Festiwal Filmowy w Cannes

Artykuły - Festiwal Filmowy w Cannes (70)

 • Cannes 2017: Złota Palma dla "The Square"

  Cannes 2017: Złota Palma dla "The Square"

  Dosyć niespodziewanie to komediodramat "The Square" Szweda Rubena Östlunda otrzymał w niedzielę, 28 maja, Złotą Palmę 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Sofia Coppola została nagrodzona za najlepszą reżyserię, a Diane Kruger i Joaquin Phoenix za najlepsze kreacje aktorskie.
 • Cannes 2017: Dzień kobiet

  Cannes 2017: Dzień kobiet

  W tegorocznym canneńskim konkursie głównym jest śladowa obecność kobiet. Selekcjonerzy zakwalifikowali jedynie nowe filmy Naomi Kawase, Sofii Coppoli i Lynne Ramsay. Dysproporcja i męska dominacja irytują. Honor ratują twórcy, którzy kierują kamery na kobiece bohaterki. Niektórzy osiągają świetne efekty, jak François Ozon, inni - np. Siergiej Łoźnica - znacznie gorsze.
 • ​Alarm bombowy w Cannes

  ​Alarm bombowy w Cannes

  W sobotnie popołudnie na nowy film Michela Hazanaviciusa oczekiwał tłum, który nie mógł dostać się do festiwalowego pałacu. Na coraz większe opóźnienie ludzie reagowali spontanicznym buczeniem. Do czasu aż z pałacu wyszli pracownicy obsługi, którzy wyraźnymi znakami kazali zgromadzonym oddalić się od budynku. Co się wydarzyło? Kiedy razem z innymi dziennikarzami z Polski pytaliśmy o to przedstawicieli festiwalu, powiedzieli nam, że na sali znaleziono bezpańską torbę...
 • Cannes 2017: Pokaz przerwany przez buczącą widownię

  Cannes 2017: Pokaz przerwany przez buczącą widownię

  Światowa premiera wyprodukowanego przez Netflix filmu "Okja" została w piątek, 19 maja, przerwana po kilku minutach seansu na festiwalu filmowym w Cannes z powodu krzyków i gwizdów widowni. Po chwili film zaczęto wyświetlać od początku.
 • Cannes 2017: Rosja kontra uchodźcy z Syrii

  Cannes 2017: Rosja kontra uchodźcy z Syrii

  70. edycja festiwalu filmowego w Cannes wystartowała z kopyta. Na koszmarny obraz Arnauda Desplechina "Ismael's Ghost", który otworzył imprezę, lepiej spuścić zasłonę milczenia. Mam nadzieję, że poziom tegorocznego festiwalu wyznaczają pierwsze filmy konkursowe, a to by znaczyło, że mamy do czynienia z jedną z najmocniejszych edycji od lat.
 • Dramat "Ismael's Ghosts" otworzył 70. MFF w Cannes

  Dramat "Ismael's Ghosts" otworzył 70. MFF w Cannes

  70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes rozpoczął się w środę od pokazu "Ismael's Ghosts", dramatu w reżyserii Francuza Arnauda Desplechina. Cieniem na święcie kina kładzie się nadal spór o dopuszczone w tym roku do konkursu produkcje Netflixa.
 • Claudia Cardinale: Bella Italiana

  Claudia Cardinale: Bella Italiana

  W środę, 17 maja, początek festiwal filmowego w Cannes. Na plakacie, który promuje 70. edycję imprezy, widnieje zdjęcie ikony włoskiego kina Claudii Cardinale. Co miłośnicy kina powinni wiedzieć o tej kultowej aktorce?
 • Cannes 2017: "Ismael's Ghosts" na otwarcie

  Cannes 2017: "Ismael's Ghosts" na otwarcie

  "Ismael's Ghosts" uświetni prestiżową galę otwarcia rozpoczynającej się w środę, 17 maja, 70. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
 • Cannes 2017: Polskie akcenty

  Cannes 2017: Polskie akcenty

  Zrekonstruowany cyfrowo "Człowiek z żelaza", a także nowy film Romana Polańskiego "Prawdziwa historia" znalazły się w programie 70. festiwalu filmowego w Cannes, który rozpoczyna się w środę, 17 maja. Po raz kolejny żaden polski film nie startuje w konkursie o Złotą Palmę.
 • Rozpoczął się 69. festiwal filmowy w Cannes

  Rozpoczął się 69. festiwal filmowy w Cannes

  Jury w komplecie, gwiazdy na czerwonym dywanie i fetowany Woody Allen, który zainaugurował festiwal pokazem swojego najnowszego, 46. w karierze filmu "Cafe Society" - w Cannes rozpoczęło się w środę światowe święto kina. Walka o Złotą Palmę potrwa do 22 maja.

Zdjęcia - Festiwal Filmowy w Cannes (1)

 • muzyka.interia.pl
  Cheryl Cole przykuwa uwagę

Filmy - Festiwal Filmowy w Cannes (1)

 • To kino zachwyca świat. W kraju jest niedoceniane

  W tym roku do programu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zakwalifikowały się aż trzy rumuńskie filmy. To prawdziwy wyczyn dla tej niewielkiej kinematografii, która zdobywa coraz większy rozgłos na świecie, choć w swoim kraju wciąż jest niedoceniana. Ok kilku lat rumuńscy reżyserzy skupiają się na tematach związanych z przemianami społecznymi po upadku komunizmu. Chętnie podejmują dyskusje nad błędami, które zostały w tym okresie popełnione. - Zastanawiam się, czy my w ogóle znamy coś takiego, jak poczucie winy, ponieważ zazwyczaj uważamy, że winę ponoszą inni, nie my - mówi reżyser filmowy Cristian Mungiu. Cristian Mungiu zdobył Złotą Palmę w Cannes w 2007 roku za film "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", poruszający problem aborcji. Tym razem w głównym konkursie przedstawi "Maturę" - obraz pokazujący rozczarowanie dzisiejszą sytuacją w Rumunii.