Fiszer

Artykuły - Fiszer (24)

 • "Zaprzeczam, że wyłączną winę ponoszą piloci"

  "Zaprzeczam, że wyłączną winę ponoszą piloci"

  Według pełnomocnika rodzin ofiar smoleńskiej katastrofy Rafała Rogalskiego, informacje ujawniane przez Edmunda Klicha "nie znajdują oparcia w materiale dowodowym, który został zgromadzony przez polską prokuraturę wojskową".
 • Nowe hipotezy i wnioski dotyczące katastrofy

  Nowe hipotezy i wnioski dotyczące katastrofy

  10 kwietnia mogło dojść do awarii radiolatarni na lotnisku w Smoleńsku. Wysłany przez nią sygnał mógł "przerywać" - dowiedziała się nieoficjalnie TVP Info od osoby związanej ze śledztwem ws. katastrofy prezydenckiego samolotu.
 • Klich: Piloci świadomie zeszli poniżej wysokości decyzji

  Klich: Piloci świadomie zeszli poniżej wysokości decyzji

  Załoga Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem, wiedziała, że schodzi na wysokość 20 metrów - powiedział polski przedstawiciel przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym Edmund Klich.
 • Ekspert obwinia pilotów tupolewa

  Ekspert obwinia pilotów tupolewa

  Polski ekspert akredytowany przy rosyjskiej komisji (MAK) badającej katastrofę pod Smoleńskiem jednoznacznie obwinia o wypadek załogę prezydenckiego tupolewa - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • Fiszer: Błąd pilotów nie jest przesądzony

  Fiszer: Błąd pilotów nie jest przesądzony

  Nie wykluczajmy awarii, także przyczyną zatrzymania instrumentów pokładowych o godz. 8:41 mogła być awaria instalacji elektrycznej - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, ekspert lotnictwa mjr Michał Fiszer.
 • Planowanie podatkowe zyskuje w dobie kryzysu

  Udział: Katarzyna Czarnecka-Żochowska, partner w PricewaterhouseCoopers; dr Janusz Fiszer, partner w White & Case, docent UW; Jarosław Koziński, partner w Ernst & Young; Marcin Matyka, ekspert w firmie DLA Piper; Monika Dziedzic, partner w MDDP.
 • Rośnie emigracja podatników do rajów

  Rośnie emigracja podatników do rajów

  Ostatnio coraz częściej zagraniczne banki, np. szwajcarskie, oferują zakładanie w swoich placówkach atrakcyjnych kont bankowych. Mimo że Szwajcaria zgodziła się na szerszy dostęp do tajemnicy bankowej, niski podatek lub brak podatku od lokowania kapitału na takich kontach powoduje, że wiele osób korzysta z tego typu ofert.
 • "Raport ws. CASY jest bardzo surowy i rzetelny"

  Raport komisji badającej przyczyny katastrofy CASY jest bardzo surowy, rzetelny, dokładny i precyzyjny; zostały wypunktowane wszystkie błędy załogi i innego personelu - ocenia Michał Fiszer z miesięcznika "Lotnictwo", były pilot wojskowy.
 • Nowy limit zmniejszy liczbę ryczałtowców

  Nowy limit zmniejszy liczbę ryczałtowców

  Od 1 stycznia 2008 r. zmienia się limit dla ryczałtu z 250 tys. na 150 tys. euro. Ryczałtu nie będzie się płacić, gdy obroty w 2007 roku przekroczą mniejszy próg. Nowe kwoty spowodują, że mniej podatników skorzysta z tej formy rozliczeń.