Ewa Wiśniewska

Artykuły - Ewa Wiśniewska (8)

 • Ewa Wiśniewska z Nagrodą im. Ireny Solskiej

  Ewa Wiśniewska z Nagrodą im. Ireny Solskiej

  Ewa Wiśniewska została laureatką Nagrody im. Ireny Solskiej ustanowionej przez polską sekcję AICT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych). Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 4 grudnia, w siedzibie Związku Artystów Scen Polskich.
 • Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska: Siostry i rywalki

  Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska: Siostry i rywalki

  "Mamy podobny głos i... to chyba tyle” – przyznaje Ewa Wiśniewska, siostra Małgorzaty Niemirskiej. Obie aktorki przez wiele lat za sobą nie przepadały.
 • 75. urodziny Ewy Wiśniewskiej

  75. urodziny Ewy Wiśniewskiej

  Aktorka teatralna i filmowa Ewa Wiśniewska skończyła we wtorek, 25 kwietnia, 75 lat. Znana m.in. z serialu "Doktor Ewa" oraz filmów "Ogniem i mieczem", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek.
 • Ewa Wiśniewska: Nie interesowali mnie przystojni mężczyźni

  Ewa Wiśniewska: Nie interesowali mnie przystojni mężczyźni

  Spotykamy się we Flora Caffe, uroczej restauracji w warszawskim ogrodzie botanicznym. Ewa Wiśniewska traktuje to miejsce jak drugi dom, w którym można ogrzać się ciepłą herbatą, zjeść pyszny obiad czy uciąć krótką pogawędkę z personelem. Tu czas płynie swoim własnym niespiesznym rytmem.Czy w pani rodzinnym domu panowała żelazna dyscyplina, czy raczej pełna swoboda?Ewa Wiśniewska: - Obowiązywał rygor pruski. Rodzice trzymali mnie na dość krótkiej smyczy, bo b
 • Ewa Wiśniewska nagrodzona w Chinach za "Piątą porę roku"

  Ewa Wiśniewska nagrodzona w Chinach za "Piątą porę roku"

  Ewa Wiśniewska, odtwórczyni głównej roli w filmie Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku", otrzymała nagrodę dla najlepszego aktora na 22. festiwalu filmowym Golden Rooster and Hundred Flowers w Chinach - poinformowało w piątek Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
 • Ewa Wiśniewska kończy 70 lat

  Ewa Wiśniewska kończy 70 lat

  Ewa Wiśniewska, znana z serialu "Doktor Ewa" oraz filmów "Cudzoziemka" i "Ogniem i mieczem", aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, kończy w środę, 25 kwietnia, 70 lat.
 • Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

  Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

  Trwają zdjęcia do nowego filmu Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku". Obraz opowiada o niespodziewanej miłości dojrzałych kochanków. W głównych rolach Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.

Zdjęcia - Ewa Wiśniewska (10)

 • film.interia.pl
  "Po sezonie": Leon Niemczyk i trzy kobiety
 • film.interia.pl
  Ewa Wiśniewska: Nie zabiegała o popularność
 • film.interia.pl
  Ewa Wiśniewska: Nie zabiegała o popularność
 • film.interia.pl
  Ewa Wiśniewska: Nie zabiegała o popularność
 • film.interia.pl
  Ewa Wiśniewska: Nie zabiegała o popularność
 • film.interia.pl
  Ewa Wiśniewska: Nie zabiegała o popularność

Filmy - Ewa Wiśniewska (4)

 • Łukasz Simlat w nowym filmie Piekorz

  Najnowszy film Magdaleny Piekorz „Zbliżenia” opowiada o trudnej relacji dorosłej kobiety z nadopiekuńczą matką. Mimo że każde spotkanie kobiet kończy się awanturą, bohaterki nie potrafią bez siebie żyć. Łukasz Simlat wciela się w rolę męża głównej bohaterki, a Ewa Wiśniewska gra nadopiekuńczą matkę.
 • "Piąta pora roku"

  Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia... Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka.
 • "Piąta pora roku" (fragment filmu)

  Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby... Zobacz fragment filmu "Piąta pora roku".
 • To nie jest film dla młodzieży?

  "Piąta pora roku" to najnowszy film Jerzego Domaradzkiego. To film o dojrzałej miłości dojrzałych ludzi. W rolach głównych zobaczymy Ewę Wiśniewską i Mariana Dziędziela.