Filipiny

Artykuły - Filipiny (251)

 • Filipińczycy sprzedają swoje organy za pomocą Facebooka

  Filipińczycy sprzedają swoje organy za pomocą Facebooka

  Zmuszeni przez realia ekonomiczne Filipińczycy wystawiają swoje organy na sprzedaż w mediach społecznościowych. Jednym z wykorzystywanych do tego serwisów jest Facebook, gdzie użytkownicy dodają ogłoszenia dotyczące sprzedaży narządów - donosi szokujący materiał singapurskiej telewizji CNA.
 • Nowe tygrysy rosną w siłę

  Nowe tygrysy rosną w siłę

  W cieniu niewątpliwych gwiazd gospodarczych, jakimi są Chiny i Indie, w Azji rosną nowe lokalne potęgi. Wietnam, Filipiny, Tajlandia, Indonezja, Malezja - te kraje czeka świetlana przyszłość, o ile przezwyciężą swoje słabości i wykorzystają atuty.
 • Sven-Goran Eriksson selekcjonerem Filipin

  Sven-Goran Eriksson selekcjonerem Filipin

  Były selekcjoner reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson został trenerem piłkarzy Filipin.
 • MRPiPS z filipińskim rządem na temat zatrudniania pracowników

  MRPiPS z filipińskim rządem na temat zatrudniania pracowników

  Resort rodziny i pracy jest na etapie wstępnych rozmów z ministerstwem Filipin ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników - poinformował w środę wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
 • Szczepionka, która może zagrażać 730 000 dzieciom

  Szczepionka, która może zagrażać 730 000 dzieciom

  Na Filipinach rozpoczęło się śledztwo w sprawie użycia na 730 000 dzieciach szczepionki przeciwko dendze, która może być dla nich niebezpieczna.
 • Prezydent Filipin: Policjanci mogą zabić, gdy aresztowany stawia opór

  Prezydent Filipin: Policjanci mogą zabić, gdy aresztowany stawia opór

  Prezydent Filipin Rodrigo Duterte wydał w poniedziałek nakaz, by policjanci zabijali tych, którzy stawiają opór i odpowiadają przemocą na aresztowania. Jego słowa padły dwa dni po pogrzebie nastolatka, którego zastrzelono przez filipińskie służby bezpieczeństwa.
 • Filipińscy bokserzy fałszują wyniki badań

  Filipińscy bokserzy fałszują wyniki badań

  Filipińscy zawodowi bokserzy fałszują wyniki badań lekarskich, by otrzymać licencje na występy w ringu. Z 1054 sportowców zarejestrowanych jako profesjonaliści nieprawdziwe dane wykryto u 150 - poinformowały władze odpowiedzialne za kontrolę zdrowia sportowców.
 • Filipiny zakazują wyjazdów za pracą do Kataru

  Filipiny zakazują wyjazdów za pracą do Kataru

  ​- Rząd w Manili tymczasowo wprowadził we wtorek zakaz wyjazdów filipińskich pracowników do Kataru, obawiając się zamieszek i innych potencjalnych problemów towarzyszących kryzysowi dyplomatycznemu w tym kraju Zatoki Perskiej - poinformował minister pracy.
 • Filipińska policja zaprzecza, by w Manili doszło do zamachu

  Filipińska policja zaprzecza, by w Manili doszło do zamachu

  Napastnik, który w piątek dokonał ataku na kasyno w stolicy Filipin, Manili, miał duży dług i był uzależniony od hazardu; zdarzenie nie było aktem terroru - oświadczyła w niedzielę filipińska policja. W zamachu zginęło 37 osób.
 • Filipiny: Atak na więzienie, uciekło ponad 150 osadzonych

  Filipiny: Atak na więzienie, uciekło ponad 150 osadzonych

  Islamscy rebelianci zaatakowali w środę więzienie na południu Filipin. Jak poinformowały władze, zabili strażnika i uwolnili ponad 150 osadzonych.

Filmy - Filipiny (30)

 • Cztery trąby wodne pojawiły się w czasie zachodu słońca na jeziorze na Filipinach

  Cztery trąby wodne pojawiły się w czasie zachodu słońca na jeziorze Laguna de Bay na Filipinach. Niezwykłe zjawisko przyciągnęło tłumy widzów.
 • Ślub w maseczce. A co z całusem?

  220 par wzięło ostatnio ślub w ramach zorganizowanej, zbiorowej ceremonii na Filipinach. Co więcej, wszyscy mieli założone maseczki. Sponsorem uroczystości był filipiński rząd. Każdy z przyszłych małżonków musiał przed ślubem udzielić odpowiedzi na temat historii swoich ostatnich wyjazdów, a także historii chorób. Wszystko w związku z zagrożeniem koronawirusem, który dotyka także mieszkańców Filipin.
 • Przyszłość tuńczyków z Filipin

  Na całym świecie komercyjne floty rybackie opróżniają morza. To katastrofa ekologiczna, która zagraża również istnieniu lokalnych rybaków. Na Filipinach rybacy walczą o łowiska i przyszłość swoich rodzin.
 • Ukończenie szkoły za zasadzenie drzew.Niezwykłe prawo wprowadzone na Filipinach

  Izba Reprezentantów wprowadziła w życie pomysł jednego z jej przedstawicieli, Gary'ego Arejano. Od teraz każdy uczeń szkoły podstawowej i liceum, oraz studenci by otrzymać końcowy dyplom będą musieli zasadzić 10 drzew.