Film - film dokumentalny

Artykuły - Film dokumentalny (40)

 • Maciek z "Klanu" bohaterem filmu

  Maciek z "Klanu" bohaterem filmu

  Film dokumentalny "Podwójne życie Piotra S." jest historią Piotra Swenda, który w serialu "Klan" występuje w roli Maciusia. Od kilkunastu lat chłopiec żyje w dwóch światach - rzeczywistym i serialowym. Czasami granica pomiędzy tymi światami się zaciera.
 • "Zabójca z lubieżności" w TVP2

  "Zabójca z lubieżności" w TVP2

  We wtorek, 19 marca, telewizyjna Dwójka pokaże premierowo najnowszy film dokumentalny Marcina Koszałki, zatytułowany "Zabójca z lubieżności". Ważnym elementem obrazu są sekwencje animowane, których autorem jest Robert Sowa.
 • Film o polskich piłkarzach trafi do kin

  Film o polskich piłkarzach trafi do kin

  Film dokumentalny Marcina Koszałki "Będziesz legendą człowieku" już 15 marca zadebiutuje w polskich kinach. Wielokrotnie nagradzany reżyser tym razem zagląda za kulisy Euro 2012, pokazując miejsca i sytuacje, jakich nigdy nie utrwaliła żadna kamera telewizyjna.
 • "Mistrz tańca powraca": By nie pogubić kroków

  "Mistrz tańca powraca": By nie pogubić kroków

  To film dokumentalny nie tylko dla tych, którzy interesują się tańcem i zasiadają przed telewizorem, by oglądać krajowe gwiazdy w pląsach na parkiecie. Nie o taniec tu chodzi, a przynajmniej nie tylko o taniec - raczej o emocje, które generuje on zarówno u wykonawcy, jak i u tego, kto patrzy.
 • David Attenborough pracuje z Bjork

  David Attenborough pracuje z Bjork

  Wybitny reżyser, scenarzysta i producent Sir David Attenborough oraz islandzka wokalistka Bjork połączą siły w filmie dokumentalnym "Attenborough and Bjork: The Nature of Music".
 • Ostatni film Jacka Bławuta

  Ostatni film Jacka Bławuta

  "Wirtualna wojna" - to tytuł nowego i jednocześnie ostatniego filmu dokumentalnego cenionego reżysera Jacka Bławuta. Telewizyjna premiera odbędzie się 22 kwietnia o godz. 22.20 w HBO.
 • Robert Redford o aferze Watergate

  Robert Redford o aferze Watergate

  Aktor i reżyser Robert Redford wyprodukuje film dokumentalny o aferze Watergate. Obraz powstanie na zlecenie kanału Discovery. Film o skandalu, która zakończył prezydenturę Richarda Nixona, będzie poświęcony m.in. zmianom, jakie nastąpiły od tego czasu w mediach.
 • Nagroda dla polskiego filmu

  Nagroda dla polskiego filmu

  Film dokumentalny "Jan Paweł II. Szukałem Was..." otrzymał nagrodę podczas włoskiego festiwalu, odbywającego się na wyspie Ischia.
 • Kolejny sukces Marcina Koszałki

  Kolejny sukces Marcina Koszałki

  Izraelski dramat "Restoration" (oryg. "Boker Tov, Adon Fidelman") Yossiego Madmoniego uznano w sobotę, 9 lipca, za najlepszy film 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Marcin Koszałka zdobył nagrodę za "Deklarację nieśmiertelności", w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.
 • Kino w Afganistanie: Kolejny wstrząsający dokument

  Kino w Afganistanie: Kolejny wstrząsający dokument

  "Armadillo - wojna jest w nas" w reż. Janusa Metza - film dokumentalny o wojnie w Afganistanie i o jej brutalnym wpływie na psychikę duńskich żołnierzy walczących z talibami - będzie można obejrzeć podczas majowego festiwalu filmowego Planet Doc w Warszawie.