Facebook'

Artykuły - Facebook' (95)

 • Facebook został ukarany grzywną

  Facebook został ukarany grzywną

  Facebook został ukarany przez Komisję Europejską grzywną w wysokości 110 milionów euro. Bruksela zarzuca popularnemu portalowi społecznościowemu przekazywanie błędnych informacji na temat przejęcia komunikatora WhatsApp.
 • Facebook po pierwszym kwartale ma blisko 2 mld użytkowników i ponad 3 mld dol. zysku

  Facebook po pierwszym kwartale ma blisko 2 mld użytkowników i ponad 3 mld dol. zysku

  Zyski amerykańskiego serwisu Facebook przekroczyły w pierwszym kwartale 2017 r. 3 mld dol., a liczba użytkowników, którzy korzystają z serwisu co miesiąc, wzrosła do 1,94 mld - wynika z danych opublikowanych przez firmę.
 • UOKiK: Postępowanie ws. Facebooka

  UOKiK: Postępowanie ws. Facebooka

  Czy zasady zbierania i udostępniania danych użytkowników stosowane przez Facebook Ireland mogą naruszać prawa konsumentów? UOKiK wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
 • Polsat ofiarą piractwa - TV z Facebooka wyprze platformy?

  Polsat ofiarą piractwa - TV z Facebooka wyprze platformy?

  Cyfrowy Polsat idzie na wojnę z internetowymi piratami! 37. edycję Gali KSW z walką Pawła "Popka" Mikołajuwa z Mariuszem "Pudzianem" Pudzianowskim można było obejrzeć dzięki usłudze pay-per-view za 39 zł (w przypadku niektórych dostawców nawet 50 zł). Na krótko przed walką wieczoru na Facebooku pojawiły się jednak nielegalne relacje na żywo. Z najpopularniejszej korzystało aż 250 tysięcy osób, co dla Polsatu oznacza prawie 8 mln zł strat. Nie była to jedyna tego rodzaju transmisja. Pozostałe oglądało od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób. Portale społecznościowe mocno nadszarpują dziennikarstwo. Czy lada moment będą podobnym źródłem kłopotów platform cyfrowych?
 • Polskie służby przegrywają z Facebookiem i Google'em. Giganci nie udostępniają im danych klientów

  Polskie służby przegrywają z Facebookiem i Google'em. Giganci nie udostępniają im danych klientów

  Ledwie co trzeci wniosek o udostępnienie informacji o internautach z naszego kraju jest pozytywnie rozpatrywany przez technologicznych gigantów. O 1071 osób zapytały Facebooka polskie służby w 2015 r. Portal Marka Zuckerberga zgodził się ujawnić dane 395 osób.
 • Raport Interaktywnie.com: Media Społecznościowe 2016

  Raport Interaktywnie.com: Media Społecznościowe 2016

  Facebook, mimo że raz po raz odsyłany jest do lamusa, ciągle ma się doskonale, stanowiąc dla wielu marketerów serwis pierwszego wyboru. Ale konkurencja nie śpi. Twitter, choć boryka się z wewnętrznymi problemami, kryje w sobie wciąż nieodkryty potencjał merketingowy, LinkedIn to wymarzone miejsce dla komunikacji B2B, a Snapchat... Ten rzeczywiście dla polskich marek pozostaje póki co ciekawostką, ale ciekawostką z ogromnymi aspiracjami.
 • Facebook na cenzurowanym. UOKiK i GIODO biorą pod lupę portal Marka Zuckenberga

  Facebook na cenzurowanym. UOKiK i GIODO biorą pod lupę portal Marka Zuckenberga

  Nadużywanie pozycji dominującej, naruszanie zbiorowych interesów konsumentów, zastrzeżenia co do przestrzegania prawa do prywatności - to zaledwie wierzchołek góry lodowej, do której niebezpiecznie zbliża się okręt Marka Zuckerberga.
 • Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Nowa polityka cookies kalifornijskiego giganta niepokoi i ekspertów, i zwykłych internautów. Chodzi o to, że firma zaczyna śledzić ruch w internecie już nie tylko swoich użytkowników, lecz także niemal wszystkich bywalców sieci.
 • Microsoft i Facebook położą transatlantycki kabel

  Microsoft i Facebook położą transatlantycki kabel

  Kabel o długości 4100 mil (6600 km) zostanie położony na dnie Atlantyku i połączy Amerykę z Europą. Mieć będzie przepustowość 160 terabitów na sekundę i posłuży do udoskonalenia szybkich połączeń internetowych.
 • Wyniki Facebooka zaskoczyły wszystkich

  Wyniki Facebooka zaskoczyły wszystkich

  Zysk netto Facebooka na akcję w pierwszym kwartale 2016 roku wyniósł 77 centów, wobec oczekiwanych przez rynek 62 centów. Przychody spółki wyniosły w tym okresie 5,38 mld USD, a analitycy szacowali je na 5,26 mld USD.