Enea SA

Artykuły - Enea SA (289)

 • Enea ostrzega przed fałszywymi SMS-ami i mailami

  Enea ostrzega przed fałszywymi SMS-ami i mailami

  Spółka energetyczna Enea ostrzega klientów przed fałszywymi SMS-ami i mailami. Jak podkreśliła, w ostatnich dniach jej służby wykryły nasilone próby phishingu - bezprawnego podszywania się pod firmę.
 • Astoria Bydgoszcz kolejny rok walczy o sukcesy z energią od Enei

  Enea przedłużyła o kolejny rok współpracę z bydgoskim klubem koszykarskim. W trakcie czwartkowej konferencji prasowej podsumowano ubiegły rok, będący zarazem pierwszym rokiem współpracy ze sponsorem tytularnym drużyny Enea Astoria Bydgoszcz oraz ogłoszono informację o przedłużeniu umowy z Eneą. Tego samego dnia przedstawiciele Enei odebrali także Złoty Laur Mecenasa Bydgoskiego Sportu.
 • Enea uruchomiła internetowy czat dla klientów

  Enea uruchomiła dla swoich klientów czat z konsultantem. Można z niego skorzystać, odwiedzając stronę internetową www.enea.pl. Firma od dłuższego czasu konsekwentnie wprowadza nowoczesne narzędzia komunikacji z klientami. Internetowy czat, obok infolinii i elektronicznego Biura Obsługi Klienta, jest kolejną formą wygodnego kontaktu z Eneą. Za jego pośrednictwem można szybko zadać konsultantowi pytania, sprawdzić stan faktury i historię płatności, podać stan licznika, czy też skontaktować się z Eneą w innych sprawach związanych z obsługą klienta.
 • Enea Połaniec - nowa spółka Grupy Enea

  Enea Elektrownia Połaniec (Enea Połaniec) to nowa nazwa spółki zarządzającej Elektrownią Połaniec, którą Enea kupiła od francuskiego ENGIE. Po finalizacji transakcji, Enea rozpoczyna proces włączenia Połańca do innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego. Funkcjonowanie Enei Połaniec w strukturach grupy pozwoli na realizację synergii w oparciu o wydobywczo-wytwórczy obszar Kozienice-Bogdanka-Połaniec. Enea w środę podsumowała transakcję podczas konferencji prasowej w Warszawie, w której wziął udział minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • Enea kupiła elektrownię w Połańcu

  Enea kupiła 100 proc. akcji francuskiej Engie Energia Polska, piątego największego producenta energii w Polsce. To do niej należała elektrownia w Połańcu o mocy ponad 1,8 GW.
 • Energa i Enea ogłosiły przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy Elektrowni Ostrołęka C

  ENERGA SA i Enea SA ogłosiły postępowanie przetargowe na wyłonienie generalnego wykonawcy budowy elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MWe. Realizacja inwestycji wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo energetyczne Polski i wpisuje się w proces modernizacji krajowej energetyki z wykorzystaniem jako paliwa polskiego węgla. Firmy zainteresowane kompleksową realizacją "pod klucz" elektrowni z jednym blokiem energetycznym o sprawności co najmniej 45 proc. mają czas na składanie wniosków o dopuszczenie do postępowania do 20 lutego 2017 roku.
 • Energa i Enea podpisały umowę ws. bloku w elektrowni Ostrołęka

  Energa i Enea podpisały umowę ws. bloku w elektrowni Ostrołęka

  Energa i Enea zawarły umowę na przygotowanie, budowę i eksploatację nowego bloku energetycznego na węgiel kamiennym o mocy ok. 1000 MW w Ostrołęce - poinformowały spółki. Blok miałby być oddany do użytku w 2023 r.
 • Enea złożyła ofertę zakupu 100 proc. akcji Engie Energia Polska

  Enea złożyła ofertę zakupu 100 proc. akcji Engie Energia Polska

  Enea złożyła ofertę zakupu 100 proc. akcji Engie Energia Polska - podała Enea w komunikacie.
 • Energa zawarła z Eneą i PGG porozumienia przybliżające realizację Ostrołęki C

  Energa i Enea zamierzają współpracować przy przygotowaniu, realizacji i eksploatacji nowoczesnego bloku węglowego klasy 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka. Prezesi zarządów obu spółek podpisali w poniedziałek list intencyjny w tej sprawie. W celu optymalizacji kosztów eksploatacyjnych elektrowni Energa podpisała także list intencyjny z Polską Grupą Górniczą dotyczący długoterminowych dostaw węgla kamiennego.
 • Solorz-Żak jest zainteresowany akcjami Enei w zamian za udziały w ZE PAK

  Solorz-Żak jest zainteresowany akcjami Enei w zamian za udziały w ZE PAK

  Zygmunt Solorz-Żak jest zainteresowany akcjami Enei w zamian za udziały w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin - poinformował dziennikarzy minister skarbu Dawid Jackiewicz. W ocenie analityków transakcja byłaby niekorzystna dla Enei.