fajerwerki

Synonimy:
fajerwerk,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fajerwerki (73)

 • Największy fajerwerk świata! Pocisk ważył tyle, co samochód

  Największy fajerwerk świata! Pocisk ważył tyle, co samochód

  Blisko 1200 kg i ponad 150 cm średnicy. Waga i wielkość "pocisku" - to chyba odpowiednie słowo - wystrzelonego w powietrze z okazji rozpoczęcia amerykańskiego festiwalu było nie tylko próbą pobicia rekordu Guinnessa. Było to przede wszystkim niesamowite widowisko
 • Ile wydamy na sylwestrowe fajerwerki?

  Ile wydamy na sylwestrowe fajerwerki?

  W tym roku przeciętny Kowalski chce przeznaczyć na sztuczne ognie ok. 131 zł. Zakup fajerwerków deklaruje 56 proc. Polaków - tak wynika z badania firmy Kantar przeprowadzonego dla Fundacji Pozytywne Emocje. Przed sylwestrową nocą Policja ostrzega - zachowajmy niezbędne środki ostrożności.
 • Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Według danych z 2018 roku Polska plasuje się na 4. miejscu światowych eksporterów pirotechniki. Wyprzedzją nas jedynie Chiny, Holandia i Niemcy. Z danych tych wynika, że importerzy w naszym kraju eksportują rocznie towar o wartości prawie 15,5 mln dolarów.
 • Fajerwerki. Niebezpieczna zabawa

  Fajerwerki. Niebezpieczna zabawa

  ​Co roku w sylwestrową noc w całej Europie na oddziały intensywnej terapii trafiają setki osób z obrażeniami od petard i fajerwerków. W Polsce przypadki te liczy się w dziesiątkach, choć przedstawiciele służb ratunkowych uważają, że może ich być znacznie więcej. Niestety, ofiarami zabaw pirotechnicznych bardzo często padają najmłodsi.
 • Niebezpieczne fajerwerki

  Niebezpieczne fajerwerki

  - Jeśli nie będziemy właściwie obchodzić się z fajerwerkami, mogą one spowodować oparzenia, utratę słuchu, wzroku, a nawet śmierć - podkreśla st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.
 • "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  Mimo mody na niestrzelanie sylwester to nadal czas żniw dla dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych. Rosną w siłę organizatorzy profesjonalnych pokazów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Policjanci kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków

  Policjanci kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed wadliwymi lub źle użytkowanymi fajerwerkami. W związku ze zbliżającym się Sylwestrem policjanci, a także przedstawiciele innych służb, kontrolują m.in. sklepy, magazyny i stragany, gdzie sprzedawane sią fajerwerki - poinformował w środę PAP Robert Opas z Komendy Głównej Policji. Za naruszenie zakazu używania fajerwerków wprowadzanego przez wojewodów policjant i strażnik miejski mogą nałożyć karę do 500 zł.
 • Deszcz spadających gwiazd na otwarcie igrzysk olimpijskich w 2020 r.

  Deszcz spadających gwiazd na otwarcie igrzysk olimpijskich w 2020 r.

  Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. mogą mieć najbardziej spektakularne otwarcie w historii tego typu imprez. Wszystko za sprawą startupu ALE Co., który zamierza przeprowadzić niesamowity pokaz pirotechniczny.
 • ​Włochy: W 850 miastach i miasteczkach zakaz fajerwerków w sylwestra

  ​Włochy: W 850 miastach i miasteczkach zakaz fajerwerków w sylwestra

  W 850 włoskich miastach i miasteczkach wprowadzono zakaz odpalania petard i fajerwerków w sylwestra. Nigdy wcześniej aż tyle miejscowości nie zareagowało w ten sposób na apele obrońców zwierząt, bo to oni głównie domagali się spokojnego powitania Nowego Roku.
 • Świnoujście: Wybuch na stoisku z fajerwerkami

  Świnoujście: Wybuch na stoisku z fajerwerkami

  Do wybuchu na stoisku z materiałami pirotechnicznymi doszło w Świnoujściu. Poszkodowane zostały trzy osoby, a dwie z nich trafiły do szpitala.

Filmy - Fajerwerki (11)

 • Odpalił fajerwerki w alejce, przez niego spłonął blok. Nowojorczyk usłyszał zarzuty

  Mieszkaniec Brooklyna został aresztowany po spowodowaniu pożaru w jednym z bloków. Mężczyzna nielegalnie odpalił fajerwerki w alejce, a jeden z wystrzelonych pocisków wleciał przez okno do jego własnego mieszkania. Sprawca został oskarżony o podpalenie. Do ugaszenia ognia zadysponowano 12 wozów oraz 60 strażaków.
 • Chłopiec zaopiekował się przestraszonym psem

  Tradycją 4 lipca w Stanach Zjednoczonych jest puszczanie fajerwerków, aby uczcić Dzień Niepodległości. Ten młody chłopiec widząc swojego przestraszonego psiaka, postanowił się nim zaopiekować i pomóc mu przetrwać obchody. Urocze.
 • Jak przygotować czworonogi na sylwestrowe fajerwerki?

  Wybuchy fajerwerków mogą spowodować długotrwałe lęki u naszego czworonoga. Głośne odgłosy kojarzą się psom z niebezpieczeństwem. Jak zadbać o naszego psiaka w czasie sylwestra? W studiu „Dzień Dobry TVN” behawiorysta Radosław Ekwiński opowiedział o sposobach na przygotowanie psa do sylwestrowych huków. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sprawdź zanim kupisz. Po czym poznać bezpieczne fajerwerki?

  Przed sylwestrem Polacy tłumnie odwiedzają punkty sprzedaży sztucznych ogni. Choć to na nich spoczywa odpowiedzialność przy ich odpalaniu, warto mieć pewność, że produkt sam w sobie będzie niezawodny. - Jeżeli wyrób spełnia wymagania przepisów prawnych, producent jest zobowiązany oznaczyć ten wyrób znakiem CE - tłumaczy Wojciech Dąbrowski z Polskiego Centrum Akredytacji. - Fabryki produkują fajerwerki wg naszych bardzo ściśle określonych wytycznych. Po uzyskaniu certyfikatów CE możemy spokojnie wprowadzać te produkty na polski rynek - mówi Grzegorz Rytel-Kuc, właściciel firmy handlującej fajerwerkami. Produkty leżące na jego półkach musiały przejść także przez kontrolę pod czujnym okiem ekspertów z Inspekcji Handlowej. - Sprawdzamy przede wszystkim oznakowanie tych wyrobów, ale także badamy wyroby organoleptycznie, korzystamy też z pomocy akredytowanych laboratoriów - mówi Renata Jezierska, zastępca kierownika Mazowieckiej Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej. (Agencja TVN/x-news)