europoseł

Synonimy:
europarlamentarzysta, europarlamentarzyści
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Europoseł (234)

Filmy - Europoseł (10)

 • Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE

  Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą, ale zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców. Alarmują oni, że z powodu nowych regulacji utratą pracy zagrożonych jest kilkaset tysięcy osób co roku korzystających z tej formy zatrudnienia, a polski rynek może niemal całkowicie zniknąć. – Trwają prace nad ustawą w myśl dyrektywy 96/71/WE o delegowaniu pracowników, która ma wejść w życie w maju 2016 roku. Na dobrą sprawę będzie to oznaczać, że w Polsce praktycznie nie będzie się opłacało delegować pracowników – mówi agencji informacyjnej Newseria Jarosław Adamkiewicz, prezes zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Dziś Polska jest europejskim liderem w zakresie delegowania pracowników. W 2014 roku ZUS wydał ponad 425 tys. poświadczeń ubezpieczenia społecznego dla delegowanych pracowników. Zatrudnienie na podstawie modelu pracy naprzemiennej w dwóch krajach jednocześnie systematycznie rośnie. Pracodawcom opłaca się zatrudniać pracowników częściowo w Polsce, częściowo w kraju docelowym ze względu na sposób odprowadzania składek – w myśl przepisów polskiego prawa.
 • To oni wydają unijne pieniądze

  Parlament Europejski to jedyna instytucja w Unii, której członkowie są wybierani w wyborach bezpośrednich. Głównym zadaniem członków Parlamentu jest tworzenie i nowelizacja prawa unijnego. Zobaczcie, jak pracują i czym dokładnie zajmują się eurodeputowani. 25 maja Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli w Unii Europejskiej.
 • Michał Kamiński: To może być największy skandal polityczny IV RP

  "Roman Giertych sugeruje, że w czasie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło ojca Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian miał nie domagać się zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej" - mówi Michał Kamiński w Przesłuchaniu w RMF FM.
 • EuroparlTV: Europosłowie kontra operatorzy

  Koszty rozmów i wiadomości tekstowych w roamingu, a także opłaty z tytułu transmisji danych, są zdecydowanie zbyt wysokie - uważają eurodeputowani. Ale operatorzy tak łatwo nie ustąpią...