Finlandia

Artykuły - Finlandia (1288)

 • Finlandia wycofuje się z bezwarunkowego dochodu podstawowego

  Finlandia wycofuje się z bezwarunkowego dochodu podstawowego

  Kiedy fiński rząd przed rokiem wprowadzał pilotażowy projekt bezwarunkowego dochodu podstawowego, euforia była wielka. Jednak projekt nie wypalił.
 • Ogólnokrajowy strajk z powodu cięć zasiłków dla bezrobotnych w Finlandii

  Ogólnokrajowy strajk z powodu cięć zasiłków dla bezrobotnych w Finlandii

  "Bezrobotny = przestępca?"
 • Finlandia: Zderzenie pociągu z pojazdem wojskowym. Są ofiary śmiertelne

  Kilka osób zginęło w czwartek rano w zderzeniu pociągu z pojazdem wojskowym w Raasepori na południu Finlandii - podają lokalne media. Dziennik "Helsingin Sanomat" pisze o czterech zabitych i co najmniej 11 rannych.
 • Media: Rosjanie chcieli przepłynąć na Wyspy Alandzkie podczas manewrów

  Media: Rosjanie chcieli przepłynąć na Wyspy Alandzkie podczas manewrów

  Dziennik "Hufvudstadsbladet" podaje, że w czasie wrześniowych białursko-rosyjskich manewrów Zapad-2017, rosyjski żaglowiec STS Kruzensztern chciał wpłynąć do portu na Wyspach Alandzkich. Władze Findlandii nie wyraziły zgody na tę wizytę.
 • ME w siatkówce. Polska - Finlandia 3:0

  ME w siatkówce. Polska - Finlandia 3:0

  Polscy siatkarze poprawili humory sobie i kibicom. W gdańskiej Ergo Arenie wygrali bardzo ważny mecz z Finlandią 3:0 i wyjście z grupy mają już na wyciągnięcie ręki.
 • ​Finlandia: Kolejny z podejrzanych zwolniony z aresztu

  ​Finlandia: Kolejny z podejrzanych zwolniony z aresztu

  Fińska policja zwolniła trzecią z siedmiu osób zatrzymanych w następstwie ataku nożownika w mieście Turku z 18 sierpnia, w którym zginęły dwie, a rannych zostało osiem osób. Cztery osoby pozostają w areszcie, w tym sprawca ataku Marokańczyk Abderrahman Meszka.
 • Reformy premiera Finlandii po zamachu: Wydalenie z kraju i inwigilacja

  Reformy premiera Finlandii po zamachu: Wydalenie z kraju i inwigilacja

  Premier Finlandii Juha Sipila, nawiązując do zamachu terrorystycznego w Turku, stwierdził, że potrzebne są szybkie metody, które pomogą wydalić osoby przybyłe do kraju z niewłaściwych powodów. Dodał, że jak najszybciej musi też zostać przyjęte nowe prawo o inwigilacji.
 • Atak nożownika w Finlandii

  Atak nożownika w Finlandii

  "Dwie osoby zmarły, a co najmniej sześć zostało rannych, gdy uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował w piątek po południu ludzi w centrum Turku w południowo-zachodniej Finlandii" - podała policja, zaznaczając, że nie jest jasne, czy ten atak miał podłoże terrorystyczne.
 • Finlandia: Samochód wjechał w przechodniów

  Finlandia: Samochód wjechał w przechodniów

  Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, gdy samochód wjechał w piątek w tłum ludzi w centrum Helsinek - podała fińska policja. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, najwyraźniej był pod wpływem alkoholu.
 • Finlandia. Więcej osób zwolnionych z płacenia podatku RTV

  Finlandia. Więcej osób zwolnionych z płacenia podatku RTV

  Komitet parlamentarny w Finlandii zadecydował w czwartek, że osoby zarabiające poniżej 15 tys. euro rocznie zostaną zwolnione z podatku od radia i telewizji. Obecnie podatku nie trzeba płacić, jeśli roczne zarobki nie przekraczają 11,8 tys. euro.

Filmy - Finlandia (9)

 • Największe sukcesy Finów na igrzyskach olimpijskich

  Finlandia należy do krajów z najdłuższą historią na zimowych igrzyskach olimpijskich. Wielu Finów zapisało się w dziejach olimpizmu. Zobacz 10 największych olimpijczyków z Finlandii. Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Niebezpieczna zabawa niesfornych niedźwiadków

  Spotkanie z niedźwiedziem może mieć bardzo przykre konsekwencje. Chyba, że naprzeciwko staną małe niedźwiadki niezainteresowane kontaktem z człowiekiem. Imponująca wspinaczka po wysokim, pionowym pniu drzewa grupy niedźwiedzi uchwycona w jednym z lasów Finlandii robi wrażenie. Zwłaszcza, że ekstremalna przygoda zdaje się odbywać w tajemnicy przed ich stojącą nieopodal, nieświadomą niczego mamą
 • Taniec na rurze w bibliotece

  Osoby, które chciały wypożyczyć książki w publicznej bibliotece w Finlandii, zostały zaskoczone niezwykłym występem. Dziewczyna postanowiła pokazać swoje umiejętności w tańcu na rurze, wybrała do tego dość ciekawe miejsce.
 • Finlandia. Bolesne skutki rosyjskich sankcji

  W fińskim porcie Kotka, niedaleko rosyjskiej granicy, od czasu wprowadzenia zachodnich sankcji przeładunek towarów zmniejszył się o prawie 20 procent - i dalej spada. Nic dziwnego: w Rosji przedsiębiorcom zaczyna brakować pieniędzy na inwestycje, a konsumentom – na zakup importowanych dóbr. Ma to również związek ze spadkiem wartości rubla. Eksperci alarmują: podobnych problemów mogą się spodziewać także inne europejskie porty, przez które przechodzi tranzyt zachodnich towarów do Federacji Rosyjskiej.