Fakty - FC Barcelona

Synonimy:
Barca, Barcelona Blaugrana
Inne znaczenia:
brak

Filmy - FC Barcelona (8)

 • Barcelona w ogniu. Mieszkańcy protestują przeciw wyrokowi Sądu Najwyższego

  Zablokowane największe autostrady, przejścia graniczne i ulice miast. Zamknięte szkoły, uniwersytety, przedsiębiorstwa i odwołane loty - to bilans trwającego od północy, w Katalonii, jednodniowego strajku generalnego. Wstrzymanie produkcji i blokada regionu są odpowiedzią na poniedziałkowy wyrok Sądu Najwyższego skazującego na więzienie - od dziewięciu do 13 lat - polityków i działaczy społecznych, organizatorów nielegalnego, niepodległościowego referendum w Katalonii w 2017 roku.
 • Zamieszki w Katalonii w rocznicę referendum niepodległościowego

  w Barcelonie i Gironie obyły się manifestacje w pierwszą rocznicę referendum niepodległościowego w Katalonii. Demonstracje kończyły się starciami z policją. Podczas głosowania 1 października 2017 r. 90 procent wyborców opowiedziało się za oddzieleniem Katalonii od Hiszpanii. Jednak Trybunał Konstytucyjny wraz z hiszpańskim rządem uznały referendum za niezgodne z prawem. (RUPTLY/x-news)
 • „Wolność dla więźniów politycznych”. Katalończycy demonstrowali w Barcelonie

  W Katalonii odbyła się manifestacja w rocznicę zrywu, który doprowadził do referendum niepodległościowego w 2017 r. Uczestnicy zgromadzenia przypominali, że dziewięciu przywódców ruchu niepodległościowego w dalszym ciągu przebywa w hiszpańskich więzieniach. Demonstranci trzymali transparenty z hasłami „Wolność dla więźniów politycznych”, „Pomóżcie Katalonii, uratujcie Europę” oraz wielkie kajdanki z napisem „Hiszpańska demokracja”. Organizatorzy zapowiedzieli, że podobne manifestacje będą się odbywały w rocznicę referendum. (AP/x-news)
 • Barcelona: Policjant zastrzelił nożownika

  Hiszpańskie media informują, że funkcjonariusz katalońskiej policji zastrzelił nożownika, który wtargnął do komisariatu w Barcelonie, krzycząc "Allahu Akbar". Według mediów napastnikiem był 29-letni Algierczyk. Na razie nie podano więcej szczegółów zdarzenia.
 • Pierwsza rocznica ataku terrorystycznego w Barcelonie. Na La Rambli zginęło 16 osób

  W Barcelonie upamiętniono ofiary ataku terrorystycznego, który miał miejsce 17 sierpnia 2017 roku. Rok temu na promenadzie La Rambla 22-letni Marokańczyk wjechał ciężarówką w tłum ludzi. W zamachu terrorystów Państwa Islamskiego zginęło 16 osób, a ponad 140 zostało rannych. W uroczystościach wziął udział król Hiszpanii Filip VI. Jego wizycie towarzyszyły protesty zwolenników niepodległości Katalonii. Rok temu po ataku na promenadzie La Rambla, pięciu terrorystów zaatakowało przechodniów w Cambrils pod Barceloną. Zginęła jedna kobieta. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. (Associated Press/x-news)
 • Burmistrz Barcelony: Atak terrorystyczny nie wpłynął na turystykę

  Burmistrz Barcelony: Atak terrorystyczny nie wpłynął na turystykę.
 • Podwójny atak terrorystyczny w Hiszpanii

  W piątek nad ranem doszło do drugiego już, po zamachu w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Podobnie jak wcześniej, zamachowcy wjechali samochodem w grupę ludzi. Siedem osób, w tym policjant zostało rannych. Od kul policji zginęło pięciu napastników. W zamachu na ulicy La Rambla w pobliżu Placu Katalońskiego w Barcelonie zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych – poinformowali przedstawiciele policji.
 • Barcelona wstrząśnięta po ataku terrorystycznym

  Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta. "To był atak terrorystyczny" - informuje hiszpańska policja. W zamachu zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych - wynika z najnowszych danych. Zatrzymano już dwie osoby podejrzane o związek z atakiem, jak poinformowała katalońska policja, najprawdopodobniej żaden z nich nie jest kierowcą furgonetki. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.