etanol

Artykuły - Etanol (3)

 • Chiny produkują alkohol z węgla kamiennego

  Chiny produkują alkohol z węgla kamiennego

  W Chinach stworzono pierwszą na świecie linię produkcyjną wytwarzającą etanol z węgla kamiennego. Proces jest wyjątkowo stabilny i wydajny.
 • Nissan stworzył etanolowe ogniwa paliwowe

  Nissan stworzył etanolowe ogniwa paliwowe

  Japoński koncern motoryzacyjny Nissan opracował nową jednostkę napędową wykorzystującą etanolowe ogniwa paliwowe zamiast wodorowych. Zdaniem producenta takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze, ale także bezpieczniejsze i przyjaźniejsze dla użytkownika.
 • Etanol jest temu winny

  Etanol jest temu winny

  Ostro ostatnio atakowany jest etanol wyrabiany z kukurydzy. Oskarża się go o zwyżkę cen żywności. Zwiększające się ceny kukurydzy uderzają w zboża, ryż i inne produkty żywnościowe.

Filmy - Etanol (1)

 • Szok! Nawet tak mała ilość alkoholu szkodzi sercu?!

  "Mała ilość alkoholu" - to pojęcie względne. Jednak specjaliści z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej określili ją precyzyjnie: to od 12 do 25 jednostek alkoholu na tydzień, przy czym "jednostka" to około 8 gramów czystego etanolu. Ale to nie koniec. Zdaniem naukowców, nawet takie spożycie alkoholu szkodzi naszym naczyniom krwionośnym i sercu. - Morał, jaki płynie z tych badań, jest następujący: im mniej alkoholu, tym lepiej - mówi dr Juan Pablo Cass. Odkrycia brytyjskich naukowców znajdują potwierdzenie w badaniach ich kolegów z Pensylwanii. Jedni i drudzy podkreślają, że ograniczenie alkoholu – nawet przez osoby pijące sporadycznie – przyczynia się do poprawy kondycji całego układu sercowo-naczyniowego.