firmy technologiczne

Artykuły - Firmy technologiczne (11)

 • USA ma dosyć chińskich podróbek

  USA ma dosyć chińskich podróbek

  Stany Zjednoczone chcą stworzyć czarną listę chińskich firm, kopiujących rozwiązania technologiczne.
 • "Puls Biznesu": Giganci IT poprawili się w podatkach

  "Puls Biznesu": Giganci IT poprawili się w podatkach

  Największe firmy technologiczne działające w Polsce w 2018 r. wpłaciły do budżetu państwa ponad 50 proc. więcej CIT niż rok wcześniej; mocno podciągnęli się zagraniczni dostawcy oprogramowania i sprzętu - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
 • W walce ze smogiem inteligentne czujniki włączone do internetu rzeczy

  W walce ze smogiem inteligentne czujniki włączone do internetu rzeczy

  Większość ludności na Ziemi oddycha zanieczyszczonym powietrzem, a z każdym rokiem rośnie liczba alergików, astmatyków oraz osób cierpiących na inne choroby układu oddechowego. Coraz popularniejsze są mobilne urządzenia do monitorowania jakości powietrza, które pozwalają wychwycić nawet najmniejsze szkodliwe cząsteczki. W walkę smogiem coraz chętniej włączają się także władze i duże firmy technologiczne.
 • Innowacyjne firmy z Polski podbijają Teksas

  Najciekawsze polskie projekty interaktywne i firmy technologiczne uczestniczą w branżowym festiwalu South by South West (SXSW) w teksańskim Austin.
 • Klienci banków skorzystają na rewolucji cyfrowej

  Klienci banków skorzystają na rewolucji cyfrowej

  Banki coraz śmielej wychodzą poza swój tradycyjny obszar działalności i wchodzą we współpracę z firmami technologicznym.
 • Amerykańska firma technologiczna HP zwolni 4000 osób

  Amerykańska firma technologiczna HP zwolni 4000 osób

  HP Inc (do 1 listopada 2015 r. Hewlett-Packard, producent m.in. drukarek i komputerów) ogłosił zwolnienie 3-4 tys. osób w najbliższych trzech latach. Akcje po publikacji tego komunikatu zniżkowały na NYSE o 1,3 proc. do 15,15 dol.
 • Jesteś inwestorem? Weź udział w Inno-Tech Expo!

  Jesteś inwestorem? Weź udział w Inno-Tech Expo!

  Inno-Tech Expo to wydarzenie adresowane dla przedstawicieli branży nowych technologii i zafascynowanych innowacjami. Do udziału w tej inicjatywie zapraszane są firmy technologiczne, startupy, politechniki oraz instytucje otoczenia biznesu - wszystko po to, by zintegrować przedstawicieli różnych środowisk, które łączy chęć tworzenia i zamiłowanie do technologii.
 • Firma technologiczna zapłaci rekordowe odszkodowanie?

  Firma technologiczna zapłaci rekordowe odszkodowanie?

  Amerykańska firma technologiczna Marvell Technology może zapłacić rekordowe odszkodowanie za naruszenie patentu. Grzywna może wynieść nawet trzy i pół miliarda dolarów. Chodzi o ulepszenia komputerowych twardych dysków.
 • Huawei i ZTE zagrażają bezpieczeństwu USA?

  Huawei i ZTE zagrażają bezpieczeństwu USA?

  Dwie chińskie firmy technologiczne Huawei i ZTE stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Do takiego wniosku doszła komisja do spraw wywiadu amerykańskiej Izby Reprezentantów. Komisja przestrzega firmy z USA przed robieniem interesów z chińskimi koncernami.