fajerwerki

Synonimy:
fajerwerk,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fajerwerki (75)

 • Niemcy. Sklepy zapowiadają koniec ze sprzedażą fajerwerków

  Niemcy. Sklepy zapowiadają koniec ze sprzedażą fajerwerków

  Pierwsze supermarkety i sieci z materiałami budowlanymi zapowiedziały, że nie będą sprzedawać fajerwerków.
 • ​Pożar w magazynie fajerwerków. Przedwczesny sylwester w Rosji

  ​Pożar w magazynie fajerwerków. Przedwczesny sylwester w Rosji

  Niespodziewany pokaz fajerwerków mogli zobaczyć mieszkańcy Rostowa nad Donem, gdzie doszło do pożaru pawilonu, w którym znajdował się magazyn sztucznych ogni. Szczęśliwie w incydencie nikt nie zginął, a ogień został ugaszony przez ponad 400 strażaków.
 • Największy fajerwerk świata! Pocisk ważył tyle, co samochód

  Największy fajerwerk świata! Pocisk ważył tyle, co samochód

  Blisko 1200 kg i ponad 150 cm średnicy. Waga i wielkość "pocisku" - to chyba odpowiednie słowo - wystrzelonego w powietrze z okazji rozpoczęcia amerykańskiego festiwalu było nie tylko próbą pobicia rekordu Guinnessa. Było to przede wszystkim niesamowite widowisko
 • Ile wydamy na sylwestrowe fajerwerki?

  Ile wydamy na sylwestrowe fajerwerki?

  W tym roku przeciętny Kowalski chce przeznaczyć na sztuczne ognie ok. 131 zł. Zakup fajerwerków deklaruje 56 proc. Polaków - tak wynika z badania firmy Kantar przeprowadzonego dla Fundacji Pozytywne Emocje. Przed sylwestrową nocą Policja ostrzega - zachowajmy niezbędne środki ostrożności.
 • Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Według danych z 2018 roku Polska plasuje się na 4. miejscu światowych eksporterów pirotechniki. Wyprzedzją nas jedynie Chiny, Holandia i Niemcy. Z danych tych wynika, że importerzy w naszym kraju eksportują rocznie towar o wartości prawie 15,5 mln dolarów.
 • Fajerwerki. Niebezpieczna zabawa

  Fajerwerki. Niebezpieczna zabawa

  ​Co roku w sylwestrową noc w całej Europie na oddziały intensywnej terapii trafiają setki osób z obrażeniami od petard i fajerwerków. W Polsce przypadki te liczy się w dziesiątkach, choć przedstawiciele służb ratunkowych uważają, że może ich być znacznie więcej. Niestety, ofiarami zabaw pirotechnicznych bardzo często padają najmłodsi.
 • Niebezpieczne fajerwerki

  Niebezpieczne fajerwerki

  - Jeśli nie będziemy właściwie obchodzić się z fajerwerkami, mogą one spowodować oparzenia, utratę słuchu, wzroku, a nawet śmierć - podkreśla st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.
 • "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  "Rzeczpospolita": Z dymem fajerwerków puścimy pół miliarda złotych

  Mimo mody na niestrzelanie sylwester to nadal czas żniw dla dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych. Rosną w siłę organizatorzy profesjonalnych pokazów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Policjanci kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków

  Policjanci kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed wadliwymi lub źle użytkowanymi fajerwerkami. W związku ze zbliżającym się Sylwestrem policjanci, a także przedstawiciele innych służb, kontrolują m.in. sklepy, magazyny i stragany, gdzie sprzedawane sią fajerwerki - poinformował w środę PAP Robert Opas z Komendy Głównej Policji. Za naruszenie zakazu używania fajerwerków wprowadzanego przez wojewodów policjant i strażnik miejski mogą nałożyć karę do 500 zł.
 • Deszcz spadających gwiazd na otwarcie igrzysk olimpijskich w 2020 r.

  Deszcz spadających gwiazd na otwarcie igrzysk olimpijskich w 2020 r.

  Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. mogą mieć najbardziej spektakularne otwarcie w historii tego typu imprez. Wszystko za sprawą startupu ALE Co., który zamierza przeprowadzić niesamowity pokaz pirotechniczny.

Filmy - Fajerwerki (5)

 • Chłopiec zaopiekował się przestraszonym psem

  Tradycją 4 lipca w Stanach Zjednoczonych jest puszczanie fajerwerków, aby uczcić Dzień Niepodległości. Ten młody chłopiec widząc swojego przestraszonego psiaka, postanowił się nim zaopiekować i pomóc mu przetrwać obchody. Urocze.
 • Co się stanie, jeśli odpalisz 10 tys zimnych ogni naraz?

  Jeden odpalony zimny ogień wygląda pięknie. Jak zatem wyglądałoby 10 tys odpalonych zimnych ogni? Postanowił się o tym przekonać Yuriy Yaniv z Ukrainy. Efekt jego eksperymentu jest spektakularny! Tylko nie próbujcie powtarzać tego w domu!
 • Nie tylko dzieci nie powinny bawić się ogniem...

  Nie tylko dzieci nie powinny bawić się z ogniem i fajerwerkami. Powyższy przykład wskazuje na to, że także niektórzy dorośli powinni trzymać się z daleka od takich niebezpiecznych rzeczy. Kilku imprezowiczów gasząc zimne ognie, zdemolowało całą kuchnię i kilka ręczników. Nic dziwnego, że dziewczyna jednego z nich wpadła w szał.