gady

Artykuły - Gady (9)

Filmy - Gady (3)

  • To gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem

    San Diego, USA. Jak trenują iguany? O tym mogli przekonać się turyści odwiedzający zoo w San Diego. Joey Brown, trener gadów, zajmował się tego dnia Gusem. Za każdym razem, gdy iguana dotknęła pyskiem czerwonej planszy, Brown nagradzał ją jakimś przysmakiem. Taki trening pozwala oswoić zwierzę i pobudzić je psychicznie. Wykształcone w ten sposób nawyki ułatwiają np. transport gada do weterynarza. Gus należy do gatunku krytycznie zagrożonego wyginięciem. Szacuje się, że na wolności żyje zaledwie takich 200 osobników. (US CBS/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
  • Te gady rozmnażają się w zastraszającym tempie. Czy coś nam grozi?

    Pytony birmańskie opanowały Florydę! Zaniepokojeni ekolodzy głośno przyznają, że jeśli gady będą rozmnażać się w takim tempie, ich inwazja może zaburzyć dotychczasowy ekosystem, co w krótkim czasie doprowadzi do prawdziwej katastrofy ekologicznej.
  • Kameleon, który myje łapki

    Kameleony słyną ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała. Okazuje się jednak, że potrafią o wiele więcej...