Energa

Synonimy:
Energa-Operator,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Energa (331)

 • Pandemia odciśnie piętno na wynikach Energi

  Pandemia odciśnie piętno na wynikach Energi

  Pandemia koronawirusa przekłada się na wyniki Energi. Spółka obserwuje spadek wolumenu sprzedaży i dystrybucji energii. Wyzwaniem w tym roku są też zbyt niskie zdaniem rynkowych graczy taryfy. W segmencie OZE problemem mogą być gorsze warunki hydrologiczne związane ze spodziewaną suszą. Ale z drugiej strony spółka uruchomi dodatkową produkcję z nowej farmy wiatrowej Przykona.
 • Budowa elektrowni Ostrołęka: Decyzja Orlenu oznacza upadek ostatniego węglowego pomnika

  Budowa elektrowni Ostrołęka: Decyzja Orlenu oznacza upadek ostatniego węglowego pomnika

  Nowy blok gazowy byłby tańszy, bardziej ekologiczny i elastyczny w bilansowaniu energii z OZE.
 • Orlen zapłaci więcej za Energę

  Orlen zapłaci więcej za Energę

  PKN Orlen podwyższy cenę za akcję Energi z 7 zł do 8,35 zł. Wezwanie na 100 proc. papierów energetycznej firmy kończy się 22 kwietnia.
 • Orlen wydłuża termin przyjmowania zapisów w wezwaniu na Energę

  Orlen wydłuża termin przyjmowania zapisów w wezwaniu na Energę

  ​Zarząd Orlenu podjął decyzję o wydłużeniu do dnia 22 kwietnia br. terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez Energę - poinformował w komunikacie Orlen.
 • Energa i Enea zawieszają finansowanie budowy nowego bloku węglowego w Ostrołęce

  Energa i Enea zawieszają finansowanie budowy nowego bloku węglowego w Ostrołęce

  ​W czwartek Energa oraz Enea zawarły porozumienie, zgodnie z którym zawiesiły finansowanie projektu budowy nowego bloku węglowego w elektrowni Ostrołęka - poinformowała Energa w komunikacie giełdowym. Nowy blok miał mieć moc ok. 1000 MW.
 • W branży fotowoltaicznej coraz goręcej

  W branży fotowoltaicznej coraz goręcej

  Wygląda na to, że Polacy przekonali się do fotowoltaiki. Inwestycje cieszą się poparciem rządu i rosną w szybkim tempie, szybszym, niż pierwotnie zakładano. To najszybciej rozwijający się sektor OZE w Polsce. W tym roku moc instalacji słonecznych w kraju ma wynieść 1,5 GW. W najbliższych 2-3 latach rozegra się walka o krajowy rynek wielkoskalowych projektów PV.
 • Energa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami

  Energa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami

  Energa ostrzega klientów przed otwieraniem załączników w mailach, informujących o rzekomo nierozliczonych płatnościach. Energa podkreśla, że to próba podszywania się pod spółki z jej Grupy Kapitałowej.
 • Rozpoczął się proces sprzedaży wybranych aktywów Energi Kogeneracji i Energi Ciepła Kaliskiego

  Rozpoczął się proces sprzedaży przez Grupę Energa wybranych aktywów ciepłowniczych zarządzanych przez spółki Energa Kogeneracja sp. z o.o. i Energa Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. Ma on na celu pozyskanie dla aktywów ciepłowniczych inwestora, który będzie kontynuował rozwój spółek na rynkach lokalnych.
 • PKN Orlen ogłosił wezwanie na akcje Energi

  PKN Orlen ogłosił wezwanie na akcje Energi

  PKN Orlen wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Energi po 7 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. Jednym z warunków wezwania jest złożenie zapisów na sprzedaż akcji uprawniających do co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów. Jak podano, Orlen chce stworzyć zintegrowany koncern typu multi-utility. Inwestorzy giełdowi zareagowali wyprzedażą akcji Orlenu (na otwarciu notowań kurs akcji spadał ok. 10 proc., później spadki zmalały do ok. 5 proc. ).
 • Energa na plusie w aukcjach rynku mocy

  W dniach 15 listopada i 5 grudnia br. miały miejsce aukcje główne rynku mocy. Grupa Energa zakontraktowała w trakcie pierwszej aukcji 977 MW, a podczas drugiej 240 MW obowiązku mocowego . Cena zamknięcia pierwszej aukcji rynku mocy wyniosła 240,32 zł/kW/rok, a drugiej 198,00 zł/kW/rok. Przedstawiciele Grupy Energa pozytywnie oceniają wyniki aukcji.

Filmy - Energa (2)

 • Energa musi zainwestować w 2,5 mln inteligentnych liczników

  Lawinowy wzrost liczby osób inwestujących w odnawialne źródła energii ma przynieść zielona ustawa. Dzięki zniesieniu barier w przyłączaniu małych wiatraków czy paneli fotowoltaicznych do sieci dystrybucyjnej, a także finansowemu wsparciu, niemal każdy właściciel domu będzie mógł mieć własne źródło energii i na nim zarobić. To sprawia, że dostawcy prądu już dziś muszą przygotowywać się do zarządzania siecią, by nie doszło np. do przerw w dostawach prądu. Stąd konieczność wprowadzania tzw. inteligentnych liczników. - Wszystko zależy od poziomu wsparcia, które będzie zapisane w ostatecznej wersji ustawy, a z drugiej strony od tego, jak szybko spadać będzie cena technologii - fotowoltaiki czy małych wiatraków - która będzie służyła nam do produkcji energii z tego typu źródeł - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Rafał Czyżewski, prezes Energa Operator.
 • Polska stawia na energooszczędność

  Polska postawiła przed sobą cele ambitniejsze niż cała Unia Europejska: do 2020 roku chce zainstalować inteligentne liczniki u wszystkich odbiorców. Dyrektywa unijna mówi o obowiązku zamontowania 80 procent mierników do tego czasu. Liczniki zapewniają zarówno odbiorcy, jak i dostawcy informacje o bieżącym zużyciu energii. – Polski cel jest cel zbyt daleko idący i trudny do zrealizowania, bo mamy mało czasu, aby jako cała branża w sposób odpowiedni, do tego się przygotować – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Rafał Czyżewski, prezes Energa Operator, spółki, która jest najbardziej zaawansowana we wprowadzaniu tego systemu.