fundusze emerytalne

Artykuły - Fundusze emerytalne (652)

 • Wartość aktywów w PPK przekroczyła w lipcu 1,6 mld zł - Analizy.pl

  Wartość aktywów w PPK przekroczyła w lipcu 1,6 mld zł - Analizy.pl

  Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach działających w ramach PPK wzrosła w lipcu o 0,2 mld zł, czyli o 14,5 proc. do 1,64 mld zł - poinformowały Analizy.pl .Tymczasem II etap reformy PPK rusza na dobre. Firmy z sektora MSP mają kilka miesięcy na wybór PPK, a pracownicy podejmą decyzję o pozostaniu w programie. Do programu może przystąpić łącznie to ok. 3,7 mln osób.
 • PPK: Drugi etap trudniejszy, ale są zachęty

  PPK: Drugi etap trudniejszy, ale są zachęty

  ​Ruszył kolejny etap Pracowniczych Planów Kapitałowych, który obejmie 78 tys. małych i średnich firm, zatrudniających łącznie 3,7 mln pracowników. Zachętą do uczestnictwa mogą być dobre wyniki inwestycyjne funduszy z pierwszej fali, czyli największych pracodawców. W czasie kryzysu uczestnictwo w programie wzrosło.
 • OFE: Obecna sytuacja nie zmienia założeń przekształcenia funduszy emerytalnych - MFiPR

  OFE: Obecna sytuacja nie zmienia założeń przekształcenia funduszy emerytalnych - MFiPR

  Miliony przyszłych emerytów mają się czego bać? https://biznes.interia.pl/raporty/raport-ofe/aktualnosci/news-ofe-obecna-sytuacja-nie-zmienia-zalozen-przeksztalcenia-fund,nId,4502546
 • Wyniki finansowe OFE i PTE w 2019 roku

  Wyniki finansowe OFE i PTE w 2019 roku

  Kluczowe dane dla milionów członków OFE https://biznes.interia.pl/raporty/raport-ofe/aktualnosci/news-wyniki-finansowe-ofe-i-pte-w-2019-roku,nId,4487552
 • ​Reforma OFE wstrzymana

  ​Reforma OFE wstrzymana

  ​Reforma OFE nie jest wdrażana, ale nie została zarzucona - powiedział wczoraj PAP wiceminister finansów Tomasz Robaczyński. Dodał, że decyzje o tym, na kiedy ją przesunąć będą podejmowane później, czyli po analizie tego, co się dzieje w gospodarce. Żeby obywatele nie stracili środków.
 • Fundusze emerytalne przerwały trend wyprzedaży

  Fundusze emerytalne przerwały trend wyprzedaży

  ​Analitycy DM Trigon szacują, że OFE wydały niemal 0,5 mld zł na akcje rodzimych spółek w ostatnim miesiącu 2019 r. Sprzedały w grudniu polskie akcje za 122 mln PLN, jednak kwota ta uwzględnia rozliczenie wezwania na Asseco Poland, z którego OFE mogły otrzymać ok. 600 mln PLN.
 • Projekt ws. przeniesienia środków z OFE z korzyścią dla ich członków

  Projekt ws. przeniesienia środków z OFE z korzyścią dla ich członków

  Projektowana zmiana dotycząca przeniesienia środków z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) na indywidualne konta emerytalne (IKE) odbędzie się z korzyścią dla obecnych członków OFE - zapewniał w czwartek w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
 • Poziom partycypacji w PPK jest niedoceniany

  Poziom partycypacji w PPK jest niedoceniany

  Stworzenie systemu długoterminowych oszczędności w uzgodnieniu z partnerami społecznymi oraz uzyskanie uczestnictwa na poziomie 46 proc. w grupie docelowej jest niepodważalnym sukcesem autorów rozwiązań, pracodawców i dostawców usług finansowych, szczególnie w kontekście deficytu zaufania i poziomu sprawności finansowej w polskim społeczeństwie.
 • Być albo nie być w PPK?

  Być albo nie być w PPK?

  Parafraza słów dramatu Williama Shakespeare'a jest nieprzypadkowa. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są wzorowane na programie oszczędzania pochodzącym z Wielkiej Brytanii. I coś musi w tym być, skoro w 2018 roku aż 76 proc. pracowników w UK korzystało z Employee Workplace Pensions.
 • Do 1 marca czas na deklarację ws. przeniesienia pieniedzy z OFE do ZUS

  Do 1 marca czas na deklarację ws. przeniesienia pieniedzy z OFE do ZUS

  Od 1 stycznia do 1 marca 2020 r. 16 mln członków OFE będzie mieć czas na złożenie deklaracji o przeniesieniu oszczędności zgromadzonych w OFE do ZUS - wynika z ostatecznego projektu ustawy likwidującej OFE, który opublikowano w środę na RCL.