gapa

Artykuły - Gapa (-3)

 • BIG InfoMonitor: Podwójna kara za jazdę na gapę przynosi efekty

  Oszczędzanie na biletach się nie opłaca - przekonało się o tym wiele osób, które za brak biletu w środkach transportu dostały opłatę karną. Nie kupiły biletu, nie uregulowały też kary i w efekcie trafiły do rejestru dłużników. W sumie w BIG InfoMonitor jest obecnie ponad 31,5 tys. gapowiczów, a ich łączny dług przekracza 22,1 mln zł. Wielu liczących na łut szczęścia fortuna zawiodła tyle razy, że w końcu przekonali się do kupowania biletów, bo w bazie BIG InfoMonitor od roku liczba jeżdżących na gapę systematycznie spada.
 • Gap year - przerwa od codzienności

  Gap year - przerwa od codzienności

  Polscy absolwenci szkół średnich oraz studenci zaczynają brać przykład z zachodnioeuropejskich krajów i powoli odchodzą od tradycyjnej ścieżki edukacji. Nadal zdecydowana większość z nich po maturze udaje się na studia, a po studiach do pracy. Jednak wśród młodych osób coraz popularniejsza staje się idea gap year.
 • "Gazeta Wyborcza": Gapa na aukcji w Częstochowie

  "Gazeta Wyborcza": Gapa na aukcji w Częstochowie

  Na internetowej giełdzie wierzytelności Dlugi.info pojawiły się ostatnio dziesiątki nowych ofert sprzedaży długów mieszkańców Częstochowy, informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Komornicy szukają pasażerów na gapę

  Komornicy szukają pasażerów na gapę

  O 290 mln zł upominają się komornicy od pasażerów na gapę. Zaległości będą mniejsze, jeśli w pojazdach rozpowszechnią się automaty biletowe - informują "Puls Biznesu".
 • Zapowiada się koniec jazdy na gapę

  Zapowiada się koniec jazdy na gapę

  Pojęcia "gapowicza" odnosi się w ekonomii do kogoś, kto korzysta z zasobów, dóbr czy usług nie ponosząc kosztów z nimi związanych. Termin ten najlepiej opisuje proces, w którym świat w pierwszym kwartale przeszedł od koncepcji "jazdy na gapę" do jawnej niezgody co do tego, co robić, by impreza dalej się kręciła.
 • Juwenalia "na gapę"

  Juwenalia "na gapę"

  W maju, w czasie Juwenaliów, organizowanych wspólnie przez trzy największe łódzkie uczelnie, wszyscy studenci będą mogli podróżować bezpłatnie środkami komunikacji miejskiej na liniach 12, 15, 43, 43 bis, 50, 55, 57, N4 i N7 łączących ze sobą miasteczka akademickie.
 • KE: Koniec pasażerów na "gapę"

  KE: Koniec pasażerów na "gapę"

  Komisja Europejska chce, by europejskie firmy notowane na giełdzie były lepiej zarządzane i nadzorowane. Wątpliwości KE budzi m. in. zbyt małe zaangażowanie rad i zarządów oraz krótkoterminowe myślenie akcjonariuszy, dlatego rozpoczęła we wtorek konsultacje.

Filmy - Gapa (1)

 • Podniebny pasażer na gapę. Jak się tam znalazł?

  Dla tego mężczyzny nadchodzący lot motolotnią zapowiadał się rutynowo. Jednak tuż po starcie oczom pilota ukazał się niezwykły widok. Na jednym ze skrzydeł spał... kot. Podmuch zimnego powietrza obudził zwierzę, które w przerażeniu próbowało się schować. Mężczyzna był zmuszony do szybkiego lądowania, aby odstawić zwierzę w bezpieczne miejsce. Po tym zabawnym incydencie, kot został maskotką szkoły lotniczej. (STORYFUL/x-news)