach?

  Miliony osób korzystają codziennie z komunikacji miejskiej bez biletu. Jednym udaje się dojechać do celu bez konsekwencji, innym nie. Jak wyglądają kary za brak biletu w Europie i USA? Czy jazda na gapę się opłaca?
 • RMF24: Komornik zlicytował gapowiczów

  Telewizory, telefony komórkowe i laptopy poszły pod młotek na licytacji komorniczej w Szczecinie. Komornik sprzedał majątek osób, które latami uchylały się od płacenia... mandatów za jazdę na gapę.
 • Gapowicz-rekordzista ukarany ogromnym mandatem

  25-letni gapowicz z Belgii musi zapłacić mandat, którego wysokość zwala z nóg. Chodzi o sumę… 76 tysięcy euro.
 • Kanar to ma klawe życie - wyznania kontrolera biletów

  Kanar to ma klawe życie - wyznania kontrolera biletów

  Zawód kontrolera biletów nie należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Bo czy znacie kogoś, kto cieszy się na spotkanie z "kanarem"? No właśnie. Nasz rozmówca przekonuje jednak, że praca choć momentami niebezpieczna, potrafi też być ciekawa, satysfakcjonująca, a nawet dochodowa.
 • Windykowani gapowicze

  Windykowani gapowicze

  Bydgoszcz zamierza sprzedać długi swoich gapowiczów firmie windykacyjnej i ściągać należność z odsetkami nawet od tych osób, które mandat dostały 10 lat temu - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
 • Gapowicze zostaną postawieni pod ścianą?

  Gapowicze zostaną postawieni pod ścianą?

  Jeśli ktoś 10 lat temu jechał pociągiem na gapę i do tej pory nie zapłacił mandatu, może spodziewać się wizyty lub pisma przedstawiciela firmy windykacyjnej. PKP Intercity ogłosiło przetarg na sprzedaż wierzytelności z tytułu niezapłaconych kar za jazdę bez ważnego biletu.