Formuła E

Artykuły - Formuła E (15)

 • Formuła E. Szósty sezon zostanie dokończony w Berlinie

  Formuła E. Szósty sezon zostanie dokończony w Berlinie

  Pięć miesięcy potrwa łącznie przerwa w szóstym w historii sezonie wyścigowym Formuły E. Organizatorzy cyklu poinformowali, że sześć ostatnich zawodów odbędzie się w sierpniu w byłym kompleksie lotniskowym w Berlinie - Tempelhof.
 • Formuła E. Daniel Abt zawieszony przez Audi za oszustwo podczas wirtualnego wyścigu

  Formuła E. Daniel Abt zawieszony przez Audi za oszustwo podczas wirtualnego wyścigu

  To najprawdopodobniej koniec przygody Daniela Abta z zespołem Audi. Kierowca Formuły 1 został zawieszony za oszustwo, którego dopuścił się podczas wirtualnych zmagań. Pod jego nazwiskiem występował profesjonalny gracz Lorenz Hoerzing.
 • Inżynierska myśl sportowa w walce z pandemią koronawirusa

  Inżynierska myśl sportowa w walce z pandemią koronawirusa

  Sezon przerwany, ale praca dla człowieka z fachem w ręku zawsze się znajdzie. Dobry przykład dają inżynierowie, którzy na co dzień związani są z pracą z zespołami wyścigowymi oraz grupami kolarskimi. Wyścigi zeszły na drugi plan, teraz liczy się walka z czasem, żeby pomóc w produkcji maseczek, a nawet aparatów tlenowych.
 • Robert Kubica miał prywatne testy w bolidzie Formuły E

  Robert Kubica miał prywatne testy w bolidzie Formuły E

  Czy przyszłością sportów motorowych są wyścigi maszynami napędzanymi wyłącznie elektrycznie? Wielu ekspertów wieści właśnie taki scenariusz, choć zdaje się, że Robertowi Kubicy taka rewolucja nie byłaby w smak. Polak właśnie przyznał, że ma za sobą testy bolidem elektrycznym, ale nie sposób powiedzieć, by czuł się za kierownicą takiego auta nazbyt komfortowo.
 • Formuła E. Start w Arabii Saudyjskiej, finał w Londynie

  Czternaście rund samochodowych mistrzostw świata, cieszącej się coraz większą popularnością Formuły E, odbędzie się w sezonie 2019/20 - zdecydowała na posiedzeniu w Paryżu Rada Światowa Sportów Samochodowych FIA.
 • Formuła E. Jedenaście zespołów od 2019 roku

  Formuła E. Jedenaście zespołów od 2019 roku

  Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oficjalnie potwierdziła, że od sezonu 2019/2020 w mistrzostwach świata Formuły E będzie uczestniczyło jedenaście zespołów. W Formule 1 aktualnie rywalizuje dziesięć teamów.
 • Formuła E. Nico Rosberg inwestuje w elektryczne bolidy

  Formuła E. Nico Rosberg inwestuje w elektryczne bolidy

  Mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku 32-letni Niemiec Nico Rosberg oficjalnie potwierdził, że od tegorocznego sezonu stał się udziałowcem i długoterminowym inwestorem w Formule E.
 • Lotterer: Formuła E to najtrudniejsza seria, w której startowałem

  Lotterer: Formuła E to najtrudniejsza seria, w której startowałem

  W zeszły weekend zadebiutował nowy sezon Formuły E. Pierwsze dwa wyścigi rozegrano w Hongkongu, a na torze pojawiło się kilku debiutantów. Jednym z nich był Andre Lotterer. Trzykrotny zwycięzca 24h Le Mans miał spore problemy. W sobotę został zdyskwalifikowany, a w niedzielę na ostatnim zakręcie uderzył w barierę i dotoczył się do mety na 13. miejscu.
 • Audi zmierza w kierunku elektrycznego sportu motorowego

  Audi zmierza w kierunku elektrycznego sportu motorowego

  Audi zaprezentowało pierwszy w historii marki całkowicie elektryczny bolid wyścigowy - Audi e-tron FE04.
 • Jaguar zadebiutuje w Formule E

  Jaguar zadebiutuje w Formule E

  Wraz z nowym sezonem 2016/17, do grona uczestników wyścigów Formuły E dołączy zespół marki Jaguar. Brytyjczycy przejmą miejsce Trulli Formula E Team, której przedstawiciele poinformowali jakiś czas temu o wycofaniu się z tegorocznej rywalizacji.