Biznes - fiat

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Fiat (producent samochodów ) ,

Artykuły - Fiat (110)

 • Dwaj kooperanci Fiata zwolnią w Tychach ok. 290 osób

  Dwaj kooperanci Fiata zwolnią w Tychach ok. 290 osób

  Związane z tyską fabryką Fiata firmy Delfo Polska i DP Metal Processing zwolnią w sumie ok. 290 pracowników. Zakłady uruchomiły procedurę zwolnień grupowych - wynika z informacji tyskiego samorządu i urzędu pracy.
 • Fiat chce zbudować fabrykę pod Sankt Petersburgiem

  Włoski Fiat zdecydował się na budowę fabryki pod Sankt Petersburgiem. Projekt najprawdopodobniej sfinansuje Sbierbank - podaje rosyjska gazeta internetowa "Kommiersant".
 • Rozmowy w sprawie Fiata - bez rozstrzygnięć

  - Bez rozstrzygających ustaleń zakończyły się wtorkowe obrady prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego (WKDS) w Katowicach w sprawie sytuacji w tyskiej fabryce samochodów Fiata. Dalsze rozmowy mają toczyć się między pracodawcą a Solidarnością.
 • 141-proc. wzrost produkcji aut

  Produkcja samochodów osobowych i dostawczych wzrosła w Polsce we wrześniu o 141,9 proc. w stosunku do sierpnia br. i wyniosła 79 tys. 759 sztuk - poinformował instytut Samar. W porównaniu z wrześniem 2009 r. było to jednak o 2,90 proc. mniej.
 • Czasowe ograniczenie produkcji forda ka

  Tyska fabryka Fiata, gdzie na zlecenie koncernu Forda produkowany jest także ford ka, na siedem najbliższych tygodni znacząco ograniczy produkcję tego modelu. Ponad 700 pracowników fabryki będzie w tym czasie na tzw. postojowym, otrzymując 85 proc. pensji.
 • Górnictwo wymaga elastyczności

  Wicepremier Waldemar Pawlak ocenił w piątek, że dzisiejsze górnictwo wymaga elastyczności - potrzebne jest utrzymanie miejsc pracy i godnych zarobków, ale także takie zarządzanie, które pozwala jak najlepiej, z korzyścią dla firmy, wykorzystać posiadane zasoby.
 • W Polsce wyprodukowano 573 tys. 535 aut

  Od początku tego roku do końca lipca w fabrykach w Polsce wyprodukowano 573 tys. 535 aut osobowych i dostawczych, czyli o 8,32 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformował w środę instytut Samar, specjalizujący się w monitoringu rynku.
 • Po wakacjach ostatnie przygotowana do produkcji nowej lancii

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Rekordowe półrocze Fiata

  O blisko 8 proc. wzrosła w pierwszym półroczu 2010 r. produkcja samochodów w tyskiej fabryce Fiata, w odniesieniu do tego samego okresu zeszłego roku. Z linii produkcyjnych zjechała rekordowa liczba blisko 322,5 tys. aut, prawie 23,5 tys. więcej niż przed rokiem.
 • Fiat Auto Poland może liczyć na dotacje

  Pomoc publiczna dla Fiat Auto Poland (FAP), w związku z uruchomieniem w Tychach produkcji nowej lancii ypsilon, może wynieść 39 mln zł. Wsparcie będzie miało formę programu wieloletniego w postaci dotacji z budżetu państwa - podał resort gospodarki.