ES-System SA

Artykuły - ES-System SA (161)

 • ES-SYSTEM oświetlił fabrykę wyrobów czekoladowych Wawel SA

  ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zrealizowała projekt oświetlenia nowego zakładu produkcyjnego firmy Wawel SA w Dobczycach. Wszystkie oprawy wykorzystane przy realizacji projektu są oparte na technologii LED, która gwarantuje niski koszt zużycia energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań oświetleniowych firmy ES-SYSTEM, fabryka Wawel zredukuje rocznie zużycie energii ok. 40 proc. To już kolejny projekt oświetlenia w zakładach przemysłowych zrealizowany w ostatnich latach dla spółki Wawel.
 • ES-SYSTEM: Wyniki w 2016 roku pod wpływem dekoniunktury w kraju

  - Jednoprocentowy spadek sprzedaży w całym 2016 roku do poziomu 182,1 mln zł to pochodna spowolnienia koniunktury budowlanej w Polsce, co wpłynęło negatywnie na sprzedaż w kraju. W omawianym okresie sprzedaż zagraniczna wzrosła o 9,3 proc. rok do roku. W samym IV kwartale 2016 roku przyśpieszyliśmy tempo wzrostu przychodów i zanotowaliśmy wzrost zysków w kraju. To dobry prognostyk na 2017 rok - mówi Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-SYSTEM SA.
 • ZWZA ES-SYSTEM przyjęło uchwało o wypłacie 10,72 mln zł dywidendy

  19 maja 2016 r. ZWZA ES-SYSTEM podjęło decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 10,72 mln zł, czyli 0,25 zł na akcję. Walne zgromadzenie spółki podtrzymało propozycję zarządu i rady nadzorczej. ES-SYSTEM jest spółką dywidendową, która od 2009 r. co roku wypłaca dywidendę dla akcjonariuszy.
 • ES-SYSTEM oświetli Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

  ES-SYSTEM (GPW: ESS), czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, rozpoczęła dostawy opraw oświetleniowych dla Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Umowa o wartości ponad 3,5 mln zł netto zostanie zrealizowana do grudnia 2014 roku. Zleceniodawcą jest firma Elektromontaż Rzeszów SA.
 • Es-System realizuje oświetlenie warszawskich biurowców za ponad 5,4 mln zł

  Es-System, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, realizuje dostawy oświetlenia dla największych inwestycji biurowych w Warszawie. Wartość tych kontraktów wynosi ponad 5,4 mln zł netto.
 • Grupa ES-System opublikowała wyniki

  Przychody ze sprzedaży Grupy ES-System w III kwartale 2013 roku wyniosły 42 mln zł (spadek o 4,02 proc. r/r). Narastająco w I-III kwartale 2013 roku przychody Grupy były niższe o 2,87 proc. r/r i wyniosły 112,99 mln zł głównie z powodu przesunięć na rynku krajowym i zagranicznym oraz spowolnienia na wybranych rynkach UE.
 • ES-SYSTEM oświetli Centrum Kongresowe w Krakowie

  ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, podpisała umowę na dostawę oświetlenia dla Centrum Kongresowego ICE, powstającego przy rondzie Grunwaldzkim w Krakowie. Realizacja umowy o wartości 5,5 mln zł netto rozpocznie się w sierpniu br., a zakończy w kwietniu 2014 r. Zleceniodawcą jest firma Budimex.
 • ES-System oświetli halę widowiskowo-sportową w Krakowie

  ES-System, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, rozpoczęła dostawy opraw oświetleniowych dla hali widowiskowo-sportowej w Krakowie (Czyżyny). Umowa o wartości 1,7 mln zł netto zostanie zrealizowana do końca czerwca br. Zleceniodawcą jest firma Asseco Poland SA.
 • ES-SYSTEM oświetli Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

  ES-SYSTEM (GPW: ESS), polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, rozpoczęła dostawy opraw oświetleniowych do nowego budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej. Umowa o wartości 1,6 mln zł netto zostanie zrealizowana do końca marca br. Zleceniodawcą jest firma Skanska SA z siedzibą w Warszawie.
 • Terminy publikacji raportów okresowych w 2013 roku

  Raport bieżący nr 1/2013Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd ES-SYSTEM S.A. podaje do wiadomości daty publikacji raportów okresowych w 2013 roku. Jednostkowy raport roczny za 2012 r. - 20 marca 2013 r. Skonsolidowany raport roczny za 2012 r. - 20 marca 2013 r. Rozszerzone skonsolidowane raporty kwartalne: I kwartał 2013 - 13 maja 2013 r. III kwartał 2013 - 08 listopada 2013 r. Rozszerzony skonsolidowany raport pół