fitness

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Fitness (Płyta zespołu 'Miss Polski') ,

Artykuły - Fitness (42)

 • Branża fitness: Większość klientów nie wróciła na siłownię

  Branża fitness: Większość klientów nie wróciła na siłownię

  Właściciele klubów fitness liczą straty i odbudowują bazę klientów po ponownym otwarciu obiektów. Z badania rynku przeprowadzonego przez Polską Federację Fitness wynika, że w przypadku dwóch trzecich klubów swój karnet sprzed pandemii reaktywowała mniej niż połowa klientów.
 • Branża fitness tylko w marcu zanotowała 400 mln zł straty. Kluby czeka fala bankructw

  Branża fitness tylko w marcu zanotowała 400 mln zł straty. Kluby czeka fala bankructw

  Koronawirus zamroził branżę fitness w Polsce. Straty już teraz wylicza się na 400 mln zł, a bez pracy zostało ok. 80 tys. osób. Tarcza antykryzysowa pomoże klubom i siłowniom tylko w niewielkim stopniu. Dla branży kluczowe koszty to czynsze. Tymczasem są z nich zwolnione tylko kluby znajdujące się w galeriach handlowych, te zaś stanowią maksymalnie 15 proc. rynku. – Oczekujemy zapisu, który pozwoli umorzyć czynsze najmu na wszystkich powierzchniach, które straciły 100 proc. przychodu. Inaczej branżę czeka fala bankructw – mówi Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness.
 • Domowe treningi w czasie epidemii - jakie urządzenia wybrać?

  Domowe treningi w czasie epidemii - jakie urządzenia wybrać?

  Regularne treningi to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia, sylwetki oraz zadbanie o układ odpornościowy i energię o każdej porze dnia. Zajęcia sportowe na co dzień kojarzymy z klubami fitness, sekcjami sportowymi, basenem lub bieganiem w parku. Rzeczywiście, w takich miejscach mamy najlepsze warunki do treningów, ale obecna sytuacja zmusiła właścicieli siłowni i klubów do ich czasowego zamknięcia. W dobie pandemii koronawirusa najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem są ćwiczenia wykonywane we własnym domu lub mieszkaniu. Przyjrzyjmy się zatem rodzajom sprzętu, który przyda się przy tworzeniu małej domowej siłowni. Takie rozwiązanie pomoże poprawić sylwetkę w czasie epidemii, ale z pewnością będzie nam służyć również w czasach, gdy zagrożenie zostanie zażegnane.
 • Pięć głupich i niebezpiecznych mitów na temat treningów

  Pięć głupich i niebezpiecznych mitów na temat treningów

  Zakwasy są dobre, bo dowodzą, że trening był solidny. Robienie przysiadów to prosty sposób na zniszczenie sobie stawów kolanowych, a ćwiczenie z hantlami prowadzi do wyglądu Pudziana. To tylko kilka popularnych twierdzeń, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Stosowanie tych "złotych rad" może osłabić efekty ćwiczeń, a niekiedy nawet zaszkodzić.
 • Sporty, które w ekspresowym tempie spalają kalorie

  Sporty, które w ekspresowym tempie spalają kalorie

  Ruch to zdrowie - tego nie trzeba nikomu powtarzać. Jak jednak szybko spalić kalorie i wyrzeźbić ciało?
 • PIE: Polska branża sportowa warta blisko 10 mld złotych

  PIE: Polska branża sportowa warta blisko 10 mld złotych

  Wartość światowego rynku sportu wynosiła w 2018 roku prawie pół biliona dolarów, a w perspektywie 4 lat wzrośnie nawet o 1/4. Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego polski rynek sportu wygenerował w ubiegłym roku prawie 10 mld zł wartości dodanej, a związane z nim inwestycje budżetowe sięgają blisko 1,8 mld zł.
 • Pat z napojami energetycznymi w tle. Sprzedaż i promocja rośnie, ale mało kto widzi w tym problem

  Pat z napojami energetycznymi w tle. Sprzedaż i promocja rośnie, ale mało kto widzi w tym problem

  Chociaż rośnie liczba promocji napojów energetycznych i handel nimi, Ministerstwo Zdrowia nie pracuje nad wprowadzeniem nowych zakazów sprzedaży tych specyfików dzieciom i młodzieży. Inne formy restrykcji również nie są obecnie rozważane, np. większe opodatkowanie tych produktów czy też wydawanie specjalnych zezwoleń. Resort jedynie wskazuje na ograniczony już dostęp na terenie przedszkoli, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Z kontroli Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że prawo w tym zakresie jest przestrzegane. Jednak GIS uważa, że nowy skład Parlamentu Europejskiego powinien zająć się sprawą, która dotyczy wszystkich krajów członkowskich. Zapytany o tę możliwość jeden z europarlamentarzystów nie widzi takiej potrzeby. Za to podaje inne rozwiązania.
 • Branża fitness jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce

  Branża fitness jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce

  Na koniec ubiegłego roku na polskim rynku działało już ponad 2,5 tys. klubów fitness, z których usług korzystało prawie 3 mln osób. To zaledwie 8 proc. Polaków, co oznacza że potencjał do rozwoju branży wciąż jest bardzo duży.
 • Składki od przychodów pracowniczych w interpretacjach ZUS

  Składki od przychodów pracowniczych w interpretacjach ZUS

  Podstawę wymiaru składek ZUS dla pracowników stanowi przychód w rozumieniu przepisów ustawy o pdof, osiągany z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy. Nie każdy jednak przychód pracowniczy jest obciążony składkami, na co uwagę zwraca ZUS w wydawanych przez siebie interpretacjach.
 • UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko 17 przedsiębiorcom, w tym Benefit Systems

  UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko 17 przedsiębiorcom, w tym Benefit Systems

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko 17 przedsiębiorcom, w tym przeciwko Benefit Systems i jej spółce zależnej Fit Invest w związku z podejrzeniem zawarcia porozumienia w sprawie podziału rynku klubów fitness - poinformowały Benefit Systems i UOKiK w piątkowych komunikatach.

Filmy - Fitness (67)