fundusze emerytalne

Artykuły - Fundusze emerytalne (677)

 • Paweł Borys z PFR: Reformę systemu emerytalnego trzeba zakończyć

  Paweł Borys z PFR: Reformę systemu emerytalnego trzeba zakończyć

  Reformę systemu emerytalnego trzeba zakończyć, ostatecznie ten system uporządkować - mówił w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Przyznał, że proponowane podwyższenie kwoty wolnej od podatku jest argumentem za dokonaniem korekt w projekcie przepisów dot. likwidacji OFE.
 • MRPiT: Partycypacja w PPK w połowie maja wynosiła 31,2 proc.

  MRPiT: Partycypacja w PPK w połowie maja wynosiła 31,2 proc.

  Partycypacja w PPK, według stanu na 14 maja, wynosiła 31,2 proc. - podało w odpowiedzi na interpelację poselską Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, powołując się na dane Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych do zmiany

  Likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych do zmiany

  Rząd obniży proponowaną opłatę za likwidację OFE z obecnych 15 procent, do 10 - ustalili dziennikarze RMF FM. Powodem jest zaprezentowany w sobotę Polski Ład, czyli nowa strategia gospodarcza Prawa i Sprawiedliwości.
 • Stopa zwrotu OFE z ostatniego roku wynosi 37,9 proc.

  Stopa zwrotu OFE z ostatniego roku wynosi 37,9 proc.

  W marcu OFE zarobiły średnio 3,5 proc., a aktywa w nich zgromadzone wzrosły o ponad 5 mld zł do 157,5 mld zł. Marzec był bardzo dobrym miesiącem dla otwartych funduszy emerytalnych. Ich roczny przeciętny wynik wzrósł do 37,9 proc.
 • Prezes PFR Paweł Borys ostrzega

  Prezes PFR Paweł Borys ostrzega

  Dywersyfikacja źródeł zabezpieczenia na starość jest krytycznie istotna dla bezpieczeństwa finansowego Polaków - napisał we wtorek na Twitterze prezes PFR Paweł Borys. Jego zdaniem niedobrze, że opóźnia się reforma OFE i upowszechnienie IKE.
 • Likwidacja OFE to naprawa nieudanej reformy?

  Likwidacja OFE to naprawa nieudanej reformy?

  Kluby opozycyjne skrytykowały wczoraj projekt ustawy zakładającej przeniesienie środków z OFE do IKE i do ZUS, nazywając to skokiem na kasę. Projektowanych przepisów broniło PiS, twierdząc, że to naprawa nieudanej reformy emerytalnej i transferu w 2014 r. środków z OFE do ZUS.
 • Wkrótce koniec wdrażania PPK. Ważna decyzja dla milionów osób

  Wkrótce koniec wdrażania PPK. Ważna decyzja dla milionów osób

  Na koniec lutego wartość aktywów zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych sięgnęła 3,4 mld zł. Na początku marca na konta pracowników trafiło dodatkowe 216 mln zł rocznej dopłaty od państwa. Autorzy programu mają nadzieję na masowe pozostanie w nim pracowników sfery budżetowej.
 • Czy Polacy pomyślą w końcu o swojej emeryturze?

  Czy Polacy pomyślą w końcu o swojej emeryturze?

  Zaczyna się ruch w oszczędnościach emerytalnych. Impulsem było wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, które przy okazji wywołały szersze zainteresowanie tym, jak będzie wyglądała przyszła emerytura. Do niedawna wyglądało to marnie, bo chętniej kupowaliśmy nowe telewizory niż odkładaliśmy na starość. Teraz temat wrócił, przy okazji rządowych planów dotyczących likwidacji OFE.
 • PPK daje dwa razy więcej, niż dostaje. Jak wyglądają pracownicze plany kapitałowe po dwóch latach?

  PPK daje dwa razy więcej, niż dostaje. Jak wyglądają pracownicze plany kapitałowe po dwóch latach?

  Polski Fundusz Rozwoju podsumował ponad półtora roku działania pracowniczych planów kapitałowych: wartość ich aktywów to 3,44 mld zł. Z tego 1,78 mld zł to efekty wpłat pracowników, a reszta to składki od pracodawców i dopłaty z budżetu.
 • Już miliardy złotych na kontach uczestników PPK

  Już miliardy złotych na kontach uczestników PPK

  Ok. 3 mld zł zgromadzono na kontach uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych w 2020 roku - poinformował Polski Fundusz Rozwoju na stronach www.mojeppk, przytaczając dane z najnowszego raportu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.