fabryka

Synonimy:
fabryki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fabryka (1206)

Filmy - Fabryka (12)

 • Ogromny waran z Komodo atrakcją w fabryce

  Nietypowy widok zaskoczył pracowników jednej z australijskich firm. W ich zakładzie pojawił się ogromny waran z Komodo. Wszystko za sprawą lokalnego parku gadów, który do zważenia zwierzęcia potrzebował wagi przemysłowej i postanowił skorzystać z pomocy miejscowego przedsiębiorstwa. Kraken to młody siedmioletni waran, który waży 35,5 kg i mierzy 2,22 m długości. (STORYFUL/x-news)
 • Amerykanie zbombardowali fabrykę broni chemicznej opanowaną przez IS

  Amerykańskie lotnictwo zniszczyło fabrykę broni chemicznej należącą do tzw. Państwa Islamskiego. Taką informację przekazał dowódca amerykańskich sił lotniczych na Bliskim Wschodzie Jeffrey Harrigian.
 • Nestle inwestuje pod Wrocławiem

  Ponad 450 mln zł zainwestuje w Polsce szwajcarski koncern spożywczy Nestlé. W Nowej Wsi pod Wrocławiem ruszyła wybudowana przez firmę fabryka karmy dla zwierząt. Pracę w niej dostało już ponad 250 osób. Komentuje Giorgio Vesprini, szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce.
 • Obrzydliwość! To Chińczycy robią z ludzkimi włosami

  Tony ludzkich włosów gotują się w olbrzymich kadziach... Po dezynfekcji, która wygląda dość odpychająco, są farbowane i czesane. Powstaną z nich peruki, treski i pasma do przedłużania włosów. Tak wygląda każdy dzień w chińskich zakładach produkujących wyroby z ludzkich włosów. Państwo Środka jest światowym liderem, jeśli chodzi o ich eksport. Zaopatruje rynki w Ameryce, Europie i Afryce. Na włosach można zbić w Chinach prawdziwą fortunę - stąd też przez biznesmenów działających w tej branży są one nazywane "czarnym złotem".