formalności

Artykuły - Formalności (58)

 • Formalności po zakończeniu budowy

  Formalności po zakończeniu budowy

  Kiedy, zgodnie ze znowelizowanym prawem, możemy wprowadzić się do nowo wybudowanego obiektu? Czym jest zawiadomienie o zakończeniu budowy? Kiedy należy uzyskać pozwolenie na użytkowanie?
 • Formalności przy zakupie mieszkania na kredyt

  Formalności przy zakupie mieszkania na kredyt

  Zakup mieszkania to dla wielu największa inwestycja w życiu. Ale to nie tylko przyjemności związane z wyborem mebli, podziałem pokoi i zakupem kina domowego. To też skomplikowana papierologia i wiele formalności do załatwienia i dokumentów do wypełnienia.
 • Formalności w ZUS w razie zatrudnienia pracownika

  Formalności w ZUS w razie zatrudnienia pracownika

  Zatrudniając pracownika pracodawca staje się dla niego płatnikiem składek. W pierwszej kolejności do jego obowiązków należy zgłoszenie zatrudnionej osoby do ubezpieczeń w ZUS. Jednak samo zgłoszenie to nie wszystko. Obowiązkiem każdego płatnika jest też comiesięczne sporządzanie dokumentów rozliczeniowych i opłacanie składek ubezpieczeniowych. Składki te trzeba naliczać nie tylko od wypłacanego pracownikowi wynagrodzenia, ale też np. od wartości pieniężnej przekazywanych mu świadczeń w naturze. Jeśli pracownik posiada członków rodziny, których powinien zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego, formalności związanych z takim zgłoszeniem również dokonuje pracodawca.
 • ​Gdzie i jakie formalności trzeba załatwić po porodzie?

  ​Gdzie i jakie formalności trzeba załatwić po porodzie?

  Wróciliście właśnie z waszym ślicznym skarbem do domu. Przepełnia was wielkie szczęście, moglibyście godzinami obserwować maleństwo. Nie zapomnijcie jednak o kilku ważnych rzeczach.
 • ​ Formalności po przyjeździe do Wielkiej Brytanii: Adres, konto, ubezpieczenie

  ​ Formalności po przyjeździe do Wielkiej Brytanii: Adres, konto, ubezpieczenie

  Rusz głową! Zdobycie tych papierów to żaden problem!
 • Sprawa A1. Ostatnia szansa dla Irlandczyków

  O siedem dni Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydłużyła termin wykonania najpilniejszych prac przez wykonawcę dwóch odcinków autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowy czas ma pomóc irlandzkiej firmie w uporządkowaniu formalności.
 • Masz słup na działce - zyskasz z nowym rokiem

  Masz słup na działce - zyskasz z nowym rokiem

  Ustawa o korytarzach przesyłowych, która ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r., ułatwi inwestowanie w sieci energetyczne, bo m.in. znacznie ograniczy formalności wymagane do rozpoczęcia ich budowy - oceniają eksperci kancelarii Deloitte Legal.
 • Na Podhale ruszymy samolotem

  Na Podhale ruszymy samolotem

  Lotnisko pasażerskie w Nowym Targu - taki plan już od kilku lat wspólnie realizują samorządowcy z całego Podhala. Władze Nowego Targu załatwiły już wszystkie formalności.
 • Formalności związane z zakładaniem działalności

  Złożenie wniosku CEIDG-1 nie jest jedyną formalnością jakiej musi dopilnować przyszły przedsiębiorca. Mimo uproszczenia procedur, konieczne jest jeszcze załatwienie kilku spraw:
 • Mniej formalności dla małego pracodawcy

  Stan zatrudnienia jest jednym z wyznaczników zakresu obowiązków pracodawcy. Niektóre z nich zależą od tego, jak liczna jest załoga pracownicza w danym zakładzie. Liczba pracowników przekraczająca określony w przepisach próg "dokłada" pracodawcy obowiązków. Małe zakłady pracy znajdują się więc w trochę lepszej sytuacji, jeżeli chodzi o formalne wymogi, co nie oznacza, że są z nich całkowicie zwolnione.