Foka

Artykuły - Foka (4)

 • Australia: Foka zasnęła w publicznej toalecie

  Australia: Foka zasnęła w publicznej toalecie

  Pomyślnie zakończyła się operacja przetransportowania 120-kilogramowej foki, która ucięła sobie drzemkę w publicznej damskiej toalecie na Tasmanii - informuje BBC. Służby miejskie zostały poinformowane o zdarzeniu we wtorek.
 • Australia znów oferuje "najlepszą pracę na świecie"

  Australia znów oferuje "najlepszą pracę na świecie"

  Ponad 40 tys. osób odpowiedziało na ofertę australijskiej agencji rządowej ds. turystyki, proponującej "najlepszą pracę na świecie". Propozycja zainteresowała kandydatów z prawie 200 państw świata. Poprzedni tego typu konkurs przeprowadzono w 2009 r.
 • Piłkarz-foka zagra w Serie A

  Piłkarz-foka zagra w Serie A

  20-letni napastnik Kerlon został piłkarzem Chievo Werona. Brazylijczyk jest znany ze swojego znakomitego wyszkolenia technicznego. Piłkarską sławę dały mu boiskowe popisy, które zyskały miano "foczego dryblingu". To dlatego, że Kerlon wiele razy mijał graczy przeciwnika podbijając piłkę głową niczym foka w cyrku.
 • Foki i SMS-y

  Brytyjscy naukowcy zamierzają przyczepić do ciał złowionych fok maleńkie nadajniki, które działać będą na zasadzie telefonii komórkowej. Naukowcy chcą w ten sposób m.in. poznać szczegóły życia fok, gdy znajdują się one daleko od brzegów.

Filmy - Foka (9)