forum ekonomiczne

Artykuły - Forum ekonomiczne (44)

 • Forum z Krynicy jednak w Karpaczu? Sejmik przegłosował budżet na promocję

  Forum z Krynicy jednak w Karpaczu? Sejmik przegłosował budżet na promocję

  Karpacz jest coraz bliżej podpisania umowy w sprawie współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w najbliższych latach. W poniedziałek sejmik województwa dolnośląskiego zgodził się na ponad 3 mln zł na promocję regionu podczas imprezy. Decyzja organizatorów forum w tej sprawie, jak wynika z informacji Interii, może zostać ogłoszona jeszcze w tym tygodniu.
 • ​Forum Ekonomiczne w najbliższych latach będzie w Karpaczu

  ​Forum Ekonomiczne w najbliższych latach będzie w Karpaczu

  Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podał, że obywające się od blisko trzech dekad w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomiczne przez najbliższe lata organizowane będzie w Karpaczu.
 • Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę

  Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę

  Po 28 latach najważniejszy polski kongres gospodarczy - Forum Ekonomiczne - opuszcza Krynicę Zdrój. Trwa przetarg, który ma wyłonić nowych partnerów i nową lokalizację kongresu.
 • Pandemia szansą na podbój zagranicznych rynków

  Pandemia szansą na podbój zagranicznych rynków

  Polskie firmy po szoku wywołanym przez pandemię wcale nie zamierzają odpuścić ekspansji zagranicznej. Zaczynają ją od najbliższych sąsiadów, ale stamtąd przenoszą się coraz dalej. Konsolidacja na polskim rynku ma pozwolić PKN Orlen na globalną ekspansję.
 • Forum Ekonomiczne 2020. Jaka gospodarka po pandemii

  Forum Ekonomiczne 2020. Jaka gospodarka po pandemii

  Europa po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa, odnawialne źródła energii, wielkie fuzje w sektorze paliwowym, fundusz sprawiedliwej transformacji - te między innymi tematy będą omawiane podczas Forum Ekonomicznego 2020, które w tym roku odbędzie się w Karpaczu, w dniach 8-10 września.
 • Forum Ekonomiczne zostanie odwołane?

  Forum Ekonomiczne zostanie odwołane?

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że jeśli na terenie Krynicy-Zdrój nadal będzie obowiązywać czerwona strefa, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać.
 • Polska potrzebuje ponad 20 lat, by dogonić Niemcy pod względem dochodu na mieszkańca

  Polska potrzebuje ponad 20 lat, by dogonić Niemcy pod względem dochodu na mieszkańca

  Wciąż największym wyzwaniem dla Polski i innych krajów Europy Środkowej jest skracanie dystansu rozwojowego do Zachodu. Jednak w najbliższych latach nasz kraj czeka spowolnienie gospodarcze, na które nie jest przygotowany. Zaradzić temu można poprzez przełamanie kryzysu demograficznego, stabilność podatków i solidarność krajów regionu w przyciąganiu inwestorów zagranicznych - podkreślali eksperci SGH i Instytutu Studiów Wschodnich podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.
 • Forum w Krynicy: Europa silna, czyli jaka?

  Forum w Krynicy: Europa silna, czyli jaka?

  Jak wynika z danych Międzynarodowego Fundusz Walutowego, w 2018 roku wskaźnik PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski wyniósł ok. 72 proc. poziomu całej Unii Europejskiej.
 • Forum w Krynicy: Lider XXI w. z twarzą kobiety?

  Forum w Krynicy: Lider XXI w. z twarzą kobiety?

  Rosnący udział kobiet na najwyższych szczeblach kierowniczych jest następstwem szerszego zjawiska społecznego, emancypacji.
 • Forum w Krynicy: Wielkie pieniądze, dyplomacja i sport

  Forum w Krynicy: Wielkie pieniądze, dyplomacja i sport

  Jak dziś mierzyć opłacalność sponsoringu sportowego, czy powinny się w to angażować spółki Skarbu Państwa?