europarlament

Artykuły - Europarlament (30)

 • ​Europosłowie chcą, by w jedzeniu dla niemowląt było mniej cukru

  ​Europosłowie chcą, by w jedzeniu dla niemowląt było mniej cukru

  Europosłowie chcą doprowadzić do ograniczenia zawartości cukru w jedzeniu dla niemowląt, aby skuteczniej walczyć z otyłością wśród dzieci. Domagają się zmiany przepisów, które dopuszczały trzy razy większą zawartość cukru w tych produktach, niż zaleca WHO.
 • Raport Zielonych: IKEA unikała płacenia podatków

  Raport Zielonych: IKEA unikała płacenia podatków

  W ciągu sześciu ostatnich lat IKEA unikała płacenia podatków w Europie. Tak wynika z raportu przygotowanego dla frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim. Według komunikatu parlamentarnej grupy, chodzi o około miliard euro. Deputowani oczekują reakcji Komisji Europejskiej.
 • RMF24: Nie będzie debaty w europarlamencie o stanie demokracji w Polsce

  RMF24: Nie będzie debaty w europarlamencie o stanie demokracji w Polsce

  Eurodeputowani PO zmienili zdanie: nie chcą już debaty w europarlamencie o stanie demokracji w Polsce. Jak stwierdził w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską-Borginon szef polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej Jan Olbrycht, pomysł zorganizowania takiej debaty wyszedł nie od nich, ale od niemieckiego eurodeputowanego i szefa EPL Manfreda Webera. Wieczorem były szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna poinformował, że Weber wycofa swój wniosek w tej sprawie.
 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  Dziesięć godzin. Tyle oficjalnie trwała w lipcu stara kadencja europarlamentu. Mimo to odchodzącym europosłom należy się pełne miesięczne uposażenie. To ponad 33 tys. zł. A niektórzy zgarną jeszcze więcej.
 • Adamek: Musimy odbudować polski sport!

  Adamek: Musimy odbudować polski sport!

  - Odwiedzam kluby na Śląsku, rozmawiam z chłopakami i okazuje się, że oni nie mają gdzie trenować. Gymy są zamykane. Tak dłużej nie może być! Bez polskiego przemysłu, nie będzie silnego sportu - podkreśla kandydat na europosła i ciągle aktywny bokser Tomasz Adamek.
 • Sondaż: PO prowadzi w wyborach do europarlamentu

  Sondaż: PO prowadzi w wyborach do europarlamentu

  ​Platforma Obywatelska prowadzi w sondażu przez wyborami do Parlamentu Europejskiego. Według sondażu, przeprowadzonego przez TNS Polska dla telewizyjnych Wiadomości, Platforma zdobyłaby 26 procent głosów i 18 mandatów w europarlamencie a Prawo i Sprawiedliwość 25 procent głosów i 17 mandatów.
 • Jak się dorobić na mandacie europosła?

  Jak się dorobić na mandacie europosła?

  "Wyciskanie brukselki" - tym określeniem do tej pory polskie władze żartobliwie nazywały korzystanie z unijnych funduszy. W przeddzień eurowyborów prawda jednak wychodzi na jaw - "brukselkę wyciskają" też posłowie do Parlamentu Europejskiego, choć mówić o tym zbytnio nie chcą. Jeden się zdecydował i wszystko opisał w książce.
 • Polacy wśród najlepszych europosłów 2013 r.

  Polacy wśród najlepszych europosłów 2013 r.

  Dwoje eurodeputowanych PO - Róża Thun i Jan Olbrycht - znalazło się w gronie najlepszych europosłów 2013 roku magazynu "The Parliament". Wśród nominowanych byli także Lidia Geringer de Oedenberg (SLD) i Konrad Szymański (PiS).
 • Eurosceptycy ruszają na podbój nowego europarlamentu

  Eurosceptycy ruszają na podbój nowego europarlamentu

  W zaplanowanych na koniec maja wyborach europejskich partie populistyczne i eurosceptyczne zdobędą około 27 proc. mandatów - prognozuje Simon Hix, profesor z London School of Economics and Political Science. Z tym, że w nowym europarlamencie reprezentacja partii skrajnych będzie znacznie liczniejsza niż obecnie, zgadzają się także polscy europosłowie.
 • RMF24: Skandal w Europarlamencie. Historia niczym afera Rywina

  RMF24: Skandal w Europarlamencie. Historia niczym afera Rywina

  Jedno słowo w tajemniczy sposób usunięte z tekstu rezolucji w sprawie sankcji dla władz Ukrainy, zmienia całkowicie przesłanie unijnego dokumentu. W porę reaguje kilku polskich europosłów i okazuje się, że zawinił... tłumacz.

Filmy - Europarlament (21)

 • Janusz Lewandowski: To jest nonsensowna decyzja

  - To jest nonsensowna decyzja i ruina wizerunkowa, bo wygląda jakbyśmy mieli coś do ukrycia - tak decyzję o nieprzystąpieniu Polski do Prokuratury Europejskiej skomentował europoseł PO Janusz Lewandowski. Były unijny komisarz ds. budżetu w rozmowie z Interią ostrzegł również, że wypłata Polsce zaliczki z Funduszu Odbudowy może się opóźnić. Mówiąc o działaniach KO w procesie ratyfikacji Funduszu przyznał, że "zła passa trwa i zakończyła się porażką w Senacie".
 • "Polacy za granicą": W Brukseli obraduje Parlament Europejski, a po godzinach...

  Na ścianie budynku Parlamentu Europejskiego jest polski akcent, a jest nim tablica upamiętniająca Solidarność. Po ciekawostkach związanych z tym miejscem oprowadza nas Kuba, który pracuje w Belgii jako informatyk. Na koniec zabierze nas w miejsce, które uwielbiają europosłowie "po godzinach".Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • "Studio Europa”, odc. 5. Ulrike Trebesius i Jerzy Buzek

  O gazociągu Nords Steam 2, otwarciu niemieckiej fabryki pod Moskwą oraz przyszłości Parlamentu Europejskiego w kolejnym odcinku „Studio Europa” rozmawiają Jerzy Buzek, europoseł frakcji EPL oraz Ulrike Trebesius, europosłanka frakcji EKR. „Studio Europa” to wspólny program Interii i Deutsche Welle realizowany w Brukseli. Program prowadzą Agnieszka Waś-Turecka (Interia) i Jowita Kiwnik Pargana (Deutsche Welle).
 • „Studio Europa”, odc. 2. Dariusz Rosati i Bernd Lucke

  Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Studio Europa”, realizowanego wspólnie przez Interię i Deutsche Welle. W polsko-niemieckiej debacie udział wzięli: Dariusz Rosati i Bernd Lucke. Program prowadzą Agnieszka Waś-Turecka (Interia) i Jowita Kiwnik Pargana (Deutsche Welle).