fotowoltaika

Artykuły - Fotowoltaika (62)

Zdjęcia - Fotowoltaika (9)

Filmy - Fotowoltaika (10)

 • Dlaczego rządowy program zakończył się wyjątkowym sukcesem

  Rządowy program wspierający instalacje fotowoltaiczne okazał się nadspodziewanym sukcesem. Zachęcały do tego zapowiadane podwyżki cen energii, ale sprzyjały programowi także bardzo sprawne procedury z wykorzystaniem internetu i aplikacji. Od połowy stycznia trwa nowy nabór wniosków do programu „Mój prąd” rozpoczyna się 13 stycznia. Do rozdysponowania jest 900 mln zł, czyli pieniędzy wystarczy dla 180 tys. gospodarstw domowych.
 • Polacy inwestują w fotowoltaikę na skalę, która jest zaskoczeniem

  Nowy nabór wniosków do programu „Mój prąd” rozpoczął się w połowie stycznia. Do rozdysponowania jest 900 mln zł. Pieniędzy wystarczy dla 180 tys. gospodarstw domowych. Pierwszy etap naboru wniosków do programu dofinansowującego prywatne instalacje fotowoltaiczne zakończył się dużym sukcesem. W 2019 r. do Ministerstwa Aktywów Państwowych wpłynęło 20 tys. wniosków do akceptacji. Popularność rządowego programu była zaskakująca, a proces akceptowania wniosków i przekazywania dotacji też był pozytywnym zaskoczeniem.
 • W kasie zostało 900 mln zł na dotacje na domową fotowoltaikę

  Nowy nabór wniosków do programu „Mój prąd” rozpoczyna się 13 stycznia. Do rozdysponowania jest 900 mln zł, czyli pieniędzy wystarczy dla 180 tys. gospodarstw domowych. Podczas pierwszego naboru do programu „Mój prąd” w ciągu 110 dni wpłynęło ponad 25 tys. wniosków o dofinansowanie domowych instalacji fotowoltaicznych. - Udało nam się zatwierdzić dotacje o wartości 90 mln zł, a program cieszy się gigantyczną popularnością, która przerosła wszystkie nasze oczekiwania - mówi w rozmowie z MarketNews24 Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Wnioski o dotacje będą przyjmowane do końca 2020 r. Nie wiadomo czy program zostanie rozszerzony na kolejne lata.
 • Kto najbardziej obawia się wzrostu cen energii i inwestuje w fotowoltaikę?

  Zainteresowanie fotowoltaiką związane jest z coraz większymi obawami jakie będą szybko rosnące opłaty za energię elektryczną począwszy od 2020 r. Program „Mój Prąd” został stworzony, by wesprzeć inwestycje w fotowoltaikę 200 tys. prosumentów. Najwięcej wniosków wpłynęło z woj. mazowieckiego (2 601) i śląskiego (2 431), a najmniej z lubuskiego (412). Drugi nabór wniosków o dofinansowanie instalacji ruszy 13 stycznia 2020 r.