Filip Marczewski

Artykuły - Filip Marczewski (11)

 • Berlińske Civis dla "Bez wstydu"

  Berlińske Civis dla "Bez wstydu"

  "Bez wstydu" w reżyserii Filipa Marczewskiego otrzymał europejską nagrodą Civis dla produkcji szerzących tolerancję pomiędzy narodami. Gala rozdania nagród odbyła się 16 maja w berlińskiej siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec.
 • Kiedy brat zakochuje się w siostrze

  Kiedy brat zakochuje się w siostrze

  - Bardzo łatwo, mając na warsztacie taki temat jak kazirodczy związek brata i siostry, można ulec pokusie wywołania skandalu - mówi Filip Marczewski, reżyser filmu "Bez wstydu". W opowieści o rodzeństwie, które czuje do siebie więcej, niż powinno, główne role zagrali Agnieszka Grochowska i Mateusz Kościukiewicz.
 • "Bez wstydu": Smak rozczarowania

  "Bez wstydu": Smak rozczarowania

  Tadek i Anka to rodzeństwo, które czuje do siebie więcej, niż powinno. On jej pożąda. Ona wchodzi w toksyczne relacje z przypadkowymi mężczyznami, bo woli być poniżana przez innych, niż przyznać się przed ludźmi, że pragnie brata.
 • Agnieszka Grochowska bez wstydu

  Agnieszka Grochowska bez wstydu

  Aktorka Agnieszka Grochowska zagrała główną rolę w debiucie fabularnym Filipa Marczewskiego "Bez wstydu". Film opowiada o miłości kazirodczej. Artystka wyznała, że rola w tym filmie była dla niej ciekawym wyzwaniem.
 • Wajda na premierze "Bez wstydu"

  Wajda na premierze "Bez wstydu"

  Dramat o kazirodczej miłości "Bez wstydu" Filipa Marczewskiego wejdzie do polskich kin 20 lipca. W rolach głównych - Agnieszka Grochowska i Mateusza Kościukiewicza. - To jest bardzo piękny, miłosny film, osadzony w polskiej brutalnej rzeczywistości - ocenia Andrzej Wajda.
 • O kazirodczej relacji brata i siostry

  O kazirodczej relacji brata i siostry

  Agnieszka Grochowska i Mateusz Kościukiewicz zagrali główne role w dramacie "Bez wstydu", opowiadającym o kazirodczej relacji brata i siostry. Film w reżyserii Filipa Marczewskiego zaprezentowano na 37. festiwalu w Gdyni, który rozpoczął się w poniedziałek, 7 maja.
 • Dwa seanse w Zwierzyńcu

  Dwa seanse w Zwierzyńcu

  "Seans z..." to propozycja organizatorów Letniej Akademii Filmowej mająca na celu przybliżenie widzom postaci twórców. W tym roku, w ramach tego cyklu, odbyły się dwa takie spotkania: z Marcinem Koszałką i z Filipem Marczewskim.
 • Nagrody "Filmowych Zwierciadeł" rozdane

  Nagrody "Filmowych Zwierciadeł" rozdane

  W Ostrołęce zakończył się w niedzielę, 10 grudnia, VIII Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła". Przyznano dwie pierwsze nagrody. Jury w składzie Filip Marczewski - przewodniczący, Marcin Sauter i Maciej Cuske - członkowie, po obejrzeniu 26 filmów zakwalifikowanych do konkursu wyróżniło nimi Antka Królikowskiego za film "Złote pióro" - w uznaniu za sympatię twórców filmu do swoich bohaterów i prostą, szczerą historię - oraz Dariusza Nojmana, autora filmu "Studia upadku", za przekonywującą radosną twórczość.
 • Najczęściej nagradzany polski film

  Najczęściej nagradzany polski film

  Najczęściej nagradzany w tym roku polski film - "Melodramat" Filipa Marczewskiego zdobył kolejne wyróżnienie. Tym razem Alan Andersz, odtwórca głównej roli, został nagrodzony jako najlepszy aktor na 21. Festiwalu Europejskich Filmów Krótkometrażowych w Brest we Francji. Jest to dla młodego aktora pierwsza nagroda za tę rolę.
 • Oscar dla syna W. Marczewskiego?

  Oscar dla syna W. Marczewskiego?

  Polak Filip Marczewski znalazł się w gronie nominowanych w tegorocznej edycji tzw. studenckich Oscarów. Kto z piątki nominowanych dostanie statuetkę, okaże się 10 czerwca. Oprócz filmu Marczewskiego "Melodramat", nominowano też studenckie obrazy z Danii, RPA, Niemiec i Hiszpanii. W sumie o nominacje ubiegało się 29 produkcji z 22 krajów - podała agencja dpa.

Filmy - Filip Marczewski (1)