Franciszek Pieczka

Synonimy:
Pieczka Franciszek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Franciszek Pieczka (25)

 • Franciszek Pieczka stracił słuch?

  Franciszek Pieczka stracił słuch?

  Wedle doniesień "Super Expressu" Franciszek Pieczka ma poważne problemy zdrowotne. W ciągu kilku miesięcy niemal całkowicie stracił słuch.
 • "Aktor Pana Boga": Dokument o Franciszku Pieczce w TVP Kultura

  "Aktor Pana Boga": Dokument o Franciszku Pieczce w TVP Kultura

  Dokument "Aktor Pana Boga" - o jednym z najznakomitszych polskich aktorów Franciszku Pieczce - zostanie wyemitowany 18 stycznia, dokładnie w 91. urodziny artysty, na antenie TVP Kultura. "To jest święty człowiek wśród aktorów, warto o nim opowiedzieć filmowo" - powiedział reżyser filmu Mariusz Malec.
 • Franciszek Pieczka: Czuję się potrzebny

  Franciszek Pieczka: Czuję się potrzebny

  Reżyser Jan Jakub Kolski postanowił mierzyć jednostki dobra w Pieczkach. I słusznie! Franciszek Pieczka - wybitny aktor, któremu polski film i teatr zawdzięczają wiele mistrzowskich kreacji - jest pogodnym, uroczym człowiekiem.
 • Andrzej Duda gratuluje Franciszkowi Pieczce

  Andrzej Duda gratuluje Franciszkowi Pieczce

  "Z okazji 90. rocznicy urodzin pragnę złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia, przekazać wyrazy szczerego uznania i podziękować za wszystkie lata Pana dotychczasowej działalności artystycznej" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do aktora Franciszka Pieczki.
 • Franciszek Pieczka z Nagrodą Specjalną MKiDN

  Franciszek Pieczka z Nagrodą Specjalną MKiDN

  "Z okazji jubileuszu 90. urodzin, proszę przyjąć życzenia zdrowia, niezmiennej pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności" - napisał minister kultury Piotr Gliński w liście do Franciszka Pieczki. "Stworzył pan kreacje, które na stałe zapisały się w wyobraźni milionów widzów" - dodał.
 • Franciszek Pieczka: Każdy dzień jest wygraną

  Franciszek Pieczka: Każdy dzień jest wygraną

  Ja już nic nie muszę, ale jeszcze wiele mogę. Zdaję sobie sprawę, że w moim wieku każdy przeżyty dzień jest wielką wygraną - powiedział aktor Franciszek Pieczka. Odtwórca ról w filmach "Żywot Mateusza", "Austeria" i serialu "Czterej pancerni i pies" skończył 18 stycznia 90 lat.
 • Pieczka wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Pieczka wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Dokumentalista Marcel Łoziński, operatorzy Witold Sobociński i Tadeusz Roman, scenograf Maciej Maria Putowski, dźwiękowiec Leszek Wronko, reżyser filmów animowanych Bronisław Zeman i aktor Franciszek Pieczka są laureatami tegorocznych Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP). ​Wyróżnienia siedmiu filmowcom wręczono w środę, 13 grudnia, w Warszawie.
 • Franciszek Pieczka: Długowieczność ma w genach

  Franciszek Pieczka: Długowieczność ma w genach

  Zagrał nie tylko Gustlika w "Czterech pancernych" i Stacha Japycza w serialu "Rancza". Warto pamiętać, że ma na swym koncie role w tak wybitnych filmach kinowych, jak "Ziemia obiecana", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Austeria", "Żywot Mateusza" czy "Potop". 18 stycznia 2017 roku aktor kończy 89 lat.
 • Franciszek Pieczka: Nie truj sąsiada

  Franciszek Pieczka: Nie truj sąsiada

  "Sąsiedzie! Nie truj sąsiada" - z takim hasłem w województwie śląskim ruszyła kampania antysmogowa, której głównym celem jest sprzeciw wobec spalania śmieci w domowych piecach. W promującym akcję spocie główną rolę zagrał Franciszek Pieczka.
 • Franciszek Pieczka: Ten film jest na czasie

  Franciszek Pieczka: Ten film jest na czasie

  Franciszek Pieczka - znakomity aktor - wrócił na plan filmowy! Zagra jedną z głównych ról w "Synu Królowej Śniegu". Obraz łączy cechy dramatu i współczesnej baśni.

Zdjęcia - Franciszek Pieczka (17)

 • film.interia.pl
  Franciszek Pieczka: Dziewięćdziesięciolatek
 • film.interia.pl
  Franciszek Pieczka: Dziewięćdziesięciolatek
 • film.interia.pl
  Franciszek Pieczka: Dziewięćdziesięciolatek
 • film.interia.pl
  Franciszek Pieczka: Dziewięćdziesięciolatek
 • film.interia.pl
  Franciszek Pieczka: Dziewięćdziesięciolatek
 • film.interia.pl
  Franciszek Pieczka: Dziewięćdziesięciolatek